Yeşilçam'ın yan rollerinin kahramanlarının son halleri

Yeşilçam’da çok fazla oyuncu yer almıştır. Sadece başroller değil yan roller de çok önemli isimler tarafından canlandırmıştır. Kimi o rolü sayesinde efsane olmuş, kimisi ise o rol sayesinde daha başka projelerde yer aldı. Biz de Molatik olarak Yeşilçam’ın yan rollerinin değişimini inceledik.

Yeşilçam'ın yan rollerinin kahramanlarının son halleri

Rıza Pekkutsal - Berber Latif
 

Rıza Pekkutsal - Berber Latif<br />
&nbsp;
Özellikle Natuk Baytan filmlerinin vazgeçilmez yan rol oyuncusuydu Rıza Pekkutsal. Hem dublaj hem de oyunculukla efsaneler arasına girdi.
 

Hikmet Taşdemir - Gaddar Kerim
 

Hikmet Taşdemir - Gaddar Kerim<br />
&nbsp;
Yeşilçam’ın en ‘gaddar’ ismini canlandırmıştı Hikmet Taşdemir. Babasına bile iş koymuşlar, onu bile öldürmüştü Gaddar Kerim. Şimdilerde ekranlardan uzak duruyor, zaman zaman röportaj veriyor ama.
 

Orhan Çoban - Kör Hamza
 

Orhan &Ccedil;oban - K&ouml;r Hamza<br />
&nbsp;
Korkusuz Korkak’taki Kör Hamza dışında genellikle filmlerde garson rolleriyle boy gösterirdi. 1935 doğumlu sanatçı sakin bir yaşam sürüyor şimdilerde.

Avni Yalçın - Avni Hoca
 

Avni Yal&ccedil;ın - Avni Hoca<br />
&nbsp;
Hababam'a ilk geldiğinde 'Bıyıklı Öğrenci' ancak öğrentmen olarak hatırladığımız Avni  Yalçın halen oyunculuğa devam ediyor. Çok başarılı işlere de imza atıyor. Takipçisiyiz, seviyoruz kendisini.
 

Eriş Akman - Oktay
 

Eriş Akman - Oktay<br />
&nbsp;
En efsane rolü Aile Şerefi filmindeki Oktay karakteriydi Eriş Akman’ın. Babasının üreteceği buzdolaplarına ‘Oktay’ ismini vermesi ve “Bana! Babana güven Oktay!” demesi hala aklımda. En son Kolpaçino filminde yer almıştı. Yıllar onu baya yaşlandırmış haliyle. Seviyoruz kendisini.
 

Celile Toyon - Güllüşah'ın annesi
 

Celile Toyon - G&uuml;ll&uuml;şah&#39;ın annesi<br />
&nbsp;
İbo ile Güllüşah filminde Güllüşah’ın ‘kokona’ annesini canlandıran isim Celile Toyon’du. Başarılı isim şimdilerde dizilerde ve filmlerde tonton nine rollerini canlandırıyor.
 

Soner Yağız - İbram

Soner Yağız - İbram
Kapıcılar Kralı'nın İbram'ı şu an kendisi İstanbul'da yaşamakta ve günlük at yarışı gazetesi çıkaran bir firma işletiyor. Kameralardan uzak biraz. 

Cevdet Arıkan - Suphi
 

Cevdet Arıkan - Suphi<br />
&nbsp;
Seferoğuları’nın en yakışıklı ismi Suphi’ydi. Ayrıca kaz kanadı da vardı. Tosun Paşa araya girmese belki Leyla Hanım ile evlenecekti. Karakteri Cevdet Arıkan canlandırmıştı. Şimdilerde kameralardan uzak, sakin bir hayat sürüyor.
 

Yavuz Şeker - Amorti Kazım
 

Yavuz Şeker - Amorti Kazım<br />
&nbsp;
Yeşilçam’ın emektarlarından birisi de Yavuz Şeker’di. 2015’te aramızdan ayrılıncaya kadar sahnelerden vazgeçmedi. Güzel insandı…
 
selcuk.bulut@milliyet.com.tr
Bu makaleye ifade bırak