Ünlülerin çocuklarına koyduğu ilginç isimler

Magazin dünyası her daim ‘farklı’ olma çabası içinde. Kullandıkları eşyalar, yaşam tarzları derken şimdilerde de çocuklarına koydukları ilginç isimlerle gündeme geliyorlar. Biz de “Madem böyle bir durum var neden Molatik olmuyoruz” dedik ve ünlülerin çocuklarının isimlerine Molatik olduk.

Ünlülerin çocuklarına koyduğu ilginç isimler

Sasha Mia

Sasha Mia
Eskiden Türk kültürüne ait olmayan isimlere nüfus müdürlüğü izin vermiyordu. Sasha Mia oldukça ‘farklı’ bir isim. Işın Karaca ne düşündü de koydu acaba?

Edvan

Edvan
Araştırdım taraştırdım ama Edvan’ın ne anlama geldiğini bulamadım. Rafet el Roman’ın oğlunun ismi kendisi.

Liya

Liya
Tarkan’ın büyük merakla beklenen kızının adı Liya. İlk öğrenildiğinde baya yerde yanlış yazılmıştı. Liya isminin anlamı, sabırlı, sabrın en iyisi, sabrın en güzeli ve en sabırlı olarak ifade edilmektedir.

Arya, Lila ve Elya

Arya, Lila ve Elya
Kafiyeli olsun diye A ile biten isimleri özenle seçti sanırım Ozan Doğulu. Özellikle Lila isminin meşhurluğu Lila Doğulu’dan sonra oldu.

Ses

Ses
İlginç bir isim daha. Ses ismi sanırım ülkede başka kimsede yok. Ümit Erdim farklı olsun istedi galiba.

Eleysa

Eleysa
Eleysa ismi, mutlu, mutluluk veren adalar anlamını taşımaktadır. Aynı zamanda Eleysa isminin Yunancada 'kutsal' anlamı da vardır. Emrah oğluna koymuştu.

Yade ve Yeda

Yade ve Yeda
Kafa karıştıran isimler. Hangisi Yade, hangisi Yeda karıştırır insan. Yade derken Yeda diyebilirsiniz. Volkan - Zeynep Demirel çiftinin çocuklarının isimleri.

Ares

Ares
Gülben Ergen’in üç çocuğundan birinin adı Ares. Atlas da var ama Atlas daha ‘Türkçe’ geliyor kulağa. Ares adeta bir Windows programı ismi gibi. Yunan mitolojisinde Ares, Savaş Tanrısı'dır.

Aden Bucan

Aden Bucan
Burak Kut’un kızına koyduğu isim Aden Bucan. Aden, cennet bahçesi demek. Bucan, bir yüzeyde boy sayılan iki kenar arasındaki uzaklık, genişlik, boy, uzunluk karşıtı demekmiş.

İstanbul

İstanbul
Evet, Okan Bayülgen kızının adını İstanbul koydu. Oldukça güzel bence.

Arat

Arat
Arapça bir isim Arat. Şeyda Coşkun'un oğlunun adı. Cesaret anlamın geliyor.

Leon

Leon
İngilizce aslan anlamına geliyor. Esin Maraşlıoğlu oğluna bu ismi koymuş.

Bonus: Fikret Ali

Bonus: Fikret Ali
Bu kadar ilginç ismin arasında Ali Atay - Hazal Kaya çiftinin oğlu Fikret Ali oldukça normal geldi bizlere. Bildiğin Fikret Ali.

 
Bu makaleye ifade bırak