Kylie Jenner, Banu Alkan'ı taklit mi ediyor?

Yeşilçam’ın en güzel yıldızlarından biri Banu Alkan idi. Aradan yıllar geçmesine rağmen, ilgi azalsa da herkes onu tanıyor. Günümüz teknolojisine ayak uyduran Banu Alkan kendisine bir de Instagram hesabı açtı. Ancak attığı hikayelerle olay yarattı. Kylie Jenner’ın kendisini taklit ettiğini söyledi. Gerçekten Kylie Jenner, Banu Alkan’ı taklit mi ediyor? Molatik olalım…

Kylie Jenner, Banu Alkan'ı taklit mi ediyor?

Yeşilçam'ı salladı
 

Yeşil&ccedil;am&#39;ı salladı<br />
&nbsp;
Banu Alkan diğer Yeşilçam güzellerinden çok farklıydı. O dönem sarışın bir oyuncumuz çok azdı. Olanlar da Banu Alkan kadar ‘sarışın’ değildi. 1980’lerin olaylı sahnelerin adından söz ettiren ismiydi. Kıvrımlı hatları, şuh bakışları ve oyunculuğu konuşuluyordu.
 

Yıllar ona da acımadı
 

Yıllar ona da acımadı<br />
&nbsp;
Aradan yıllar geçti ve haliyle unutulmaya yüz tutuyordu Banu Alkan. Taa ki 2000’lerin başına kadar. Bir anda yeniden gündeme geldi Banu Alkan lakin tek bir farkla; Artık yaşlanıyordu ‘Afrodit’. Önce bir reklamla gönülleri fethetti, sonra ise çıkardığı albümle iyice gündeme geldi.
 

Gerçekler ortaya çıktı
 

Ger&ccedil;ekler ortaya &ccedil;ıktı<br />
&nbsp;
Albümü çıkardı ancak işler istediği gitmedi. Ortaya çıkan ses kayıtları Banu Alkan’ın sesinin üzerine çok fazla oynama yapıldığı ortaya çıktı. Bu durum ‘Afrodit’i çok fazla etkilemedi, kariyerine devam etmek istedi.

Kavga bardağı taşırdı
 

Kavga bardağı taşırdı<br />
&nbsp;
Git gide unutulmaya başlayınca Murat Taşdemir ile ‘aşk’ yaşamaya başladı Banu Alkan. Magazin haberlerinin vazgeçilmez çifti oldular. Her programda yer alıyorlardı ancak bu durumda daha fazla sürmedi. Canlı yayında yaşanan kavga bardağı taşıran son damla oldu. Ender şekilde gündeme gelmeye başladı Afrodit.
 

Instagram’a girdi
 

Instagram&rsquo;a girdi<br />
&nbsp;
Her ünlü gibi o da son yıllarında favori uygulaması Instagram’a adım attı. Afrodit olmadan Instagram, Instagram olamazdı. O da kendine bir hesap açtı ama diğer ünlülerden çok farklı şekilde kullanıyordu Banu Alkan.
 

Eski günleri mi yad ediyor?
 

Eski g&uuml;nleri mi yad ediyor?<br />
&nbsp;
Afrodit günümüz fotoğraflarını paylaşmak yerine sürekli eski karelerini paylaşıyor, eski günleri yad ediyordu. Haliyle takipçileri “Banu Alkan şimdiki halini göstermek istemiyor mu?” sorularını soruyordu. Ama çok da kulak asmadı bu duruma.
 

Kylie Jenner'a sataştı
 

Kylie Jenner&#39;a sataştı<br />
&nbsp;
Baktı ki ilgi eskisi gibi değil, adını tekrar duyurmak istedi Banu Alkan. Kylie Jenner’a ‘sataştı’. Kendisini taklit ettiğini söyledi, paylaşımlarıyla Kylie Jenner’a ‘cevap’ verdi. Gerçekten öyle bir şey var mıydı?
 

Tabii ki yoktu. Kylie Jenner yüz milyonları bulan takipçi sayısı ve aldığı reklamlarla bambaşka bir dünya yaşıyor. Banu Alkan’ın bu çabası gündeme gelme çabasının yanı sıra başka bir şey daha var. Ünlü yıldız eski günlerini özlüyor zannımca. Yaptığı paylaşımlar Z kuşağının gözünde oldukça ‘komik’ kalıyor. Çünkü onlar eskiye değil yeniye bakıyor. Emekli paylaşımları yerine daha iyi paylaşımlar yapmalı Afrodit.  
selcuk.bulut@milliyet.com.tr
 
Bu makaleye ifade bırak