Selin Ciğerci'nin anne olmasını ne zaman kabulleniriz?

Selin Ciğerci anne oluyor! 'Taşıyıcı anne' yoluyla evlat sahibi olmaya hazırlanan sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci'nin hayatı dizi gibi. Şimdi başka başka zorluklarla karşılaşacak. Peki nasıl mücadele edecek bu zorluklara? Selin Ciğerci anne olunca neler olacak sizce?

Selin Ciğerci'nin anne olmasını ne zaman kabulleniriz?

Röportajlar sayesinde daha yakından tanıdık

Röportajlar sayesinde daha yakından tanıdık

Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci son dönemin en konuşulan isimlerinden biri. Cinsiyet değiştirmesinden tutun da eğlenceli paylaşımlarına sürekli ilgi odağında. Peş peşe verdiği röportajlar sayesinde Ciğerci'yi daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Ona mesafeli olanlar, "Bu kadın neden ünlü?" diyenler bile durup düşündü söylediklerinden sonra.

Kendi markasını yaratma peşinde

Kendi markasını yaratma peşinde

Bir baba itirafında bulundu ki hâlâ konuşuluyor. Genç, hırslı ve her şeyden öte "Ben buyum" diyebilen, özgüveni yüksek bir kadın. Kendi markasını yaratma peşinde olan ve bu yolda da gayet pozitif adımlar atan bir kadın.

İlgi odağında

İlgi odağında

Ciğerci elbette bu gücünü biraz da sosyal medyayı doğru kullanmasından alıyor. Ne yapsa, ne dese olay oluyor. İlgi büyük ona. Merak ediliyor. Bir yandan "Şuna bak"larla hafife alınıyor, diğer yandan "Yürü be" diye destekleniyor.

'Taşıyıcı anne' yoluyla

'Taşıyıcı anne' yoluyla

Selin Ciğerci son olarak güzel bir müjde vermiş. Sosyal medya fenomeni, 'taşıyıcı anne' yoluyla evlat sahibi olacağını duyurmuş. "İnşallah ikiz çocuklarım olacak. Beni sevenler bana dua etsin, başka bir şey istemiyorum" demiş.

"Doğurmakla anne olunmuyor"

"Doğurmakla anne olunmuyor"

Kadınlara da bir mesajı var: "Buraya çok mutlu bir anne adayı fotosu bırakıyorum. İşlemlerimize başladık. Bu mutluluk duygusunu doğurmadan tadacağım. Doğurmakla anne olunmuyor biliyorsunuz."

Tam da beklendiği gibi

Tam da beklendiği gibi

Tam da Selin Ciğerci'den beklediğim cümleler bunlar. Anne olacağını da bekliyordum anneliğin doğurmakla alakalı olmadığını bizlere hatırlatacağını da keza... Bu annelik mevzusuna Molatik olmamız lazım tam da bu yüzden.

Evet, haklı, doğurmakla olmuyor

Evet, haklı, doğurmakla olmuyor

Annelik doğurmakla mı oluyor? Ya da babalık illa 'kan'dan mı geçiyor? Ben buna katılmıyorum. Manevi anne, manevi baba gibi kavramlar hepimizin hayatında var. Annelik de babalık da çok kutsal. Ama illa gen aktarımı ya da doğurmakla alakalı değil. Yayında ve yapımda emeğinin geçmesi bir kadın ya da erkeği kafadan 'anne' ya da 'baba' olarak etiketlememeli. Annelik de babalık da hak edilerek kazanılmalı.

Tatsız yorumlarla nasıl başa çıkacak?

Tatsız yorumlarla nasıl başa çıkacak?

Selin Ciğerci doğuramıyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ama ne yapıyor? Bir evlat sahibi olmak için istek duyuyor, çaba sarf ediyor ve sevenlerinden dua bekliyor. Kafamda sorular var. Daha anne olmadan "hala/dayı" esprileriyle canının yanması istenirken anne olduktan sonra neler yaşayacak Ciğerci? Çocuğuyla bir fotoğraf paylaştığında altına gelen saçma sapan yorumlarla nasıl başa çıkacak? Onun anne olmasını düşüncesizce yargılayanlar, can yakmak isteyenler ne zaman 'mağlubiyeti' kabul edecek? Selin Ciğerci'nin anne olmasını ne zaman tek yürek olarak kabulleniriz?

Sanki Super Mario oyununda gibi

Sanki Super Mario oyununda gibi

Eminim her şeye hazırlıklı olduğuna. Sanki Super Mario oyunundayız da Selin Ciğerci peş peşe zor bölümleri bitirdi, sırada en büyük sınav var gibi hani. Maddi yönden şanslı bir isim olsa da o da hepimiz gibi zorlu bir mücadele veriyor hayatta. Güçlü ve savaşçı bir karakteri var. Evet canı sıkılacak, evet ortalık karışacak ama tüm bu zorlukların üstesinden gelecek Ciğerci. Yürekten inanıyorum buna. 

Kökeninde sevgi varsa her zorluk aşılır

Kökeninde sevgi varsa her zorluk aşılır

Ciğerci gibi güçlü karakterlerin bu hayata savaşmak için, ışık tutmak için, "Bakın böyle düşünüyorsunuz ama böyle bir şey de var" diye yol açmak için dünyaya geldiklerine inanıyorum. İyi ki tanıyoruz onu. Her türlü zorluğun üstesinden gelecek, buna eminim. Kökeninde iyilik ve sevgi olduğu sürece her zorluk aşılır çünkü. Öyle ya da böyle. Selin Ciğerci akıllı ve samimi bir kadın. Mutlaka onu sevmeyenleri bile şaşırtacak...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak