Kimsenin torpil yapmadığı, tek başına başarıyı elde eden 9 ünlü

Kimsenin torpil yapmadığı, tek başına başarıyı elde eden 9 ünlü

Kimsenin torpil yapmadığı, tek başına başarıyı elde eden 9 ünlü

Şöhrete giden yollar kolay aşılmaz. Çok fazla zorluk yaşamak zorunda kalırsınız, her an bir kazık yiyerek ciddi bir yıkım yaşama tehlikeniz vardır. Ama başınıza her ne gelirse gelsin, içinizde hayallerinizi takip etme gücünü bulmalısınız! Aşağıdaki ünlüler de aynen böyle yaptı. Başarı için gayret sarf etti, zorluklar karşısında asla yılmadılar. Yetenekleriyle dünya çapında tanınan bu muhteşem insanların hikayesi hepimize örnek olacak nitelikte.

1 J.K. Rowling: İşşizlik maaşıyla geçiniyordu, şu an dolar milyarderi

<strong>1 J.K. Rowling: İşşizlik maaşıyla ge&ccedil;iniyordu, şu an dolar milyarderi </strong>
‘Harry Potter’ serisiyle üne kavuşan yazar Joanne Rowling zor bir çocukluk geçirdi. Annesi hastaydı, babasıyla arası hiçbir zaman iyi olmadı. Üniversiteden mezun olduktan sonra hiçbir işte tutunamadı.

1990 yılında Manchester’dan Londra’ya giden bir trendeyken, ‘sihirbazlık okulu’ fikri geldi aklına ve bu konuda kurmaca bir kitap yazmaya karar verdi.

Tek geçim kaynağı işsizlik maaşı olan Rowling, ilk kitabını bir Çin lokantası olan Nicolson's Café'de yazmaya başladı... Yazdı, olmadı, bir daha yazdı, yine olmadı… Yıllarca vazgeçmeden yazmaya devam etti! Nihayet 5 yıl sonra kitabı bitirebildi.

‘Harry Potter’ ilk kez 1997 yılında basıldı. Yıllar içinde altı Harry Potter kitabı daha yazdı Rowling. Serinin dünya çapında elde ettiği başarı ve yakaladığı satış rakamlarıyla çığır açmayı başararak edebiyat tarihine geçti.

Seri tüm dünyada 400 milyon kopya satarak hem kitabı hem de yazarını büyük bir üne kavuşturdu. Rowling kitap yazarak dolar milyarderi olan ilk yazar ve İngiltere’nin en zengin kadını ünvanlarını elde etti. Servetiyle Uluslararası PEN Kulübü gibi kurumlara ve İngiliz İşçi Partisi'ne yüklü miktarda bağış yaptı.
 

2 Jim Carrey: Herkes ona çok güldü… Komik olduğu için değil, acıdıklarından!..

<strong>2 Jim Carrey: Herkes ona &ccedil;ok g&uuml;ld&uuml;&hellip; Komik olduğu i&ccedil;in değil, acıdıklarından!..</strong>
Jim Carrey’nin ailesi o kadar fakirdi ki, ünlü yıldız çocukluk yıllarında çalışmak ve ailesine maddi olarak katkıda bulunmak zorunda kaldı.

15 yaşında komedyen olmaya karar verdiğinde, ilk kez yaşadığı kasabada sahneye çıktı. Evet herkes ona gülmüştü; ama acıdıklarından… Hiç komik değildi!.. Ama Jim Carrey pes etmedi, iki yıl sonra tekrar sahneye çıktı ve bu kez başarılı oldu.

Bir sonraki hedefi, televizyona çıkmaktı. Pılını pırtını toplayıp Los Angeles’a taşındı. Küçük bir ajansa yazıldı. Burada çekim için bir fırsat buldu ve seçmeleri geçmek için elinden gelen her şeyi yaptı. Kısa zaman sonra, düşük maliyetli bir komedi olan ‘Ace Ventura'nın başrolünü kapmıştı bile!

Buradaki ilginç gerçek; birçok ünlü oyuncunun bu rolü reddetmiş olması… Ama Jim Carrey'i yıldız yapan bu karakterdi. Doğaçlama yeteneğinin ve mimiklerindeki esnekliğin farkına varılmasından sonra televizyondan sinema dünyasına geçiş yaptı ve büyük bir başarı elde etti.
 

3 Demi Moore: Uyuşturucu bağımlısıydı, setten kovuldu

<strong>3 Demi Moore: Uyuşturucu bağımlısıydı, setten kovuldu</strong>
Demi Moore’un babası, daha o doğmadan annesini terk etti ve bu durum da Demi'nin çocukluğunun yalnızlık içinde geçmesine neden oldu. Bunun yanında üvey babası sık sık iş değiştiriyordu ve bu yüzden de yaklaşık 40 kez taşınmak zorunda kaldılar. Sonunda üvey babası intihar etti.

Demi 16 yaşında okulu bıraktı, 17 yaşında rock müzisyeni Freddy Moore ile evlendi. Bu evlilik 6 yıl sürdü.

19 yaşında bir televizyon dizisinde çalışmaya başladı. İlk maaşıyla uyuşturucu aldı ve üç yıl kullandı. Bir gün sete uyuşturucu almış bir şekilde gelince işten kovuldu. Tedavi gördü, bir daha uyuşturucu almayacağına yemin etti ve sete döndü.

Hamileyken Vanity Fair'e çıplak poz vermesi gibi herkesin ilgisini çekecek gösteriler yapmasıyla şöhret olan Demi Moore, ‘Hayalet’ gibi büyük ticari başarı elde eden ve ‘Ahlaksız Teklif’, ‘Taciz’ gibi tartışmalı filmlerden sonra Hollywood'un en çok aranan ve en pahalı aktrislerinden biri oldu.

Anlayacağınız Demi Moore’un ünlü olmaya giden yolu uzun ve zorluydu.  
 

4 Jennifer Lopez: Star olma uğruna ailesini terk etti, beş kuruşsuz kaldı

<strong>4 Jennifer Lopez: Star olma uğruna ailesini terk etti, beş kuruşsuz kaldı</strong>
Lopez doğduğu sırada ailesi küçük bir apartman dairesinde yaşıyordu. Birkaç yıl sonra para biriktirip iki katlı bir eve taşındılar.

J. Lo, başarıya giden yolda her zaman zorluklarla karşı karşıya kaldı. Geleceğin yıldızı çocukluk döneminde şan ve dans dersleri aldı. Ergenliğinde, ailesine film yıldızı olmak istediğini söyledi fakat onlar bunun aptalca bir fikir olduğunu ve hiçbir Latin'in bunu yapmadığını söylediler. Fikir ayrılıkları nedeniyle Lopez, ailesinin yanından taşındı. O günden sonra hayatının en büyük zorluklarını yaşadı. Fakirlik, işsizlik, bir türlü hiçbir şeyde tutunamama…Neyse ki yıllar sonra hayat onun da yüzüne güldü ve filmlerde birkaç küçük rol alarak şov dünyasına adım atmayı başardı. Şimdiyse bütün dünyanın peşinden koştuğu bir pop star!
 

5 Tom Cruise: Kısa boylu olduğu için başına gelmedik kalmadı
 

<strong>5 Tom Cruise: Kısa boylu olduğu i&ccedil;in başına gelmedik kalmadı</strong><br />
&nbsp;
Tom’un ailesi ne zengindi ne de güçlü tanıdıkları vardı. Sıradan bir aileydi onunki… Çocukluk yıllarında annesine yardım etmek için okuldan sonra çalışmak zorunda kaldı.

18 yaşındayken oyuncu olmaya karar verdi ve bu rüyayı takip ederek New York'a gitti. Karın tokluğuna sinema filmlerinin setlerinde çalıştı.

Kısa boylu olduğu için kamera önüne geçmekte çok zorlandı. Aday olduğu rolleri, sürekli kendisinden uzun boylu olan rakiplerine kaptırıyordu. Neyse ki hayat bir gün onun da yüzüne güldü ve ‘Riskli İş’ filminde ilk rolünü sergileyerek şov dünyasına güzel bir giriş yaptı.

Yıllar ona hep daha fazla şans ve para getirdi. Öyle ki 2006 yılında Forbes dergisi tarafından 67 milyon dolar kazancıyla dünyanın en güçlü ünlüsü seçildi.
 

6 Celine Dion: Erkek kardeşi sayesinde…

<strong>6 Celine Dion: Erkek kardeşi sayesinde&hellip;</strong>
Celine Dion, çocukluktan beri müzikle uğraşıyordu. Hatta çocukken ‘Celine’ adını verdiği bir şarkı bile bestelemişti. Genellikle aile içinde şarkı söylerdi. 12 yaşındayken ilk demosunu yaptı. Kardeşi Michel bir plak şirketinin reklamını gördüğünde, Celine'in kaydını gönderdi. Yönetici, kızın şarkısını dinledi, sesini çok beğendi ve onu bir yıldız yapmaya karar verdi. Böylece Celine Dion’un müzik kariyeri başlamış oldu.
 

7 Daniel Craig: Yıllarca denedi, hiç vazgeçmedi

<strong>7 Daniel Craig: Yıllarca denedi, hi&ccedil; vazge&ccedil;medi</strong>
Ünlü İngiliz oyuncu Daniel Craig, Hollywood'un en popüler yıldızlarından biri, ancak çoğumuz onun aslında çok da şanslı bir insan olmadığını biliyoruz.

Daniel çocukken bile aktör olmak istediğini biliyordu. 6 yaşındayken tiyatro sahnesinde performans sergilemeye başlamıştı. Oyunculuk okulundan mezun olduktan sonra, filmlerin deneme çekimlerine katılmaya başladı ama asla başarılı olamadı. Yıllarca denedi. Hiç bırakmadı.

Birkaç sene sonra Lara Croft'da bir kötü adam rolünü kaptı: Tomb Raider! Ve o andan itibaren kariyeri yükselişe geçti…
 

8 Jennifer Aniston: Sekreter, garson, kurye… Her işte çalıştı!

<strong>8 Jennifer Aniston: Sekreter, garson, kurye&hellip; Her işte &ccedil;alıştı!</strong>
Popüler bir oyuncu haline gelmeden önce Jennifer Aniston yıllarca kurye, sekreter ve garson olarak çalıştı. 1994 yılında çekimleri başlayan ‘Friends’ dizisiyle hayatı yükselişe geçti. Dünya ve Amerikan tarihinin en çok izlenen tv dizisi olan ve çekimleri 10 sene süren ‘Friends’ ile birlikte, adeta fenomen oldu ve yıldızı parladı. Bu rolüyle bir Altın Küre ve bir de Emmy Ödülü aldı. Aktör Brad Pitt ile evlendi. 2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre dünyanın sekizinci en güçlü ünlüsü seçildi.  
 

9 Oprah Winfrey: Çocukken oyuncağı yoktu, şu an dolar milyarderi!

<strong>9 Oprah Winfrey: &Ccedil;ocukken oyuncağı yoktu, şu an dolar milyarderi!</strong>
Oprah fakir bir ailede büyüdü. Annesi hizmetçi, babası berberdi. 6 yaşına kadar köyde büyükannesi Anita Mae’nin yanında yoksulluk içinde büyüdü. Çocukken hiç oyuncağı olmadığını söylüyor. Şanssızlığına rağmen, hayatından ne istediğini tam olarak biliyordu.

Gerçek medya kariyeri 17 yaşında üniversitede öğrenciyken yerel bir radyoda çalışmasıyla başladı. Ardından, çok izlenmeyen yarım saatlik bir sabah programı olan ‘AM Chicago’yu sunmak için Chicago’ya yermeşti. Winfrey iş başına geçtikten sonra şov Şikago’nun en yüksek izlenirlik oranını elde etmeye başladı. Şovun ismi değiştirilerek ‘The Oprah Winfrey Show’ yapıldı.

Oprah bugün Forbes dergisine göre yaşayan en zengin siyahi ve Michael Jackson'ın ölümü üzerine dünyadaki tek siyahi milyarder.
 
Bu makaleye ifade bırak