Yeşilçam'da en çok film çeken oyuncular

Türk sineması 60’lar ve 70’lerde altın çağını yaşamıştı. Onlarca yüzlerce film bizlerle buluşmuş, birçok oyuncu hayatımıza girdi. O kadar yoğun çalışıyorlardı ki bir senede birkaç filmde birden oynayan isimler rekorlara da imza attılar. Bizler de Yeşilçam’da en çok filmde oynayan oyunculara Molatik olduk.

Yeşilçam'da en çok film çeken oyuncular

Erol Taş

Erol Taş
Yeşilçam’ın ‘en kötü’ ismiydi. Kötüyü o kadar iyi oynuyordu ki insanlar onu gerçek kötü zannediyor, gördükleri yerde saldırıyorlardı. Erol Taş hayatı boyunca 600’den fazla filmde rol almış. Bu da onu en çok filmde oynayan isim yapıyor.

Hulusi Kentmen

Hulusi Kentmen
‘İyi yürekli fabrikatör amca’ rollerinin vazgeçilmez ismi Hulusi Kentmen’di. Tonton, şirin mi şirin bir yapısı vardı. Efsane oyuncu kariyeri boyunca 500’e yakın filmde oynamış.

Turgut Özatay

Turgut Özatay
Yeşilçam emekçilerinden birisi de Turgut Özatay. Kötü karakter denince akla gelen ilk isimlerdendi. Özatay 497 filmde rol alarak üçüncü sırada kendine yer bulmuş.

Suat Geyik

Suat Geyik
“O kim yahu hatırlayamadım?” derseniz fotoğrafa bakmanız yeterli. Yan rollerin aranan ismiydi ve 460 filmde kendine yer bulmuştu. 2015 yılında aramızdan ayrıldı.

Hüseyin Baradan

Hüseyin Baradan
Yine bir kötü isimle karşı karşıyayız. Birçok filmde kendisini görmüş, nefret etmiştik Hüseyin Baradan’dan. 467 filmde oynayarak hayatını kazanmaya çalışmıştı.

Feridun Çölgeçen

Feridun Çölgeçen
Yardımcı rollerin vazgeçilmez isimlerinden birisi de Feridun Çölgeçen’di. Kimi zaman hakim kimi zaman doktor bazen de mahalleli olarak karşımıza çıkardı. Kendine has mimikleriyle dikkat çekerdi. Usta isim Türkiye’de 400, ABD’de ise 20 filmde rol aldı.

Nubar Terziyan

Nubar Terziyan
Tonton amca denilince akla gelen ilk isim Nubar Terziyan’dı. Kısa boyu, beyaz saçları ile ailemizden biri gibiydi. 446 filmde kendisini gördük hayatı boyunca.

Süheyl Eğriboz

Süheyl Eğriboz
En farklı yüz hatlarına sahip oyunculardan birisi de Süheyl Eğriboz’du. Kötü karakterleri o kadar iyi canlandırıyordu ki gerçekten kötü sanıyordunuz onu. 400’den fazla filmde rol almış kendisi.

Reha Yurdakul

Reha Yurdakul
Birçok filmde yan rollerde onu gördük. Reha Yurdakul hayatını hem oyunculukla hem yapımcılıkla kazanmaya çalıştı. 400’e yakın filmde rol aldı kendisi.

Kudret Karadağ

Kudret Karadağ
Sürekli dayak yiyen yan rollerin aranan ismiydi. Kudret Karadağ da birçok filmde karşımıza çıkıyordu. 350’den fazla yapımda yer alarak listeye girdi kendisi.

 
Bu makaleye ifade bırak