Geri Dön
ZonguldakBEÜ’DE “ELEKTRON MİKROSKOPİK YÖNTEMLER VE TIPTA UYGULAMALARI” KONFERANS

BEÜ’DE “ELEKTRON MİKROSKOPİK YÖNTEMLER VE TIPTA UYGULAMALARI” KONFERANS

BEÜ’DE “ELEKTRON MİKROSKOPİK YÖNTEMLER VE TIPTA UYGULAMALARI” KONFERANS

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Elektron Mikroskopik Yöntemler ve Tıpta Uygulamaları Konferansı düzenlendi.
BEÜ Tıp Fakültesi, Sürekli Tıp Eğitimi ve Mesleki Gelişim Komisyonu’nun 2014 yılı etkinlikleri kapsamında Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı tarafından 25 Nisan 2014 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda “Elektron Mikroskopik Yöntemler ve Tıpta Uygulamaları” konulu konferans düzenlendi.
Konferans, BEÜ Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kanat Gülle’nin, konferansa konuşmacı olarak davet edilen Prof. Dr. Serap Arbak’ın akademik özgeçmişi hakkında verdiği kısa bilgilendirme ile başladı.
Konferansa, Türk Elektron Mikroskop Derneği Başkanı Prof. Dr. Selma Yılmazer ile beraberinde Türk Elektron Mikroskop Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Asil Üyelerinden oluşan heyet, (İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji, Tıbbi Biyoloji ve Anatomi Ana Bilim Dalları öğretim üyeleri ve öğretim elemanları, Marmara Üniversitesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri ve öğretim elemanları) BEÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özden Özel Güven, BEÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Keser, BEÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gamze Yurdakan, BEÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hatice Çölgeçen, BEÜ Tıp Fakültesi ve Fen Fakültesi öğretim üyeleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Prof. Dr. Serap Arbak Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalları ile klinik bölümler arasında yapılan multi disipliner elektron mikroskobik çalışmalardan örnekler verirken katılımcıların sorularını yanıtladı. Konferansta Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Meryem Akpolat Ferah, Bülent Ecevit Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde hizmet vermeye başlayan, QUANTA FEG450 marka Elektron Mikroskobu ile biyolojik numuneler üzerinde yürütülen ön çalışmalara dair kısa bilgi verdi.
BEÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Keser konferans anısına Prof. Dr. Serap Arbak’a, Türk Elektron Mikroskop Derneği Başkanı Prof. Dr. Selma Yılmazer de konferansın organizasyonunda büyük emeği olan BEÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kanat Gülle’ye teşekkür belgesi takdim etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber