Adele'in kilo verme sırrı ne?

Adele'in bir anda kilo vermesi hepimizi şaşırtmış, şaşkınlığa uğratmıştı. Adele hakkında "Acaba mide küçültme ameliyatı mı oldu?" diyenler yanılmış. Çünkü Adele enteresan bir diyet programıyla zayıflamış. Peki Adele'in kilo verme sırrı ne?

Adele'in kilo verme sırrı ne?

Kilo vereceğini hiç düşünmemiştik

Grammy ödüllü dünyaca ünlü şarkıcı Adele, verdiği kilolarla herkesi şaşırtmıştı. Tarkan'ın 'Metamorfoz'unun hayat bulmuş hali diyebileceğimiz bu değişim ve dönüşüm sonucunda Adele, "Asla kilo veremeeez"cileri yanıltıp ipince bir kadına dönüşmüştü. Bizim Türk ünlülerin sıklıkla başvurduğu 'mide küçültme ameliyatı'na onun da başvurup başvurmadığı merak konusu olmuştu. Yanılmışız. Çünkü Adele enteresan bir diyet programıyla zayıflamış.

 

 

Nedir bu sirtüin diyeti?

Adele'in kilo verme sırrı 'Sirt Food' yani bir diğer adıyla 'Sirtüin' diyetiymiş. Adele 'Sirtüin' diyetiyle 45'e yakın kilo vermiş. Peki bu nasıl bir diyet? Sirtüin diyeti nedir? Sirtüin diyeti, adını birçok canlı türünde bulunan bir protein sınıfı olan sirtüinden alıyor. Bu diyet, sirtüin proteinlerinin harekete geçmesini ve zayıflama genini aktive ediyor. 21 günlük ve iki fazdan oluşan bu diyet, uygulanmaya başlandığı ilk haftadan itibaren enerji seviyesini artırmayı ve yağ yakımını hızlandırmayı amaçlıyor.

 

 

En önemlisi sağlıklı olmak

Adele'in kilo verme sırrı gördüğünüz gibi danışılarak, özel bir inceleme yapılarak gerçekleşmiş. Onun 45 kilo birden vermesini sağlıksız bulanlar, korkanlar haklı. Ancak ortada bir Amy Winehouse örneği yok. Adele, sağlığına dikkat ederek, danışarak, sistemli bir şekilde ilerleyerek kilolarından kurtulmuş. Adele'in kilo vermesi bazılarını "Büyük beden ünlümüz olmayacak mı?" diye hayal kırıklığına uğratsa da aslında önemli olanın sağlık olduğunu da unutmamak gerekiyor. Tabii ki bedenimizi seveceğimiz, fiziksel özelliklerimizi kabulleneceğimiz ama daha da önemlisi sağlığımıza dikkat edeceğiz. Fazla kilolu olmak sağlık problemlerine yol açıyor çünkü. Adele'in kilo kaybını korkutucu bulmamız aslında sağlık konusundaki hassasiyetimizi ortaya çıkardığı için sevindirici bir gelişme...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak