Yeşilçam filmlerindeki hatalar

Türk sineması yıllar boyu zorluklarla, yokluklarla mücadele etmiştir. Ancak ortaya çıkan eserler de bu yokluklara karşı bir o kadar güzel olmuştur. Tabii bu zorluklar zaman zaman filmlerde hatalara da neden olmuştur. Biz de Yeşilçam filmlerindeki hatalara Molatik olduk. İşte Yeşilçam filmlerindeki hatalar…

Yeşilçam filmlerindeki hatalar

Bir açık bir kapalı

Bir açık bir kapalı
En çok güldüğümüz filmlerden birisi Hababam Sınıfı Tatilde filmidir. Şaban ve arkadaşlarının maceraları her daim ilgi görmüştür. Ancak filmde dikkatlerden kaçmayan bir hata vardır. Sınıfta geçen bu bölümde iki ayrı sahne çekiliyor ve hata ortaya çıkıyor.

İlk karede sınıfın camları açıkken ikinci sahnede perdeler çekilmiş şekilde. Büyük ihtimal sahneler çekilirken gece gündüz demeden çekildiği için gece olduğu belli olmasın diye perdeler çekilmiş.

Havuz duvarları yansıyor

Havuz duvarları yansıyor
Türk sinemasının en korkunç sahnelerinden birisi Tarkan: Viking Kanı filmindeki ahtapot sahnesidir. Birçok insanın rüyalarına kadar girmiştir bu sahne.

Su üstündeki sahneler Bodrum’da çekilirken, su altındaki sahneler ise bir havuzda gerçekleştirilmiş.

Işık hızıyla örttü

Işık hızıyla örttü
Dönemini çok iyi yansıtan filmlerden birisi de Sultan filmidir. Her karakteri kendi başına başarılı oyunculuklarla oynanmıştır. Onlardan biri de Adile Naşit’in canlandırdığı Ebe Hatice’ydi.

Koşarak sahneye giren Ebe Hatice’nin saçları ilk sahnede açıkken ikinci sahnede bir anda kapanmış. Işık hızıyla gerçekleşmiş sanırım olay.

Kırık bakracı kırdı

Kırık bakracı kırdı
Sakarlıklarıyla efsane haline gelen Şakir ve Gardırop Fuat’ın ilk tanıştığı sahne her anıyla kahkaha attırıyordu.

Bakraç sahnesinde ise gözlerden kaçmayan bir detay vardı. Bakracın kırılan yeri daha önce kırılmıştı. Bu da kameralara yansımıştı. Gitti hediyelik yoğurt.

Elbiseyi hangi ara değiştirdi

Elbiseyi hangi ara değiştirdi
Üç Kağıtçı filminde Rıfkı’nın müstakbel kayınpederini çarptığı sahneyi hatırlamayan yoktur. Kız isteme sahnesi sırasında müstakbel kaynanası da kadrajdadır.

Devam eden sahnede ise bir kaynanada bir farklılık vardır. Otururken başka elbise giyen kaynananın elbisesi bir anda değişmiştir. Bu da gözlerden kaçmayan bir hata.

 
Bu makaleye ifade bırak