Zengin olmadan zengin gibi görünmek isteyenlere müjde

Private Jet Studio adlı Rus şirketi artık her isteyeni iki saatlik de olsa zengin yapıyor. 244 dolar karşılığında özel bir jet uçağı kiralayan şirket, ekstra ücretler ile makyaj, kuaför ve fotoğraf çekimi hizmeti de veriyor.
Zengin olmadan zengin gibi görünmek isteyenlere müjde

Açıkçası zengin görünmenin zengin olmaktan daha önemli olduğu günümüz şartlarında muhteşem bir girişim fikri olmuş. 

Birkaç akıllı insan oturmuş ve nasıl para kazanabiliriz diye düşünmüş. Sonucunda da zengin olmayan ama zenginmiş gibi görünmek isteyen gösteriş budalalarını kafalamayı akıl etmişler. 

"Zenginin malı züğürdün çenesini yorar" diye bir atasözümüz var ya hani, işte gösteriş budalası dediğimiz bu insanlar o atasözündeki zengin olmak için canlarını verecek duruma geldi. Sebebi de züğürdün çenesini yormak ve çevresine 'ne hayat yaşıyor be' dedirtmek.

O jeti kiralayıp fotoğraf çektirmemek olur mu? O fotoğraflar herkesin aşırı mutlu ve müthiş bir hayat yaşadığı sanrısıyla yaşamamıza sebep olan Instagram'a atılacak ve prim yapılacak. İnsanları kıskandırmanın ve gözlerinde müthiş bir hayat yaşıyormuş gibi görünmenin bedeli yaklaşık 400 doları buluyor.

İçinde bulunduğu toplumu iyi analiz edebilen herkes insanların bu zaaflarından yararlanarak muhteşem girişim fikirleri üretebilir. Bu sebeple de bize ancak Rus şirketini tebrik etmek düşer.

Bu makaleye ifade bırak