Survivor Türkiye - Yunanistan yarışmacıları fenomen olur mu?

Survivor mevsimi başlıyor... Kış aylarımızı şenlendiren, 'kutupta yaz gibi' kafalar yaşamamızı sağlayan Survivor, bu kez 'Türkiye - Yunanistan' formatıyla dönüyor. Peki bu formatta hangi isimler yarışacak?

Survivor Türkiye - Yunanistan yarışmacıları fenomen olur mu?

Bu sezon kimler var?

Bu sezon kimler var?

Herkesin merak ettiği soruya ilişkin çeşitli detaylar ortaya çıkmaya başladı. Survivor'ın Türkiye - Yunanistan formatı bir süredir biliniyordu. Acun Ilıcalı'dan da 'O Ses Türkiye Yılbaşı Özel' programında son dakika açıklamaları geldi. Survivor'ın bu yıl 2 Şubat'ta başlayacağını öğrendik. Merak dozunu giderek artıran bu açıklamadan sonra itiraf edin, yaptığımız şey Google'ı açıp "Bu sezon Survivor'da kimler yarışacak?" sorusunu sormak oldu.

Aday listesi belli oldu

Aday listesi belli oldu

Detaylar yavaş yavaş belli oluyor. Survivor kadrosu kesinleşmeden adaylar seyirciye sunuldu bile. Survivor'da Türkiye takımında yarışacak isimler kesin olarak belli değil. Yani henüz ortada "İşte katılacak 10 yarışmacı" diyebileceğimiz bir netlik yok. Fakat bu yıl, tıpkı Oscar aday adayları gibi bir liste çıktı ortaya. İçinde MasterChef Hakan'dan Sefarad grubundan tanıdığımız Sami Levi'ye kadar enteresan isimler var.

Gelin, bu adayların tam listesine bakalım.

İşte Survivor 2019 adayları

İşte Survivor 2019 adayları

Oscar tabiriyle söyleyelim, işte Survivor'a aday olan isimler:

Seda Ocak, Büşra Yalçın, Müzeyyen Seren Bayülken, Atakan Işıktutan, Emin Günenç, Erdem Ekşioğlu, Emre Durak, Kader Karakaya, Buse Akar, Asil Cengiz, Kaan Kazgan, Özgür Özdemir, Azim Kaan Güvenilir, Okay Köksal, Hikmet Tuğsuz, Ecem Onaran, Halim Baydur, Sami Levi, Hakan Kanık, Melisa Emirbayer, Yusuf Karakaya, Serpil Uzunçavdar, Sinem Kılıç, Burak Yurdugör, Sıla Rümeysa Ölçek, Simge Olçun, Begüm Güven, Bora Edin, Sude Burcu.

Burun kıvırmak için erken

Burun kıvırmak için erken

Bu isimlerin çoğunu tanımıyor olabilirsiniz. Paniğe kapılmamak, ön yargılı yaklaşmamak lazım. Survivor, her zaman kendi fenomenlerini yaratmayı başarabilen bir format. Özellikle 'Gönüllüler' cephesinden nice enteresan yarışmacı çıktı. Hatta çoğu sezon, 'Gönüllüler' takımı, 'Ünlüler'e fark attı. Dolayısıyla "Bunlar da kim, öf, hiçbiri ünlü değil, Survivor bu yıl tatsız geçecek" diye burun kıvırmak için erken. Survivor Türkiye - Yunanistan yarışmacıları fenomen olur mu, bunu zaman gösterecek.

İlayda ya da Nurella'ya bağlanılmamalı

İlayda ya da Nurella'ya bağlanılmamalı

Yani diyorum ki, Jet Sosyete'deki İlayda ya da İşte Benim Stilim jürisindeki Nurella gibi memnuniyetsiz olmak için henüz erken. Önce bi' bakalım. Daha toplu çekmiş bir fotoğraf, hatta fotoğrafı da geçtim, asil liste bile yok ortada. Çoğunu tanımıyoruz.

Listede dikkatimi çeken iki isim Sami Levi ve Hakan Kanık oldu. İkisi de Survivor'da yarışabilir, programa renk katabilir bence.

Şampiyonlukları var

Şampiyonlukları var

İkisi de sıcakkanlı, ikisi de Survivor'un zorlu oyunlarında başarı sağlayabilecek yeterlilikte. Peki ya diğerleri?

Melisa Emirbayer, 23 yaşında ve 7 yaşından beri yüzme ile uğraşıyor, milli takımda yer alıyor. Hatta çeşitli Türkiye şampiyonlukları ve rekorları var.

Yarışmaya İstanbul'dan katılan 34 yaşındaki Serpil Uzunçavdar, milli hakem. Onun da 13 Türkiye şampiyonluğu var.

"Savaşmaya gidiyorum" derken?

"Savaşmaya gidiyorum" derken?

20 yaşındaki Burak Yurdugör öğrenci. Sloganı, "Nasıl lider olunur göstereceğim". Güzel... Liderlik iddiasındaki olan 20 yaşındaki Burak Bey, merak ettiriyor performansını. Keza, yarışmaya Elazığ'dan katılan kick boksçu Yusuf Karakaya da "Savaşmaya gidiyorum" diyor. Ancak beni tam da bu sloganıyla kaybediyor.

Türkiye ve Yunanistan arasındaki bir formata 'savaş' muamelesi yapmak size de klişe ve 'eski usul' gelmiyor mu? Üzgünüm Yusuf Karakaya, oyumu sana vermeyeceğim!

Sporcu kimlikleri dikkat çekiyor

Sporcu kimlikleri dikkat çekiyor

Gelelim Sude Burcu'ya... 22 yaşındaki Sude Burcu, yarışmaya İzmir'den katılan genç bir isim. O da diğer Survivor adayları gibi sporcu kimliğiyle dikkat çekiyor. Milli tekvandocu olan Sude Burcu, son iki yılın Türkiye şampiyonu.

Yarışmanın diğer adayları arasında da dalış sporuyla ilgilenen Sinem Kılıç, crossfit eğitmeni Bora Edin, spor eğitmenliği yapan Ecem Onaran, 2 yıldır boks yapan Erdem Ekşioğlu gibi isimler var.

Sami Levi'nin yıldızı tekrar parlayabilir

Sami Levi'nin yıldızı tekrar parlayabilir

Bu kadar sportif adaylar arasında dikkati çeken isimler ise MasterChef yarışmasının 5'incisi Hakan Kanık ile Sefarad grubuyla tanınan Sami Levi.

Sami Levi'den uzun zamandır yeni şarkılar duymuyoruz belki ama Survivor'a katıldığı takdirde yıldızının tekrar parlayacağı kesin. Keza, MasterChef yarışmasındaki sıcakkanlı tavırlarıyla hem jüriyi hem de izleyicileri etkilemeyi başaran Hakan Kanık'ın da Survivor'da iyi bir performans sergileyeceğini düşünüyorum.

Eğlence programı olduğu unutulmamalı

Eğlence programı olduğu unutulmamalı

Survivor Türkiye - Yunanistan için sadece bir ay kaldı. 2006 yılında da yine Türkiye - Yunanistan mücadelesi gerçekleşmişti. 13 yıl sonra aynı format bir kez daha deneniyor.

Dileğim, izleyiciler bazında daha soğukkanlı olmamız. 2006 yılındaki mücadelede korkutulan olmamıştı belki. Ama söz konusu yarışma ve Türkiye-Yunanistan olduğunda, ne yazık ki sosyal medya yorumlarından ürküyorum. Dileğim programın bir reality show/eğlence programı olduğunu hiçbir zaman unutmamamız...
 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak