Miras

Miras

Son dakika miras haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan miras gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan miras haber sayfamızda...

Miras

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.121 miras haberi bulunmuştur.
O ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: O Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
O ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: O Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeğinin cinsiyetini öğrenen anne ve baba adaylarını isim telaşı alıyor. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına hayat boyu taşıyacağı ismi seçerken kararsız kalıyor. Ebeveynler çocuklarına en anlamlı ve en özel ismi vermek istiyor. Bunun için aileler derin bir isim araştırması sürecine giriyor. Kulağa hoş gelen isimlerin yanı sıra aileler anlamlarına da bakıyor. Keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış, değişik ve en anlamlı isimleri vermek istiyor. O harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “O ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.05.2022Bebek
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmak dünyanın en güzel duygularında bir tanesi. Aile üyesine yeni bir bireyin gelme duygusu anne ve baba adaylarını heyecanlandırıyor. Bebekleri için her şeyin en güzelini yapmaya çalışan çiftler isimleri konusunda da seçici oluyor. Yeni doğacak erkek bebeklerine aileler isim verirken özellikle kulağa hitap ediş şekli ve anlamlarına dikkat ediyor. Hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler nadir bulunan, duyulmamış, keşfedilmemiş isimleri tercih ediyor. M harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.05.2022Bebek
Ayasofya'da şok görüntü! Kapıdan sonra duvarlar hedefte
Ayasofya'da şok görüntü! Kapıdan sonra duvarlar hedefteAyasofya’da ziyaretçilerin kapıdan parça koparıp yedikleri iddiasından sonra duvarları kazıyıp tozları götürmeleri tepki yarattı. Uzmanlar, İstanbul’un simgeleri arasındaki tarihi esere yönelik hoyratlığın durdurulması için acilen önlem alınmasını istedi.
25.05.2022Gündem
Ayvalık, UNESCO yolunda emin adımlar atıyor
Ayvalık, UNESCO yolunda emin adımlar atıyorUNESCO nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Emekli Büyükelçi Gürcan Türkoğlu ve Ayvalık UNESCO Dünya Mirası ve Alan Yönetimi Birimi Koordinatörü Yaşagül Ekinci Danışan ile birlikte “Dünya Mirası Listesi ve Ayvalık’ın UNESCO Dünya Mirası Sürecinin” konuşulduğu panel Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesinde gerçekleştirildi.
24.05.2022Ege
İnheritance Ne Demek, Türkçesi Nedir? Programlamada İnheritance Ne Demek?
İnheritance Ne Demek, Türkçesi Nedir? Programlamada İnheritance Ne Demek?İnheritance, İngilizce kökenli bir kelime olarak bilinmektedir. Dilimizde çok yaygın olmamasına rağmen birçok kişi günlük yaşamda kullanmaktadır. Peki, inheritance ne demek? İnheritance Türkçe'si nedir? Proglamada inheritance ne demek sizler için ayrıntılarıyla derledik.
24.05.2022Eğitim
Arkeoloji dünyası Denizli’de buluştu
Arkeoloji dünyası Denizli’de buluştuKültür ve Turizm Bakanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve PAÜ işbirliğinde düzenlenen 42. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı.
23.05.2022Ege
Son dakika:  Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adım
Son dakika: Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adımSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz' dedi. Erdoğan açık cezaevi izinlerinin uzatıldığı belirtti ve uzay yolculuğu için ilk adımın detaylarını paylaştı.
23.05.2022Siyaset
Ukrayna’da 350’den fazla tarihi ve kültürel mekan hasar gördü
Ukrayna’da 350’den fazla tarihi ve kültürel mekan hasar gördüUkrayna Kültür Bakanı Oleksandr Tkachenko, savaşın başından bu yana Ukrayna’daki 350’den fazla tarihi ve kültürel mekanın yıkıldığını veya hasar gördüğünü söyledi.
23.05.2022Dünya
2022 Noter Çalışma saatleri: Noterler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?
2022 Noter Çalışma saatleri: Noterler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Her gün binlerce vatandaşın noterlerde işlem yapması gerekiyor. Bazen son dakika yapılması gereken işlemler olabiliyor. Bu nedenle noter çalışma saatleri aratılırken "Noterler kaçta açılıyor, kapanıyor?" sorusu zaman zaman soruluyor.
23.05.2022Gündem
Troya için hukukî mücadele
Troya için hukukî mücadeleSchliemann’ın Troya’da bulduğu eserleri yurt dışına kaçırmasının ardından Osmanlı Devleti’nin başlattığı hukuki ve diplomatik süreç, Osmanlı’da eski eserlerin yeniden evine dönebilmesi için yürütülen ilk mücadeleydi.
23.05.2022Arkeoloji
Arkeolojik miras fotoğrafla buluşuyor
Arkeolojik miras fotoğrafla buluşuyor“İzmir’in Arkeolojik Mirası” konulu ulusal fotoğraf yarışmasına başvurular başladı...
23.05.2022Arkeoloji
Ege’de tarihe yelken açmak
Ege’de tarihe yelken açmakİzmir’in mavi-yeşil cenneti Seferihisar ve Teos rotasında keyifli bir yolculuğa çıkabilir, zeytin ve deniz diyarında tarihi keşfedebilirsiniz
23.05.2022Arkeoloji
Efsanevi kent çağdaş müze
Efsanevi kent çağdaş müzeAykut Ferah Milliyet Arkeoloji Proje DanışmanıDeğerli Milliyet Arkeoloji Dergisi Okurları;Antik Dönem’in gizemli ozanı Homeros’un İlyada ve Odysseia destanları ile ölümsüzleştirdiği, Hektor’un canı pahasına savunduğu, Akhilleus’un kapıları önünde vurulduğu, yıkılıp gittikten binlerce yıl sonra yeniden yeryüzüne çıkan efsanevi kent Troya...
23.05.2022Arkeoloji
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eski eşiyle ilgili yorum Ece Erken'i kızdırdı
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eski eşiyle ilgili yorum Ece Erken'i kızdırdıBeşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi ve Ece Erken'in eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, geçtiğimiz ocak ayında Yeşilköy'de bulunan balıkçısında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Eşinin vefatıyla sarsılan Erken, Mahmutyazıcıoğlu'yla bir pozunu paylaştı. Bir takipçisi "İlk eşi ne yapsın 15 yıllık bir evliliği var" yorumunda bulununca Ece Erken kendini tutamadı.
24.05.2022Cadde
Sahilde 80
Sahilde 80Yürümek dimdik ölmeye yapılan bir çağrıdır...
23.05.2022Ege
‘Aşamayacağımız problem yok’
‘Aşamayacağımız problem yok’AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, önceki dönem belde belediye başkanlarıyla bir araya geldi, “Birlik olursak çözemeyeceğimiz sorun, yapamayacağımız iş yok” dedi
23.05.2022Ege
Hemşirenin en zor anı! Duyunca gözyaşlarına boğuldu
Hemşirenin en zor anı! Duyunca gözyaşlarına boğulduO gün her şey olağan akışında ilerliyordu. Her zamanki gibi büyük bir heyecanla hastanedeki hastalara yardım ediyor, işi ne kadar zor olsa da meslek aşkı sayesinde tüm zorluklara göğüs geriyordu. 75 yaşındaki kadının onun hayatını tamamen değiştireceğini aklına bile getirmemişti.
22.05.2022Dünya
Askerin satmak için aldığı silah bagajında patladı!
Askerin satmak için aldığı silah bagajında patladı!Ukrayna-Rusya savaşı başladığından bu yana cephe gerisinde pek çok tehlikeli olay yaşanıyor. Rusya’nın başkenti Moskova yakınlarında yaşanan bir patlamanın ardındaki detaylar ise akılalmaz gerçeği gözler önüne serdi.
22.05.2022Dünya
Balıkesir Gastronomi Festivali’nde Emine Erdoğan’dan sıfır atık vurgusu: Mutfağı atıksız kılan ardındaki öğretidir
Balıkesir Gastronomi Festivali’nde Emine Erdoğan’dan sıfır atık vurgusu: Mutfağı atıksız kılan ardındaki öğretidir“Türk Mutfağı Haftası” kapsamında Balıkesir Gastronomi Festivali’ne katılan Emine Erdoğan, “Mutfağımızın en önemli karakteristiği olan, kalan ürünlerin başka yemeklere dönüşebilmesi gıda kaybı sorunu için önemli bir çözüm” dedi.
22.05.2022Siyaset
Yargıtay'dan emekli ikramiyesiyle ilgili emsal karar
Yargıtay'dan emekli ikramiyesiyle ilgili emsal kararYargıtay 7. Hukuk Dairesi, emekli ikramiyesiyle ilgili emsal bir karara imza attı.
21.05.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere: Hayallerinizden asla vazgeçmeyin
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere: Hayallerinizden asla vazgeçmeyinİlk gençlik yıllarından bu yana hak ve adalet için önemli mücadeleler verdiğini söyleyen Erdoğan, gençlere “Hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Şartların zorluğuna aldırmayın, imkanların kıtlığına teslim olmayın” diye seslendi.
20.05.2022Siyaset
Domuzuma dokunma!
Domuzuma dokunma!Başrolünde Nicolas Cage’in yer aldığı “Pig/Domuz”, aktörün olgun performansıyla ön plana çıktığı, melankolik bir kaybediş ve kabulleniş hikâyesi anlatıyor.
20.05.2022Kültür Sanat
Yaşasın 19 Mayıs!
Yaşasın 19 Mayıs!19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, pandeminin etkisini yitirmesiyle birlikte bu yıl büyük coşkuya sahne oluyor. Belediyelerin düzenlediği konserler tüm Ege’de festival havası estiriyor
19.05.2022Ege
Balıkesir projelerine övgü
Balıkesir projelerine övgüTarihi yapıların korunmasına ve yeniden işlev kazanmasına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarıyla ödüle layık görülen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 6. Heritage İstanbul Fuarı’nda yerini aldı.
19.05.2022Ege
Son dakika: Erdoğan'dan 19 Mayıs Gençlik Buluşması'nda net mesaj: Gençleri kucaklayan anlayışla tuzakları bozduk
Son dakika: Erdoğan'dan 19 Mayıs Gençlik Buluşması'nda net mesaj: Gençleri kucaklayan anlayışla tuzakları bozdukCumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle düzenlenen İstiklal Türküleri Lansmanı ve Temsilci Gençler ile Milli Sporcuların Buluşma Programı'nda konuştu. Sözlerine "İlk gençlik yıllarından beri hayatını medeniyet hak ve adalet davasına adamış bir büyüğünüz olarak diyorum ki hayallerinizden asla vazgeçmeyin." ifadeleri ile başlayan Erdoğan "Gençleri kucaklayan bir anlayış ile Türkiye'nin önüne kurulan tuzakları birer birer bozduk. 15 Temmuz'da darbeciler sokağa çıktıklarında karşılarında işte bu gençliği buldular." şeklinde konuştu.
19.05.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Miras ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.