Yıldız Kaplan haklı mı? Çocuk ve kariyer aynı anda olmuyor mu?

Yıldız Kaplan geçtiğimiz günlerde "Hem çocuk hem de kariyer olmuyor!" diyerek enteresan bir noktaya parmak basmıştı. Kaplan yine çocukları ve torunlarıyla gündemde. Peki Kaplan şov dünyasından emekli mi oldu? Bundan sonra sadece evli, mutlu ve çocuklu mu olacak?

Yıldız Kaplan haklı mı? Çocuk ve kariyer aynı anda olmuyor mu?

"Hem çocuk hem de kariyer olmuyor"

'Tatlı Kaçıklar' dizisiyle tanıdığımız Yıldız Kaplan, sadece oyunculuk değil şarkıcılıkta da şansını denemiş ve 'En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı' ödülünü dahi kazanmıştı. Ancak son zamanlarda tamamen kabuğuna çekilmiş bir halde Kaplan. 'Evli, mutlu ve çocuklu' modundan dışarıya adım atmıyor. Geçtiğimiz günlerde "Hem çocuk hem de kariyer olmuyor!" diyerek enteresan bir noktaya parmak basmıştı. Ve kendisine gelen film tekliflerini geri çevirdiğini söylemişti.

 

 

"Mutlaka bir taraf eksik kalıyor"

Kaplan, "Öyle çok teklif de yok açıkçası. Kısa süre setleri özlediğimi hatırlıyorum ama sonra hemen geçiyor. Eşim ve oğlumla çok mutlu bir hayatım var. 'Çocuk da yaparım kariyer de' algısı var ya, öyle bir şey olmuyor. İmkânsız gibi. Mutlaka bir taraf eksik kalıyor" demişti. Nil Karaibrahimgil'in hayatımıza kattığı 'çocuk feat. kariyer' muhabbetine kim temas etse önemli buluyorum. Kaldı ki Kaplan samimiyet dozu yüksek laflar sıralamış. "Öyle çok da teklif yok" demesi ve göz boyamaya kalkmaması şahane. Çocuk ve kariyer meselesindeki 'eksiklik' vurgusu yapması da yine bir başka doğru temas.

 

 

Bir seçim yapmak zorundasınız çünkü...

Çünkü neden? Her şeyi aynı anda yapmaya kalkamazsınız. Olmaz. Bir noktadan ilerlemeniz gerekiyor. Başarı, üç işi aynı anda çok iyi yapmaya kalkışmak değil. Bir işi çok iyi yapmak eşittir başarıdır. Ünlüler anne ya da baba olduklarında kariyerlerini ikinci plana düşürmeliler ki çocuklarıyla ilgilenebilsinler. Sadece ünlüler için geçerli de değil bu. Kariyer hedefinde olan herkesin önceliği gerçekten kendileri olmalı. Tabiata aykırı her şeyin en iyisi olmak. Tek bir hedef belirleyip buradan ilerlemek gerekiyor. Nasıl Yeşim Salkım "Yılın Annesi' olamam ben" dedi ve kendisine verilen ödülü hak etmediğini düşünerek reddetti, işte bu da aynı hesap. Ya kariyeriniz öndedir ya da aileniz. İkisini de ön planda tuttuğunuzda ikisinde de kayıplar yaşarsınız. Buna gerek yok. Yıldız Kaplan gibi "Sophie'nin seçimi"ne bağlayıp tek bir öncelik belirlemelisiniz. Ki bir gol atmayı yeterli görmeyip iki gol atmak isterken o iki golü kalenizde görmemek için...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak