İlişkinin aşılmaz eşiği: Çok gül gönderdim, kesin affeder!

Biz erkeklerin zihni çok basit çalışıyor. Hediye büyükse, gül demeti iriceyse, yüzük büyük taşlıysa, oyuncak ayı kocamansa, kadınların bizi affedeceğine inanıyoruz. Bir önceki seferinde sevgilisine 101 gül gönderen Sinan Akçıl, kişisel rekorunu yerle bir ederek sevgilisine çelenk -evet, yanlış duymadınız çelenk- yollamış. Gerçi nasıl bir yollamaksa, yanında fotoğraf da çektirmiş. Ama olsun... 
 

İlişkinin aşılmaz eşiği: Çok gül gönderdim, kesin affeder!

Çok da öyle insanlar değiliz

Çok da öyle insanlar değiliz

Kabul edelim, hiçbir erkek ilişkisine bir kadının baktığı kadar özenle bakmayı beceremiyor. Bu nedenle bulduğumuz çözüm yolları da yüzeysel oluyor. Bir anlaşmazlık ya da tartışma anında, hiçbirimiz esas konunun tam olarak ne olduğuna odaklanamıyoruz. 

Bu nedenle de kadınların kalbini kırdığımızda oturup neden böyle yaptığımızı ve neden onun kırıldığını düşünmek yerine, "Hediye alayım, çiçek göndereyim, küpe alayım da affetsin" yüzeyselliğine başvuruyoruz. Böyle telmaşa çözüm yolları tuhaf bir şekilde romantik bir fikirmiş gibi de geliyor üstelik.

Boyutlandıramadığımız ilişki algısı

Boyutlandıramadığımız ilişki algısı

Sonra da kalkıp 100 tane, 200 tane, 1000 tane gül alıp hediye etmeye kalkıyoruz kız arkadaşımıza ya da eşimize. İyi de, sorun hala orada duruyor, sorun hala devam ediyor ve gönderdiğin güller hiçbir şey önermedi?

Güller dile gelse de sunacağı bir çözüm yolu yok. Hem şu salonun haline bak, her yer gül olmuş. Burayı baban mı temizleyecek?  

Ne yapılır onca gülle birader?

Ne yapılır onca gülle birader?

Bir demet çiçeğin kimseye zararı yok. Konuşulması gereken şey de bu değil zaten. Güllerin ne günahı var, sorun gönderenin düşünce tarzında. Gönül almayı bildikten sonra, bir tane gül de yetiyor, saksıda menekşe de. Fakat sen durup dururken eve araba bagajı dolusu gül gönderirsen ondan reçel yapar, gül lokumu yapar sana geri gönderir o kadın. Yani umarım böyle oluyordur, sırf gül gönderdi diye bir erkeği affetmiyorsunuzdur umarım hanımlar.

Sinan Akçıl Çiçekçilik: Düğünlerde, cenazelerde, ilişkilerde

Sinan Akçıl Çiçekçilik: Düğünlerde, cenazelerde, ilişkilerde

Sinan Akçıl da bu işe kapılıp gidenlerden. Ebru Şallı'nın TV8'de başlayan programını tebrik etmek amacıyla 101 adet gül gönderivermiş bir çırpıda. Bakın, 100 değil, 200 değil, 1000 hiç değil. Yüz bir!

O anlam doluluk, o "güzeller içinden bir seni seçtim" dokunuşu... Duygulanmayan derhal terk etsin burayı. Bu kadar kalpsiz olamazsınız. Keşke gül demetinin üstüne parantez içinde ANLAMLI yazsaydı. Belki de yazmıştır.Yakın zamanda ise bu rekorunu fena halde egale etmek istemiş olacak, şimdiki kız arkadaşı Burcu Kıratlı'ya çelenk göndermeyi seçmiş. Akıl alır gibi değil. Yahu, olaylar nasıl bu noktaya geldi? İnsan sevgilisine niye çelenk gönderir? Haydi gönderdin diyelim, neden "boyundan büyük" -biz demiyoruz bunu, Burcu Hanım diyor- çelenk gönderiyorsun? 

Burcu Hanım ise durumdan epey memnun. Kendisine hediye edilen çelengin kadrini kıymetini bilerek sosyal medyada paylaşıyor. Bu önemli an kesinlikle ölümsüzleştirilmeli ve erkekler net bir şekilde sevgililerine-eşlerine yanlış bir şey yaptıkları an acilen çiçek demeti, çelenk ve kamyon dolusu çiçek yollamalı...

Demet-Seçkin Özdemir çiftinin çiçekleri

Demet-Seçkin Özdemir çiftinin çiçekleri

Erkenci Kuş dizisindeki Sanem karakterini canlandırmasıyla birlikte 2018'in gerçek kazananı olan Demet Özdemir'e 100 adet gül gönderen Seçkin Özdemir, şimdi o sevmediğimiz güllü yolun son yolcusu oldu.

Ayrılma karar veren çiftin erkek tarafı Seçkin Özdemir, Demet Hanım'a birkaç kez 100 adet gül göndermiş. Sorun Seçkin Özdemir'de değil, kendisi belli bir akış dahilinde ilerleyen günümüz erkeklerinden biri.

Sorun, 100 gülle affedileceğini kendisine düşündüren şey her neyse o. Sorun en büyük yüzük, en pofuduk oyuncak ayı, en fazla gül yarışında. Sorun ilişkileri soktuğumuz yeni biçim.

Yeri geldi Cem Yılmaz da yaptı

Yeri geldi Cem Yılmaz da yaptı

Şu sıralar Defne Samyeli ile mutlu bir beraberlik yaşayan, vizyonunu takdir ettiğimiz Cem Yılmaz bile bu yollardan geçti. Üstelik, o sıralar Ayşe Hatun Önal ile beraberken.

Tuttu, eski sevgilisi Maral Büyüksaraç'a doğum gününde 200 adet kırmızı gül gönderdi. 200 adet. 100 alan var, 200 alan var, başka?

Okan Bey yine önde

Okan Bey yine önde

Okan Kurt, aşkını sevgisini göstermekte hiç çekinmeyen bir eşti. Demet Akalın için ideal, bulunmaz bir yapıdaydı Okan Kurt. Nitekim çılgın bir sürpriz yapmıştı vaktiyle.

Her ay 1000 tane gül göndermek her yiğidin harcı değil beyler. Bunu lütfen bir gözden geçirin.

Her ay 1000 tane gül gönderen Okan Bey, nihayetinde bir çiçekçinin Adana Seyhan'da bulunan şubesine ortak olmuş. Helal olsun. 

Efendim, sözün özü şu...

Bunca konuştuk da biz bunu yapmanın temel motivasyonuna hala ulaşamadık mesela. Affetti mi şimdi kadınlar bizi? 

Üzücü biraz, kadınlara bu kadar kötü bir şekilde iyi davranmayın, onların buna ihtiyacı yok.

Yani umarım dev mutlu olmuyorlardır...

Olmuyorlar, değil mi?
 

Bu makaleye ifade bırak