Jason Momoa 6 yıl önceki tecavüz gafı için özür diledi

Game of Thrones'taki Khal Drogo karakteriyle ünlenen Jason Momoa, 6 yıl önceki röportajında 'Bildiğim kadarıyla bilim kurgu ve fantastik tarzlarını seviyorum çünkü yapabileceğiniz çok şey var. Örneğin birinin dilini ağzından çıkartıp çekmek ve (Emily Clarke'ı göstererek) güzel kadınlara tecavüz etmek gibi' demişti..Bu biraz münasebetsiz biraz da densiz şakanın tekrar gündeme gelmesiyle Jason Momoa bayağı tepki çekti.

Jason Momoa 6 yıl önceki tecavüz gafı için özür diledi

Jason Momoa 6 yıl önceki tecavüz gafı için özür diledi

Son günlerde birçok ünlü Amerikalı kadın oyuncu, ünlü yapımcı Harvey Weinstien tarafından tacize uğradıklarını itiraf etmiş ve kamuoyunda taciz konusunda bir hassasiyet yaratmıştı. Bu hassasiyetten geçmişte yaşadığı bir olay sebebiyle Jason Momoa da nasibini aldı.

Game of Thrones'taki Khal Drogo karakteriyle ünlenen Jason Momoa, 6 yıl önce dizi ekibiyle beraber San Diego Comic Con adlı bir söyleşiye katılmış.

Bu söyleşide kendisine sorulan hangi tarzda dizilerde oynamayı sevdiği sorusuna "Bildiğim kadarıyla bilim kurgu ve fantastik tarzlarını seviyorum çünkü yapabileceğiniz çok şey var. Örneğin birinin dilini ağzından çıkartıp çekmek ve (Emily Clarke'ı göstererek) güzel kadınlara tecavüz etmek gibi." cevabını verdiğini görüyoruz.

Bu biraz münasebetsiz biraz da densiz şakanın tekrar gündeme gelmesiyle Jason Momoa bayağı tepki çekti.

Instagram hesabından özür metni yayınladı

Instagram hesabından özür metni yayınladı
Momoa 6 yıl önce söylediği bu talihsiz sözlerden pişman olmuş görünüyor. Bizim buralarda "son pişmanlık neye yarar, her şeyin bedeli var" denir Jason.

Sen de bu bedeli sosyal medyadan gördüğün tepkilerle, aldığın hakaretlerle ve hayranlarının bir bölümünü kaybederek ödüyorsun.

Yanlış mekan, yanlış beyan

Yanlış mekan, yanlış beyan
Söylediği şeyin savunulur yanı zaten yok.

Bunu bir de onlarca insanın olduğu bir söyleşide, üzerine bir de kameralar varken söylemek biraz gaza gelmek.

Böyle hadsiz bir cümleyi arkadaş ortamında kurduğunuzda gülünüp geçilebilir ve unutulur. Fakat kadınların zaten taciz ve tecavüzden muzdarip olduğu bir ortamda rol icabı dahi olsa, şaka amaçlı dahi olsa bunu güzel bir şey olarak nitelendirmek kesinlikle büyük tepkileri hak ediyor.

Yoksa kalıbının adamı değil mi?

Yoksa kalıbının adamı değil mi?
Bu yakışıklı dev adamla ilgili birçok güzel haber de çıkmıştı.

Hayırlı bir evlat:

Hayırlı bir evlat:

Herkesin başına gelebilir!

Herkesin başına gelebilir!
Hangimiz neşeli bir anımızda tüm gazı arkamıza almışken düşünmeden şaka yapmamıştır ki?

Şakanın kaka olması durumu herkesin başına gelebilir. Biz şanslıyız ki ünlü değiliz ve bunları kameralar karşısında yapmadık. Bu yüzden de unutuldu gitti. Hatırlasa hatırlasa birkaç arkadaşımız hatırlar.

Ünlü kişiler ise bu konuda daha dikkatli olmak zorunda. Çünkü söyledikleri her şey kayıtlar altına alınıyor ve tek bir hatalarında onları bitirmeye yemin etmiş kişiler saldırmaya başlıyorlar.
Bu makaleye ifade bırak