25 Eylül Koç Dolunayı hangi burcu nasıl etkileyecek?

25 Eylül sabah 05.51'de Koç burcunun 1 derecesinde dolunay oluşacak. Ateş elementi niteliği taşıyan Koç burcu dolunayında gergin, stresli, sabırsız, hırslı ve asabi olabiliriz. Dolunaydan 4 gün öncesi ve sonrası bu etkilere dikkat etmeli!

25 Eylül Koç Dolunayı hangi burcu nasıl etkileyecek?

Hangi burç nasıl etkilenecek? Bu videoda!

25 Eylül sabah 05.51'de Koç burcunun 1 derecesinde dolunay oluşacak. Ateş elementi niteliği taşıyan Koç burcu dolunayında gergin, stresli, sabırsız, hırslı ve hatta saldırgan olabiliriz. Dolunaydan 4 gün öncesi ve sonrası bu etkilere dikkat etmeli, tepkilerimizi dengelemeliyiz.

Chiron ile birleşen dolunay, Satürn'den zıt açı alıyor. Gökyüzünde en zor açı kalıplarından biri olan T Kare açı kalıbı oluşuyor. Ruhsal veya fiziksel yaralanmalara işaret eden bu dolunayda, Koç burcunun simgelediği kafa bölgesine özellikle dikkat etmeliyiz.

Duygusal konulara gelince... Geçmişten gelen yaraların açıldığı, ortaya saçıldığı bir dönem yaşayıp onu iyileştirme yoluna gidebilirsiniz. Kısıtlamalara vurgu yapan Satürn bizi epey zorlayacak gibi. Yaptığımız hataları fark ettirecek, bize bir nevi ders verecek. Kadın-erkek ilişkilerinde yapılan hatalar, yaralanacağınız duygular ortaya çıkabilir. Bazı şeylerin sonuçlarıyla yüzleşeceğiz.

Terazi'deki Merkür ile Kova'daki Mars'ın uyumlu açısı, sorunları çözmek için en azından bir yolumuz olduğunu müjdeliyor. Öncü burçlar Terazi, Koç, Oğlak ve Yengeçler bu dolunaydan birebir etkilenecekler.
 

Koç ve yükselen Koç

Koç ve yükselen Koç

Bu dolunay, yükselen koçlarla birlikte, özellikle 21-23 Mart arasında doğan koç burçlarını etkiliyor. Aklınızda bir ilişki var gibi ve bu ilişki artık sonuca bağlanmak istiyor. Bu ilişkiyle ilgili nasıl bir karar vereceğiniz size bağlı. Nişanlanabilir, evlenebilir veya ayrılabilirsiniz.

Kariyer evinizde gezinen Satürn'e sert bir açıda duran bu dolunay sırasında, iş yerinizde de üzerinizde bir baskı hissedebilirsiniz. Bir sorunla çok hızlı bir şekilde ilgilenip ve çözmek durumunda kalabilirsiniz.

Sadece iş hayatınız değil, bu dönemde aşk hayatınız da raydan çıkabilir. Ağzınızdan çıkan sözlere dikkat etmenizde fayda var. Bu dönemde biri size tavsiyede bulunursa dikkatle dinlemenizi öneriyorum.

Boğa ve yükselen Boğa

Boğa ve yükselen Boğa

Boğalar için artık dinlenme vakti. Dolunayla birlikte enerjiniz çekilir gibi olacak. 24 Eylül civarında tatile çıkabilirsiniz. Satürn'ün sert açısı, size bir aile problemi olarak dönebilir. Bu dönemde taşınırsanız veya bir ev alıp satma meselesi varsa, biraz gerilebilirsiniz.

Dolunay civarında çok sıkışık bir program yapmayın, bir aile bireyinizin yardıma ihtiyacı olabilir. Bu dolunayda her şeyden önce aile ön planda olacak.

Kendinizi iyi hissetmiyorsanız, soğuk algınlığı gibi bir şey söz konusu ise, dinlenin ve uzun uzun uyuyun derim. Hafta sonu sosyal etkinliklere katılmaktansa evde dinlenmeniz daha iyi bir fikir olabilir. Ağır bir sosyalleşme zamanında değilsiniz.

27 Eylül'den sonra enerjiniz yerine gelecek.

İçgüdülerinizin, sezgilerinizi güçlendiği, rüyalarınızın gerçekçi olabileceği bir dönem. Ruhsal ve bedensel şifa, arınma, terapi gibi çalışmalar yapabilirsiniz.

İkizler ve yükselen İkizler

İkizler ve yükselen İkizler

Dolunay civarında bir davet alabilir ama katılıp katılmamak konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bu davet yaşadığınız yerden çok uzakta olabilir, bu yüzden yola çıkıp çıkmamak konusunda emin olamayabilirsiniz. Her türlü yolculuk işleri, dolunay civarında rahatsız edici olabilir. Ya da katıldığınız etkinlik, sizin için stresli hale gelebilir.

Arkadaş çevrenizle ve sosyal hayatınızla ilgili konulara dikkat çeken bu dolunayda bir tamamlanma enerjisi var. 

Yengeç ve yükselen Yengeç

Yengeç ve yükselen Yengeç

İş hayatınız gündemde. Yeni bir pozisyon teklifi gelebilir, maaş konusunda anlaşma yapabilir, komisyon, bonus, sağlık sigortası, evden çalışma gibi ayrıcalıklar elde edebilirsiniz. Freelance çalışan arkadaşlar kazançlı ve prestijli bir müşteriyle yeni bir anlaşma imzalayabilirler.

Yalnız bu dolunaydaki sert açı, iş-ev arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabileceğinize, yorgun hissedebileceğinize vurgu yapıyor. Belki de az önce bahsettiğim iş değişiklikleri beklentiniz dışında olabilir. Kariyer alanınızdaki bu dolunay sizi bir hatanızla da yüzleştirebilir. Üstlerinizle ve aile büyükleriyle ilişkilerinize dikkat edin.

Aslan ve yükselen Aslan

Aslan ve yükselen Aslan

Büyük bir sorumluluğun altından kalkmaya çalışıyorsunuz. Bu konu tamamen sizi bağlayan, sizin içgörünüzle ilgili, derin bir konu olabilir. Bununla beraber sağlık, iş ve mesleki konular, hukuki işler gündemde. Eksik olan bir şeyi tamamlamanız gerekiyor. Neyse ki ilişkilerinizden destek alabilecek konumdasınız. 

Başak ve yükselen Başak

Başak ve yükselen Başak

Dolunay finansal konulara vurgu yapıyor. Ama bu kez tansiyonu yüksek!.. Krediler, ipotekler, vergiler, nafaka, mahkeme kararları, öğrenci bursları gibi konular gündemde... Satürn'ün sert açısı sizi maddi olarak zorlayabilir. Belki bütçelemede bazı sıkıntılar çıkabilir, gelir-gider dengesini yeniden kurmak isteyebilirsiniz. Parasal olarak bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Fiziksel sağlık sorunu, ameliyat, kazalara, yaralanmalara dikkat etmelisiniz. Başak, temkinli olması gereken burçlardan biri.

Terazi ve yükselen Terazi

Terazi ve yükselen Terazi

Dolunay civarında ilişkiler gündemde olacak. Satürn'ün sert açısı eşinizle, sevgilinizle, iş ortağınızla tansiyonu yükseltebilir. Belli ki bu kişinin fikirleriyle sizin bakış açınızla uymuyor. Bu dolunayda sakin sakin konuşmak da pek mümkün olmayabilir. Terazi burçları nezaketleriyle bu işin altından kalkabilecek mi, göreceğiz.

Geçmişten gelen ilişki yaralarını iyileştirme ve başka bir şeye dönüştürme fırsatınız varsa kullanın. Ve her türlü ilişki dinamiğinize dikkat edin. 

Akrep ve yükselen Akrep

Akrep ve yükselen Akrep

Akrep ve yükselen akrepler bu dolunay sırasında çok çalışacaklar. Satürn'ün dolunaya baskısı yüzünden omuzlarınızda büyük bir yük ve sorumluluk hissedebilirsiniz. Detaylar yorucu olabilir, bazı şeyler kontrolden çıkıp işleri iyice karıştırabilir. Gerekirse işi eve taşımak durumunda kalabilirsiniz.

Dolunay civarında yapacağınız işle ilgili görüşmeler beklediğiniz gibi gitmeyebilir, müşterileriniz veya patronlarınız olmayacak taleplerde bulunup işinizi daha da zorlaştırabilir. İşinizi korumak ve başarılı olmak için çok çaba sarf edeceksiniz. Herkes için zor olan bu dolunayda kendinizi yalnız hissetmeyin. 

Yay ve yükselen Yay

Yay ve yükselen Yay

Aşk, romantizm ve çocuklar bu dolunayda önem kazanacak. Güzel bir davet alabilirsiniz ama maddi sebepler yüzünden bu tür bir sosyalleşmeye girmek de istemeyebilirsiniz. Ya da çok çalışıyorsunuzdur ve böyle bir şeye vakit ayıramıyorsunuzdur... Eğer vakit ayarlayabilirseniz, kredi kartı harcamalarınıza dikkat edin ki sonra şok yaşamayın.

Dolunayın gerçekleştiği bölüm doğum ve hamileliği de temsil eder. Sürpriz bir hamilelik bir tartışma yaratabilir. Bu dolunay aşk evinizde Chiron ile kavuşuyor; dolayısıyla bu bir aşk acısı anlamına da gelebilir.

Oğlak ve yükselen Oğlak

Oğlak ve yükselen Oğlak

Bu dolunay ev ve aile konularına vurgu yapıyor. Evle ilgili işlerinizi halletmek, tamirat-tadilat işleri, mobilya teslimatı gibi işler gündemde olabilir. Taşınmak istiyorsanız 24 Eylül /- 4 günü kullanabilirsiniz. Ancak bu dolunayın çok da pozitif olmadığını unutmayın. Satürn 90 derecelik zor bir açıdan Terazi burcundaki Güneş'e açı yaparken; kariyerinizi simgeleyen 10'uncu evinizde size bir kapı açabilir. Evdeki işleriniz ile iş yerindeki sorumluluklarınız arasında kalacağınız bir dönem olabilir. Önce hangisini halledeceğinize karar veremiyor olabilirsiniz. Anne baba sağlığına dikkat etmenizde fayda var. 

Kova ve yükselen Kova

Kova ve yükselen Kova

Bu aralar maddi konularla uğraştınız. Yine dolunay civarında çok sıkı şartları olan bir kağıt imzalamanız gerekebilir. Yanınızda mutlaka bir avukat bulundurun. Kardeşler, yakın çevre, komşu ilişkileri gündemde. Zihinsel anlamda kendinizi zorlamayın. Kazalara dikkat edin.

Balık ve yükselen Balık

Balık ve yükselen Balık

Bu dolunay para konularını vurguluyor. Ciddi bir ödeme yapabilir veya hiç tahmin etmediğiniz bir harcama yapmak durumunda kalabilirsiniz. Parasal konularda bir sorunla karşılaşabilir veya bir kısıtlanma, engel olabilir. Finansal alanlarda dikkatli olun, hayalci ve mantıksız davranmayın. 

Bu makaleye ifade bırak