Geri Dön
YozgatBOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. KARACABEY:

BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. KARACABEY:

BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. KARACABEY:

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Bozok Üniversitesini kurumsal, şehriyle bütünleşmiş, Yozgat’a sosyal, kültürel ve ekonomik olarak daha fazla katkı sağlayan bir üniversite oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, üniversitelerin bulunduğu şehrin, bölgenin ve ülkenin gelişmesine çok önemli katkılar sağlayan kurumlar olduğunu belirterek, “Bozok Üniversitesi de Yozgat’ın sosyal, kültürel ve ekonomik olarak gelişmesine katkı sağlayan en önemli kurumların başında gelmektedir. Üniversitemiz yeni kurulmuş bir üniversitedir. Üniversitemizin hızlı bir şekilde gelişip büyümesi ve şehrimize daha fazla katkı sağlaması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.
Öncelikli hedefleri arasında kanunen açılı bulunan ancak öğrencisi bulunmayan fakülteleri öğrenci alabilecek duruma getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Rektör Karacabey, “İletişim fakültemiz ve turizm fakültemiz kanunen açık durumdadır. Ancak öğretim üyesi bulunmadığı için fakültelerimiz öğrenci alamamaktadır. Bizim öncelikli hedefimiz bu fakültelerimize öğretim elemanı sorununu çözmek ve daha sonra da öğrenci alır hale getirmektir. Hedefimiz bütün fakültelerimizi ve bölümlerimizi faal hale getirerek öğrenci sayımızı artırmaktır” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber