Aynur Aydın'ın sosyal medyada hack'lenmesi kurgu muydu?

Aynur Aydın'ın sosyal medya hesaplarının hack'lenmesi günlerce konuşuldu. Bazı fotoğraflar ve Edis'le yaptığı söylenen enteresan yazışmalar ortaya çıktı. Ancak bir 'kurgu' iddiası var ki, üzerinde durmamak imkânsız...

Aynur Aydın'ın sosyal medyada hack'lenmesi kurgu muydu?

'Jennifer Lawrence' vakası mıydı?

'Jennifer Lawrence' vakası mıydı?

Geçtiğimiz günlerde Aynur Aydın'ın Instagram ve Twitter hesaplarının hack'lendiği yönünde bir haber çıkı. Şarkıcının iç çamaşırıyla verdiği birkaç poz ve DM'den Edis'le şakalaşmaları, yazışmaları ifşa oldu. Haliyle ortalık karıştı.

Yıllar önce Oscar ödüllü aktris Jennifer Lawrence'ın başına gelen olayın bir benzeri bu.

Cadı kazanı kaynadı

Cadı kazanı kaynadı

Haber yayıldıktan sonra Aynur Aydın'ın panikle çektiği bir video paylaşıldı sosyal medyada. Videoda Aydın'ın gerginliği dikkat çekiyordu.

Akabinde cadı kazanı kaynadı, olayın sandığımız gibi olmadığı iddia edildi. Hatta yazılı basında konuyla ilgili "Hack değil fake!" başlıkları bile atıldı. 

Aynur Aydın'ın sosyal medya hesaplarının hack'lenmesi olayının aslında kurgu olduğu iddia ediliyordu.

Tam da 'Düşüne Düşüne' yayınlandığında...

Tam da 'Düşüne Düşüne' yayınlandığında...

Ortalık iyiden iyiye karışınca devreye şarkıcının plak şirketi Seyhan Müzik girdi. Yapılan açıklamada konunun takipçisi olduklarını, Aydın'ın arkasında durduklarını vurguladılar.

Ancak dedikodular çıktı bir kere.

Ayrıca şarkıcının yeni single'ı 'Düşüne Düşüne'nin yayınlanma tarihi ile bu 'hacklenme'nin aynı zamana denk gelmesi de düşündürücü. 

"Bakın ben 'standart Türkçe pop' şarkıcısıyım"

"Bakın ben 'standart Türkçe pop' şarkıcısıyım"

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi, Aynur Aydın'ın DM'den şakalaştığı Edis'in 'muz'lu klibi 'Bana Ne' de benzer günlerde yayınlandı. 

9 Nisan'da çıkan 'Düşüne Düşüne', tipik, slow bir Türkçe pop şarkısı. Aynur Aydın bu şarkıda, "Beni radyolarda çalın, bakın ben 'standart Türkçe pop' şarkıcısıyım" diye bağırıyor sanki.

Yani bu ne demek?

O cool şarkıları söyleyen Aynur Aydın nerede?

O cool şarkıları söyleyen Aynur Aydın nerede?

Aynur Aydın'ın müzikalitesine yakışmayan bir şarkı. Bir başkası söylese slow pop çalan radyo istasyonlarında rotasyona girecekken, işin içinde Aynur Aydın olunca soru işaretleri oluşuyor kafalarda.

Şarkı ve şarkıcı arasında dikkat çekici bir kan uyuşmazlığı var. Bugüne kadar 'Günah Sevap', 'Bir Dakika' ve 'Damla Damla' gibi hoş ve cool şarkılar söyleyen Aynur Aydın gitmiş, yerine bir başkası gelmiş gibi.

"Hadi bakalım, bu da mı gol değil?" der gibi

"Hadi bakalım, bu da mı gol değil?" der gibi

Şöyle bir hali var Aynur Aydın'ın:

"Çok çektim ben bu Türkçe müzik piyasasından. Şarkılarım çalınmıyor. Yeterince tanıtımım yapılmıyor. Artık yeter. Ben de şarkıcıyım. İnsaf! Madem beni ve şarkılarımı aşırı Batılı buldunuz, alın size, standart ve ortalamayım!"

Bugüne kadar tırnaklarıyla inşa ettiği cool duruşunu törpülüyor, "Hadi bakalım, bu da mı gol değil?" diyor adeta.

1 haftada 1 milyonu geçemedi

1 haftada 1 milyonu geçemedi

Bunlara rağmen rakamsal açıdan da beklentileri karşılamadı 'Düşüne Düşüne'. Videosu yayına gireli bir hafta oldu ama hâlâ 1 milyon barajını geçebilmiş değil.

Her şey tık mı, her şey rakamlar mı? Tabii ki değil.

Ama söz konusu bir Türkçe pop şarkısıysa, üstelik de bu şarkıyı söyleyen kendi markasını yaratmış bir isimse, evet, en azından 1 milyonun kıyısında gezinmeli.

'Yeni şarkısının tanıtımı için PR kasmak'

'Yeni şarkısının tanıtımı için PR kasmak'

Bu hacklenme olayı, müzikalitedeki soru işaretlerini bile geride bıraktı... İddialar ciddi. Böyle bir dedikodu çıkararak PR yapmaya çalıştığı söyleniyor. Eğer doğruysa gerçekten şaşırtıcı bir durumla karşı karşıyayız.  

"Yeni şarkısının tanıtımı için PR kasmak" size de fazlasıyla 90'lar gelmiyor mu? Hâlâ modası geçmedi mi bu stratejinin? İnanan kaldı mı?

Artık şarkılar dijitalde kendiliğinden tutuyorsa tutuyor, tutmuyorsa tutmuyor.

"Allah aşkına 'Düşüne Düşüne' bunu mu buldun?"

"Allah aşkına 'Düşüne Düşüne' bunu mu buldun?"

"Aynur Aydın, allah aşkına 'Düşüne Düşüne' bu reklam çalışmasını mı buldun?" diye geyik yapanlardan geçilmiyor ortalık.

Hedef konuşulmaksa, tamam, süper. Ama hem inandırıcılık sorgulanıyor, hem şarkı beklentilerin altında kalmış durumda, hem de çeşitli geyiklere malzeme veriliyor...

'İnandırıcılık' problemi

'İnandırıcılık' problemi

"Aynur Aydın'ın hack'lenmesi kurgu muydu?" diyenler, yalnız değilsiniz! 

Aynur Aydın şaşırtıcı bir olayla gündeme geldi. Keşke bu olay hiç yaşanmasaydı da sadece cool şarkılarla, işiyle gücüyle haber alsaydık.

Bu olayla hiçbir bağlantısı olmasa bile ne yazık ki konu öylesine bir sorgulamaya gitti ki, en çok Aynur Aydın zarar gördü bu olaydan.

Yakın zamanda benzer bir şeyle daha gündeme gelmemesi gerekiyor. Madem inandırıcılık problemi var, o zaman kabuğuna çekilmeli. Aksi takdirde zedelenen markasını toparlamak epey uzun bir zamanını alabilir...  

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak