Çocuklarına miraslarını bırakmayacak ünlüler

Magazin dünyasında her daim gözlerin üzerinde olduğu ünlülerin ilginç kararları var. Bunlardan birisi de miras konusu. Çocuklarına mirasını bırakmayacak ünlülere Molatik olduk. Bakalım listede kimler var…

Çocuklarına miraslarını bırakmayacak ünlüler

Jackie Chan

Jackie Chan
Dövüş filmlerinde canlandırdığı karakterlerle büyük başarılara imza atan ünlü ismin servetinin 350 milyon dolar değerinde olduğu ve bu servetini hayır kurumlarına bağışlayacağı bilinmektedir. Bununla birlikte, Jackie Chan’ın oğlu Jaycee Chan’ın eğitimi için para harcadığı ancak; yardımlarının bu kadarla sınırlı kalacağı, ünlü kişilik tarafından belirtilmiştir.
Neticede, Jacki Chan yapmış olduğu bir açıklamada; eğer yeterince yetenekli bir oğlu varsa bu parayı kendisinin de kazanabileceğini, eğer değilse de sanatçının servetini boşu boşuna heba edeceğini, işte bu yüzden de oğluna servetini bırakmadığını söylemiştir.

Bill Gates

Bill Gates
Microsoft’un kurucularından biri olan Bill Gates'in çocukları olan Jennifer, Phoebe ve Rory’e hayatları boyunca rahat rahat yaşamalarına yetecek bir servete sahip olabilecekken, Bill Gates çocuklarını 112.8 milyar dolarlık bu servetten mahrum bırakmıştır. Zira ünlü isim çocuklarının diğer çocuklarla eşit şartlara sahip olmalarını ve eğer zengin olmak istiyorlarsa, bunun için çalışmaları gerektiğini savunan ünlüler arasındadır. Neticede Bill Gates bu büyük servetini, kendisinin ve eşinin ismini taşıyan hayır kurumuna bağışlayacağını belirtmiştir. 

Ted Turner

Ted Turner
Ted Turner 2.2 milyar dolarlık servete sahip olan Ted Turner, CNN olarak bilinen Cable News Network’un kurucusu olarak tanınmaktadır. Beau, Teddy, Jennie, Laura ve Rhett Turner isimlerinde 5 çocuğa sahip olan ünlü kişiliğin servetini çocuklarına bırakmayacağını açıklamıştır. Zira Ted Turner çocuklarının kendi paralarını kazanmaları için çalışmaları gerektiğini savunan isimler arasında karşımıza çıkmaktadır. 

Michael Bloomberg

Michael Bloomberg
Amerika’nın en zengin ve en güçlü isimlerinden biri olarak da tanınan New York City’nin eski belediye başkanı Bloomberg’in de listemizdeki diğer ünlüler gibi, servetini çocuklarıyla paylaşmayacağı bilinmektedir. Georgina Bloomberg ve Emma Bloomberg isimli iki kızı olan ünlü kişiliğin servetinin ise 54.9 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Bununla birlikte, Michael Bloomberg’in bu büyük servetini Hopkins Üniversitesi, Cornell Tech ve daha birçok farklı eğitim kuruluşuna bağışlayacağı açıklanmıştır.

Sting

Sting
1980’li yıllardan beri sayısız müzik ödülü kazanmış olan Sting, dünyanın en başarılı rock starlarından biri olarak gösterilmektedir. Bununla birlikte Sting, şimdiye kadar edinmiş olduğu 270 milyon dolarlık servetini, 6 çocuğunun hiç birisiyle paylaşmayacağını açıkça belirtmiştir

Gene Simmons

Gene Simmons
Amerika’nın en zengin kişiliklerinden biri olan Gene Simmons; şarkıcı, söz yazarı, yapımcı, girişimci, oyuncu ve bir medya kişiliği olarak da tanınmaktadır. Şu an 300 milyon dolar değerinde bir servete sahip olan başarılı ismin servetini çocuklarına bırakmayacağı herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Yani Gene Simmons’un oğlu Nick Simmons ve kızı Sophie Simmons, babalarının sahip olduğu servetten yararlanamayacaklardır. Nitekim Gene Simmons, çocuklarının kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmeleri gerektiğini savunan ünlüler arasında yer almaktadır.

George Lucas

George Lucas
Yazar, yönetmen ve yapımcı olan George Lucas Yıldız Savaşları ve Gençlik Yılları isimli ünlü filmlerin yönetmeni olarak da tanınmaktadır. 5.5 milyar dolar değerinde servete sahip olan ünlü ismin bu servetini çocuklarıyla paylaşmayacağı bilinen bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak George Lucas, milyar dolarlık olan bu büyük servetini, eğitim ile ilgili hayır kuruluşlarına bağışlamayı planladığını açıkça belirtmiştir.

Warren Buffett

Warren Buffett
Dünyanın en ünlü ve en zengin isimlerinden biri olan Warren Buffet’in servetinin 76.2 milyar dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir.Warren Buffett da çocuklarının servetini kendi başlarına kazanmaları gerektiğini savunduğu için, mirasını çocuklarına bırakmamaya karar vermiştir. İlaveten; ünlü isim şimdiye kadar birçok yardım kuruluşu için hibe etmiş olduğu servetinden geriye kalanını da eğitim ve sağlık hizmetleri için bağışlayacağını açıklamıştır.

Nigella Lawson

Nigella Lawson
İngiliz bir gazeteci olan Nigella Lawson kariyeri boyunca birçok ödül kazanmış ve dolayısıyla büyük bir servetin sahibi olmuştur. İlaveten; ünlü bir televizyon kişiliği, şef ve yemek kitabı yazarı da olan Nigella Lawson 13, 12 ve 11 yaşlarında olan 3 çocuğuna bir kuruş bile bırakmayacağını herkese açıklamıştır. Nitekim başarılı isim, insanların para kazanmak için çalışmadıkları takdirde, büyük bir boşluğa düşeceklerini düşündüğünü belirtmiştir.

 
Bu makaleye ifade bırak