Kel olmak sanıldığı kadar dezavantajlı mı?

Saçı az olanlara söylediğimiz kelimenin adıdır kel. Bazıları çok sorun ederken kelliği bazıları ise kendiyle barışık şekilde yaşamını idame ettiriyor. Biz de Molatik’te “Neden kel olmanın avantajlarını yazmıyoruz?” dedik ve yazdık. İşbu yazı biraz troll biraz gerçek bir içeriktir. Çok da ciddiye almayınız.

Kel olmak sanıldığı kadar dezavantajlı mı?

Şampuan çok lazım değil

Şampuan çok lazım değil

Saç sayısındaki eksiklik neticesinde keller şampuanı çok kullanmıyor (yoksa kullanıyorlar mı?). Bu meseleyi duyunca aklıma "Kel olarak, siz şampuan yerine sarı bez mi kullanıyorsunuz?" esprisi geliyor. Tozunu alıyorlar herhalde.

Yakışıklılardır

Yakışıklılardır

Kel olanlara otomatikman bir karizma yükleniyor zannımca. Bknz. Jason Statham. Adamın saçı varken ile saçsız hali arasında dağlar kadar fark var. Ne giyseler yakışıyor adamlara, çünkü saçlarına göre kıyafet ayarlamak zorunda değiller.

Kendileriyle barışıktırlar

Kendileriyle barışıktırlar

Tanıdığım keller genelde şaka kaldırabilen insanlar. Kendileriyle barışık oldukları için kellik üzerinde yapılan esprilere katkı verebiliyorlar.

Yüksek testosteron sahibidirler

Yüksek testosteron sahibidirler

Evet, yapılan araştırmalar neticesinde kellerde yüksek testosteron olduğu ortaya konmuş. Bu da ikili ilişkilerinde partnerini etkileyen bir durum haliyle. Yüksek testosteronun dezavantajı kelliğe sebep olması işte.

Metabolizmaları hızlıdır, kas yapmaya müsaittirler

Metabolizmaları hızlıdır, kas yapmaya müsaittirler

Yüksek testosteronun bir diğer avantajı da metabolizmalarının hızlı olmasını sağlamasıdır. Kilolarını korurlar, kas yaparken daha rahat kaslı bir vücuda sahip olurlar.

Berber masrafları yoktur

Berber masrafları yoktur

Tabii berbere gidenler vardır ancak genellikle evde kendi kendilerine hallederler işlerini. Bir jilet ile kafalarını tıraş edip berber masrafından kurtulurlar.

Daha erkeksi görünüyorlar

Daha erkeksi görünüyorlar

Yapılan bir araştırmada yüzlerce kadın ve erkeğe önce saçlı erkekler gösterilmiş, daha sonra ise photoshop ile kelleştirilmiş halleri gösterildi. Kel halleri daha erkeksi, daha kudretli, daha uzun boylu gibi etkiler bırakmış insanlarda.

Rahat rahat şapka takarlar

Rahat rahat şapka takarlar

Rahatlıkla şapka takarlar çünkü bozulacak saçları yoktur. Sağa, sola, arkaya doğru çevirirler şapkayı. Güneşten de korunur, karizmatik de olurlar. *(Fotoğraf için Mayk Şişman’a teşekkürler)

Dikkat çekerler

Dikkat çekerler

İş ortamında dikkat çeken isimler kellerdir. Bir ofise ilk girdiğinizde, eğer kel birine denk gelirseniz ilk akılda kalan kişi kel olan olur. Size sorulduğunda "Aaaa kel olan o muydu?" dersiniz. Sonuçta kafa parıl parıl parlar.

Güven verirler

Güven verirler

İş dünyasında keller daha güvenilir hisler verir insanlara. Psikolojik bir etki sanırım. "Kel biri varsa güvenilir ortamdır" psikoloji yaratıyor sanırım.

Bonus: Tıraş önemli

Bonus: Tıraş önemli

Yapılan araştırmalar neticesinde 'cabrio' erkeklerin saçlarını her daim tamamen tıraş etmeleri öneriliyor. Yanlarda kalan saçlar kelleri daha yaşlı gösteriyor. O bölümleri de tıraş ederek tamamen kel haline gelin, avantajlarını görün.

Bu makaleye ifade bırak