Geri Dön
VanVAN’DA KURU ÜZÜM DAĞITIMI

VAN’DA KURU ÜZÜM DAĞITIMI

VAN’DA KURU ÜZÜM DAĞITIMI

Van’ın İpekyolu ilçesindeki Sevgili Öğretmenim Anaokulu’nda okulöncesi öğrencilere kuru üzüm dağıtıldı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yürütülmekte olan Okulöncesi ve Temel Eğitim Birinci Kademe Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programı start aldı. Sevgili Öğretmenim Anaokulu’nda düzenlenen kurum üzüm dağıtım programına İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Orhan Bedir, Adem Çiftçi ve M. Salih Haskanlı, Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü M. Şirin Atlı, Toprak Mahsulleri Ofisi Van Temsilcisi Mustafa Alaşahan ve yüklenici firma temsilcisi Mehmet Salih Fidan katıldı.
Anaokulu, uygulama sınıfı ve temel eğitim birinci kademe (ilkokul) öğrencilerine Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması ile yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla öğrencilere kurum üzüm dağıtımına başlandı.
81 ilde hayata geçen kurum üzüm dağıtım programının dört hafta süreceği ve perşembe günleri kuru üzüm dağıtımının yapılacağı açıklandı.
25’şer gramlık paketler halinde hazırlanan kuru üzümleri öğrencilere dağıtan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, uygulamanın öğrencilerin hem sağlığı hem de meyve tüketim alışkanlığı yönünde önemli olduğunu ifade ettiler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber