Seyirciyi ölümleriyle şoke eden dizi karakterleri

Diziler her daim hayatımızda. Karakterleri, hikayesi ile ekran başına toplayan yapımlarda bazı karakterler içimizden biri gibi oluyor. Ancak senaryo gereği ölmek zorunda kalan bu karakterler haliyle herkese büyük şok yaşattı. Bizler de ölümleriyle şoke eden dizi karakterlerine Molatik olduk…

Seyirciyi ölümleriyle şoke eden dizi karakterleri

Savcı Esra

Savcı Esra
Behzat Ç.’yi anlayan tek kişiydi belki Savcı Esra. Onun gibi atarlı, onun gibi inatçıydı. Mutsuz olmaya bile vardı Behzat’la. Ancak ölüm onları ayırdı.

Ali Güntan

Ali Güntan
Kuzey Güney’de Kuzey’in yakın arkadaşıydı. Ancak Nezih Coşkun yaşamına son vermiş, Kuzey’i çok üzmüştü.

Süleyman Çakır

Süleyman Çakır
Uğruna gıyabında cenaze namazı kılınan bir karakterdi Çakır. İstanbul Sefiri olmuşken boğuştuğu zorluklar neticesinde kalemi kırılmıştı. Gerçi ölmesi gerekiyordu çünkü Polat Alemdar’ın yükselmesi gerekiyordu. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala öldüğü gün helva yapıp dağıtanlar var.

Bihter Ziyagil

Bihter Ziyagil
Skandallarla dolu hayatına film gibi bir son yaraşırdı. Her 24 Haziran’da kendisini anıyor birçok kişi. Unutulmazlar arasındaki yerini alması şaşırtmadı tabii bizleri Bihter Ziyagil. O kadar olaydan sonra intiharla hayatına son vermişti.

Şehzade Mustafa

Şehzade Mustafa
Tamam, Şehzade Mustafa’nın öleceği zaten belliydi sonuçta tarihi bir olay. Ancak ölüm şeklinin anlatılması herkesin içine oturmuştu. Mustafa tahta geçse belki her şey çok farklı olacaktı ancak “halamın bıyığı olsaydı amcam olurdu” 

Ramiz Karaeski

Ramiz Karaeski
Ezel’i Ezel yapan, Ömer’e bildiği her şeyi öğreten, oyun kurup oyun bozan isimdi Ramiz Karaeski. Öldükten sonra bile sözleri sosyal medyada aforizma olarak dolaşmakta. Hele “Yeğeeeen” demesi yok muydu…. Ah ah… Özleniyorsun Dayı…

Memati Baş

Memati Baş
İsmi “ölüm” olan birinin ölümü de unutulmaz olacaktı tabii. Yüzlerce bölüm ölüme kafa tutmuş adam düğününde ölmüştü. Haliyle herkesi çok üzdü.

Pargalı İbrahim Paşa

Pargalı İbrahim Paşa
'Muhteşem Yüzyıl’ın en etkili isimlerinden biriydi. İktidar gözünü kör etmiş, olmayacak işlere imza atmıştı. Haliyle idam kaçınılmaz oldu. Makbul (Kabul edilmiş, beğenilmiş) İbrahim Paşa oldu Maktul (Öldürülmüş, katledilmiş) İbrahim Paşa.

Leyla Yılmaz

Leyla Yılmaz
'Leyla ile Mecnun’un senaryosunun değişmesine neden olan ölümdü. Planda bu ölüm yoktu, setteki kavga yüzünden bu karar alınmıştı. Ezgi Asaroğlu dizide kalsa belki de çok farklı şeyler izleyecektik.

 
Bu makaleye ifade bırak