Geri Dön
VanVan'da öğrencileri sınava yetiştirmek için zamanla yarıştılar

Van'da öğrencileri sınava yetiştirmek için zamanla yarıştılar

Van'da öğrencileri sınava yetiştirmek için zamanla yarıştılar

Van'da öğrencileri sınava yetiştirmek için zamanla yarıştılar

Gülay KUYUCU/VAN,(DHA)- VAN Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrenciler için yoğun mesai harcadı. Öğrenci ve velileri için ücretsiz ulaşım hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi, sınava geç kalan öğrencileri okullarına yetiştirmek için ise adeta zamanla yarıştı.

YKS'nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün gerçekleştirildi. Öğrencilerin sınava gireceği okullara yetiştirmek için günler öncesinden hazırlık yapan Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, öğrencilere ücretsiz ulaşım imkanı sağladı. Birçok noktada öğrencilerin okullarına zamanında yetişmeleri için çalışan Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, yoğun olan güzergahlarda da ek seferler düzenleyerek öğrencilerin zamanında ve sorunsuz bir şekilde sınav merkezlerine ulaşmalarını sağladı. Edremit ilçesindeki Bilim ve Teknoloji Lisesi’nde sınava giren Nurhat Komi isimli öğrenci Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta ekiplerinden yardım istedi. Maraş Caddesi Şişli Öğretmenevi önünde ekip otosuna alınan öğrenci kısa süre içinde okuluna yetiştirilerek sınava zamanında girmesi sağlandı. 

Sınav sonrasında da öğrenci ve velilerini ücretsiz olarak taşıyan Büyükşehir Belediyesine ait otobüsler, 19 Haziran Pazar günü YKS’nin ikinci oturumu olan, Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve 3'üncü oturum olan Yabancı Dil Testi (YDT) için de ücretsiz ulaşım hizmeti verecek. 
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri, Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ öğrenci yurdunda,  Batman ve Diyarbakır’a gidecek olan bir grup öğrenciyi de şehirlerarası terminale taşıyarak, otobüslere ulaştırdı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber