Geri Dön

UŞAK TKDK’DAN 6 MİLYON TL’LİK YATIRIM DESTEĞİ

UŞAK TKDK’DAN 6 MİLYON TL’LİK YATIRIM DESTEĞİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekle Kurumu (TKDK) Uşak İl Koordinatörlüğü, 11. çağrı döneminin altıncı etabında 48 proje sahibi ile hibe sözleşmesi imzaladı.
TKDK Uşak İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda düzenlenen törende, hibe desteği almaya hak kazanan 48 proje için sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşmelerin toplam yatırım tutarı yaklaşık 6 milyon TL olup bu tutarın 3 milyon TL’si yatırım sonunda hibe olarak faydalanıcıların hesaplarına aktarılacak. İmzalanan sözleşmelerle, süt üretimi, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi kapsamında projeler Uşak’ a kazandırmış olunacak.
İmza töreninde konuşan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Uşak İl Koordinatörü Cihan Karahan, bugüne kadar 12 çağrı dönemi gerçekleştirildiğini belirterek ilk 11 çağrıda alınan toplam 205 projenin 155’i uygun bulunarak ilimize 29 milyon 500 bin TL tutarında yeni yatırımın yapılmasına sağlandığını söyledi. Karahan; “Yatırımların tamamlanmasıyla birlikte ilimiz ve ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlanmış olacaktır. Mart ayında sonlanan 12. Çağrı ilanı kapsamında kurumumuz 37 proje başvurusu daha almıştır. Kabul edilen projeler, incelemenin ardından Ankara'ya gönderilmiştir. Kurum Merkezinin onaylamasına müteakip Uşak toplam 55 milyon TL’lik yatırıma daha kavuşacaktır. Hayata geçecek bu yatırımlar, yeni çağrı dönemlerimiz için memleketimizin TKDK hibelerine müracaatlarında bir referans ve güven niteliğinde olacaktır. Uşak’ımıza gelen her bir yatırımın Uşak’ımızın gelişimine ve gelecek nesillerimizin daha güzel, zengin, müreffeh bir Uşak’ta yaşamasına katkı sağlayacağının bilincinde olmanızı temenni ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber