Sir Isaac Newton: '2060 yılında kıyamet kopacak!'

17'nci yüzyılda yaşamış İngiliz fizikçi Sir Isaac Newton'un, 2060 yılında Hz. İsa'nın geri döneceğini ve kıyametin kopacağını not ettiği yeni yazınları bulundu.

Sir Isaac Newton: '2060 yılında kıyamet kopacak!'

Kıyamet tahmini yapmayan bi' Newton kalmıştı!

Kıyamet tahmini yapmayan bi' Newton kalmıştı!

Yerçekimi kuvvetini bulan İngiliz fizikçi Sir Isaac Newton'ın kıyametin tarihine dair bir tahmin yaptığı ortaya çıktı.

Ünlü bilim insanının notları arasında, Hz. İsa'nın 2060 yılında Dünya'ya geri döneceği ve kıyamet için insanlığı uyaracağı bulunuyor.

1643 yılında dünyaya gelen Newton'ın tanrı ve din kavramları ile  ilgilendiği biliniyor. Newton'ın din hakkında not ettiği yazınların, İncil'de okuduğu metinlerin bir değerlendirmesi olduğu düşünülüyor.

2040 yılında kıyamet mi kopacak?

Daha önce kopması için bir sebep görmemiş

Daha önce kopması için bir sebep görmemiş

2060 yılında kıyametin kopacağını belirten Newton, kıyamet tahmini hakkında şunları yazmış: "Daha sonra sona erebilir fakat daha önce sona ermesi için bir sebep görmüyorum."

Newton'ın kıyametin tarihini tahmin ettiği savı, Florian Freistetter'in yazdığı 'The A**hole Who Reinvented The Universe' kitabında yer alıyor.

Sir Isaac Newton kimdir?

Kıyamet tahmini olabilir de olmayabilir de

Kıyamet tahmini olabilir de olmayabilir de

Freistetter'e göre Newton'ın 2060 yılı tarihi tahmini, yeni bir başlangıcı, savaşı, felaketi ya da dini bir dönemi temsil ediyor olabilir. 

Freistetter ayrıca Newton'ın gelecekte yaşanması muhtemel olayları din ve tanrı kapsamında değerlendirdiğini ve bu olayların tanrının bir buyruğu olduğunu düşündüğünü belirtiyor.

2025 yılında kıyamet mi kopacak?

Kıyamet tahmini yapan yapana

Kıyamet tahmini yapan yapana

Son yıllarda kıyametin tarihi ile ilgili çok sayıda iddia ortaya atılıyor. Bunlardan en dikkat çekeni 27 Eylül 2017 tarihiydi.

Bilim dünyasının da kıyamet tarihi ile ilgili bazı öngörüleri var. Geçtiğimiz ocak ayında Bulletin of the Atomic Scientists kurumu, iklim değişikliği, siyasi gerginlik ve nükleer savaş olasılığı sebebiyle kıyamet saatini 25 Ocak 2018 günü Türkiye saati ile 18:00'de, 30 saniye ileri almıştı.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak