İncil

İncil

Son dakika İncil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İncil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İncil haber sayfamızda...

İncil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.158 incil haberi bulunmuştur.
Denizciliğin ilk kralı ‘Süleyman’
Denizciliğin ilk kralı ‘Süleyman’İngiliz arkeolog Sean Kingsley, Milattan Önce 970-931 yılları arasında İsrail Kralı olan Süleyman’ın antik dünyanın da ilk denizcilik kralı olduğunu ortaya çıkardı.
28.04.2021Dünya
‘‘Mahşerin  Dördüncü Atlısı’’
‘‘Mahşerin Dördüncü Atlısı’’Kovid-19 pandemisinin tüm dünyayı kasıp kavurduğu son bir yılda insanlık umudun ebedi nal seslerine tutundu ve daha iyi bir gelecek için hayaller kurdu, halen de kurmaya devam ediyorBakteriler ve mikroplar açısından bir dünya tarihi niteliği taşıyan “Mahşerin Dördüncü Atlısı” kitabında Kanadalı gazeteci ve yazar Andrew Nikiforuk, toplumsal hayatın hastalıklarla yakın ilişkisini çevreci bir bakışla inceler ve dünyamızın en eski sakinleri olan mikroorganizmalarla barışmamızı önerir...
25.04.2021Pazar
Fırat'ın tarihi incisi Rumkale
Fırat'ın tarihi incisi RumkaleTürkiye'deki en önemli kaleler arasında yer alan Rumkale, Fırat nehri ve Merzimen çayının kesiştiği noktada yer alır. Muhteşem bir coğrafyanın tam ortasında konumlanan Rumkale'nin tarihi de binlerce yıl öncesine uzanmakta. Gaziantep'in Nizip ilçesi sınırlarında yer alan Rumkale, Hristiyanlık tarihinde e büyük bir öneme sahip. Hz. İsa'nın 12 Havarisi'nden biri olan Yuhanna'nın yaşadığı ve İncil'i sakladığı yer olan Rumkale, Hristiyanlar tarafından kutsal kabul edilmekte.
8.04.2021Tatil
Hürrem İsminin Anlamı Nedir? Havva Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Hürrem İsminin Anlamı Nedir? Havva Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Hürrem ve Havva, ülkemizde kız çocuklarına verilen popüler isimler arasında yer alıyor. Havva, yaratılan ilk insan ve ilk peygamber olan Hz. Adem'in eşinin adıdır. İncil ve Tevrat'ta bu isim Iva ve Eva olarak geçer. Hürrem ise Kanuni Sultan Süleyman'ın eşinin ismidir. Hürrem isminin anlamı nedir? Havva ne demek, ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
1.04.2021Eğitim
Bereket duası (Karınca duası) Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı nedir?
Bereket duası (Karınca duası) Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı nedir?Bereket duası yani karınca duasının kazanç temin etmek maksadı ile okunması veya kullanılması dinen caiz olmamakla birlikte Allah Teala’ya yönelik bazı hitaplar ve bereket talebinden ibarettir. Müslüman vatandaşlar dine aykırı bir yön bulunmayan bereket duasının Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı araştırıyor.
25.03.2021Dualar
Son yılların en önemli keşfi: Mezarları açıldığında oturur halde bulundular
Son yılların en önemli keşfi: Mezarları açıldığında oturur halde bulundularArkeologların 11 yıllık çalışması son zamanların en önemli keşiflerinden birine ulaştı. Tören kıyafetleriyle birlikte, yaklaşık 200 yıl önce gömülen iki piskoposun mezarına ulaşıldı. Bu çalışmayla ilk k
11.03.2021Haberler
Son dakika! Son yılların en önemli keşfi: Mezarları açıldığında oturur halde bulundular
Son dakika! Son yılların en önemli keşfi: Mezarları açıldığında oturur halde bulundularGelen bir son dakika haberine göre; Arkeologların 11 yıllık çalışması son zamanların en önemli keşiflerinden birine ulaştı. Tören kıyafetleriyle birlikte, yaklaşık 200 yıl önce gömülen iki piskoposun mezarına ulaşıldı. Bu çalışmayla ilk kez bir kumaş eser de gün yüzüne çıkmış oldu.
11.03.2021Gündem
Son dakika: Tarihi anlar... Televizyonlar yayını kesti, dünyanın gözü Bağdat'ta!
Son dakika: Tarihi anlar... Televizyonlar yayını kesti, dünyanın gözü Bağdat'ta!Saatler tam 14.00'ü gösterdiğinde beklenen ve her iki ülkenin bayraklarını taşıyan uçak, Irak'ın başkenti Bağdat'ta bulunan Uluslararası Bağdat Havalimanı’na iniş yaptı. Son dakika haberine göre, dönüm noktası niteliğindeki ziyaret, İtalyan havayolu şirketi Alitalia'ya ait uçak yere indiği anda başlamış oldu. Televizyonlar o anları canlı olarak yayınlarken, uluslararası haber ajansları fotoğrafları dünyaya servis etti.
5.03.2021Dünya
Tarihte ilk kez Katolik Kilisesi lideri Irak'a gidiyor
Tarihte ilk kez Katolik Kilisesi lideri Irak'a gidiyorKatolik Kilisesi lideri Papa Francesco, bugün üç günlük bir ziyaret için Irak'a gidiyor. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin sloganı, İncil'den alıntıyla "Hepiniz kardeşsiniz" olarak belirlendi. Irak ziyareti, Papa Francesco'nun, 2013'te bu göreve gelmesinden bu yana 33'üncü, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle ise 15 aydır yaptığı ilk yurt dışı gezisi olacak.
5.03.2021Dünya
Son dakika: Tarihte ilk! Papa Irak'ta...
Son dakika: Tarihte ilk! Papa Irak'ta...Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'u taşıyan uçak Irak’ın başkenti Bağdat’a indi. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin sloganı, İncil'den alıntıyla "Hepiniz kardeşsiniz" olarak belirlendi.
5.03.2021Dünya
Bergama Gezilecek Yerler (2021) - Bergama Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Bergama Gezilecek Yerler (2021) - Bergama Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiSahip olduğu kültürel mirası ve tarihiyle İzmir'in ilk UNESCO Dünya Miraslar Listesine giren yeri Bergama, eczacıların babası Hekim Galenos'un vatanıdır. İncil'de ismi geçen 7 Anadolu kilisesinden birine ev sahipliği yapan Bergama, dünyanın en dik tiyatrosunu da bünyesinde barındırıyor. Kültür ve tarih bakımından bu kadar zengin olan Bergama'da gezilebilecek en iyi yerleri sizler için hazırladır. Gezi rehberi olarak hazırladığımız listemizde, Bergama'nın tüm güzelliklerini keşfedebilirsiniz. İşte Bergama'nın en güzel yerleri.
Kefernahum Ne Demek? Fransızca Olan Kefernahum Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?
Kefernahum Ne Demek? Fransızca Olan Kefernahum Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?Kefernahum ismi ne anlama gelmektedir? Bir yer ismi mi yoksa bir film ismi mi? Kefernahum hangi dilde kullanılmaktadır? Kökü itibariyle hangi anlamları taşımaktadır? Sizler için bu yazımızda kefernahum kelimesi ile ilgili bilgiler derledik? İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.02.2021Eğitim
Rembrandt’a  20 milyon dolar
Rembrandt’a 20 milyon dolarRembrandt’ın İncil’den bir sahneyi tasvir ettiği, küçük boyutlu bir tablosu 20 milyon dolara satıldı.
14.02.2021Kültür Sanat
Meryem Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Meryem Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMeryem suresinin Mekke döneminde indiğine inanılır. Surenin 58. ve 71. ayetleri ise Medine döneminde indiğine inanılmaktadır. Meryem suresi toplam 98 ayetten oluşmaktadır. Kur’an-ı Kerim’ in 19. suresi Meryem suresidir. Meryem suresi Kehf suresinden sonra, Ta- Ha suresinden önce gelmektedir. Mushaftaki sıralamaya göre on dokuzuncu, iniş sırasına göre ise kırk dördüncü suredir. Sure adını, Meryem’in oğlu olan İsa’yı nasıl dünyaya getirdiğinden bahsettiğinden dolayı Meryem suresi olarak almıştır. Meryem suresi, içerisinde tilavet secdesi bulunan surelerin de arasındadır.
5.02.2021Sureler
Hicr Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Hicr Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiHicr suresi, Kur’an-ı Kerim’in 15. suresidir. Surenin geneli Mekke’de inmiştir. Yalnızca surenin 87.ayeti Medine’de inmiştir. Sure toplamda 99 ayetten oluşmaktadır. Mushaftaki sıralamada on beşinci, iniş sırasına göre ise elli dördüncü suredir. Hicr suresi, İbrahim suresinden sonra, Nahl süresinden önce gelmektedir.
5.02.2021Sureler
Tevbe suresi kaç ayet, meali nedir? Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...
Tevbe suresi kaç ayet, meali nedir? Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...Günahlarına tövbe etmek isteyen vatandaşların merakla araştırdığı Tevbe Suresi veya Berâe Suresi, Kur'an'ın dokuzuncu suresidir. Sure 129 ayetten oluşur. Tamamı Medine'de indirilen indiriliş sırasıyla 113. suredir. Sure ismini, Allah'ın kendisine samimiyetle inanan ve tövbe edenleri affedeceğini bildirdiği 104. ayetinden almaktadır. Peki Tevbe Suresi kaç ayet, meali nedir? İşte Tevbe Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, fazileti...
5.02.2021Sureler
A’raf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
A’raf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır.
5.02.2021Sureler
Maide Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur.
5.02.2021Sureler
Al-İ İmran Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Al-İ İmran Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAl-i İmran süresi Medine’de indirilmiştir. Kuran-ı Kerim’in 3. süresidir. 200 ayetten oluşmaktadır. Al-i İmran süresinden önce en uzun süre olan Bakara, sonrasında ise Nisa süresi bulunmaktadır. Al kelimesinin anlamı aile, akraba veya sülale demektir. Al-i İmran süresinin 33.ayetinde yer alan imran ailesi anlamına gelen “Al-i İmran” dan oluşmaktadır. İniş sırasına göre 89. süre olmakla birlikte mushafta ki sıralaması üçüncüdür. Al-i İmran süresinin eman, tayyibe, kenz isimleri de bulunmaktadır.
5.02.2021Sureler
Skolastik Düşünce Nedir, Özellikleri Nelerdir? Tarihte Skolastik Düşünce Ne Zaman Sona Ermiştir?
Skolastik Düşünce Nedir, Özellikleri Nelerdir? Tarihte Skolastik Düşünce Ne Zaman Sona Ermiştir?Skolastik düşünce nedir? Skolastik düşünce biçimi ne demek? Skolastik düşünce neleri kapsamaktadır? Skolastik düşünce özellikleri nedir? Skolastik düşünce ne zaman ortaya çıkmıştır? Skolastik düşüncenin tarihsel geçmişi nereye dayanmaktadır? Skolastik düşünce biçimi ne zaman sona ermiştir? Skolastik düşünce kimler tarafından benimsenmiştir? Skolastik düşünce hakkında detaylı bilgileri ve özellikleri derledik.
2.02.2021Eğitim
Hz. İsa Kimdir? Kısaca Hz. İsa'nın Hayatı, Mucizeleri Ve Ölümü Hakkında Bilgiler
Hz. İsa Kimdir? Kısaca Hz. İsa'nın Hayatı, Mucizeleri Ve Ölümü Hakkında BilgilerHazreti İsa, İsrailoğullarına gönderilmiş olan peygamberlerin sonuncu olanıdır. En yüksek peygamberler içerisinde 4. sırada yer alır. Hz İsa kimdir, kısaca hayatı nasıldır, mucizeleri nelerdir, ölümü nasıl gerçekleşmiştir gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
ABD’de yeni dönem
ABD’de yeni dönemDonald Trump’ın 4 yıllık görev süresi dün resmen sona ererken, yeni Başkan Joe Biden yemin ederek görevi devraldı. Tören geniş güvenlik önlemleri altında düzenlenirken, Biden konuşmasında ‘birlik’ mesajı verdi
21.01.2021Dünya
Kur'an'ı Kerim'de Adı Geçen Peygamberler Kimlerdir? Sırasıyla Peygamberler…
Kur'an'ı Kerim'de Adı Geçen Peygamberler Kimlerdir? Sırasıyla Peygamberler…Birçok kaynağa göre toplam 124 bin peygamber gönderilmiştir. Bazı kaynaklarda ise gönderilen peygamber sayısı 224 bindir. Kuran'ı Kerim'de 25 peygamberin adı geçer. Dinimize göre ilk peygamber Hz. Adem, son peygamber ise Hz. Muhammed'dir. Kur'an'da adı geçen peygamberler hangileri? Merak eden okurlar için sırasıyla derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
SON DAKİKA... Biden ilklerin başkanı oldu! Dünya bu görüntüleri konuşuyor
SON DAKİKA... Biden ilklerin başkanı oldu! Dünya bu görüntüleri konuşuyorABD'nin başkenti Washington'dan tarihi kareler arka arkaya geldi. Yeni başkan Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris televizyonların canlı yayınında yemin etti, dünya törene damga vuran iki İncil'li fotoğrafı konuşuyor. Kürsüye çıkan Biden'ın ilk sözleri "Demokrasi kazandı. Bize oy vermeyenlere de sesleniyorum: Anlaşmazlık, bölünme anlamına gelmez. Tüm Amerikalıların başkanı olacağım" oldu. Öte yandan Beyaz Saray'daki başkanlık koltuğuna oturan Biden, ilk imzaları attı.
21.01.2021Dünya
Biden'ın el bastığı İncil'le ilgili çarpıcı detay
Biden'ın el bastığı İncil'le ilgili çarpıcı detayJoe Biden 46'ncı ABD Başkanı olarak göreve başlayan Joe Biden'ın göreve başlama töreninde üzerine el basarak yemin ettiği İncil'le ilgili önemli bir ayrıntı basında yer aldı.
20.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

PapaIrakPapa Francescoabdanlamı

İncil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.