Gökçe'nin 'Aksiyondayım' şarkısı tutar mı?

'Tuttu Fırlattı' şarkısıyla adını tüm Türkiye'ye duyuran Gökçe Dinçer yani şarkıcı Gökçe, bu kez 'Aksiyondayım' adlı şarkısıyla karşımızda. Rumen asıllı Alman şarkıcı Miss Platnum'un Türkiye şubesi diyebileceğimiz Balkan esintili tarzıyla her daim ilgi odağı olan Gökçe'nin 'Aksiyondayım' şarkısı tutar mı peki?

Gökçe'nin 'Aksiyondayım' şarkısı tutar mı?

Miss Platnum'un Türkiye şubesi

Gökçe Dinçer yani şarkıcı Gökçe denildiğinde akla gelen ilk şarkı elbette 'Tuttu Fırlattı'... Alternatif müziğin popülerinde, popüler müziğin alternatifinde bir isim olarak yıllardır eğlencesi bol şarkılarla karşımıza çıkıyor Gökçe. Bu gelenek bozulmamış. Hafif 'yaramaz' sözlü 'Aksiyondayım' adlı yeni şarkısında da Balkan esintili bir alternatif pop şarkısına imza atmış Gökçe. Rumen asıllı Alman şarkıcı Miss Platnum'un Türkiye şubesi diyebileceğimiz Balkan esintili tarzına devam etmiş Gökçe.

 

 

Klip şarkıyla uyumlu

Sözü ve müziği Gökçe ile Efe Onat imzalı olan 'Aksiyondayım'ın keyifli aranjesi Serhat Özen'e ait. Yine saksafon ve trompet gibi enstrümanlarla 'Balkan pop' hedefinden vazgeçilmemiş, trende uyum sağlanarak genç bir tempoyla güzel bir uyum yakalanmış. İdil Dizdar ve Said Dağdeviren yönetmenliğinde çekilen epey renkli klibi -bazı sahnelerde fazla tekrara düşülmesine rağmen- şarkının ruhuna oldukça uygun. 'Aksiyondayım', büyük bir hit olmasa da, hatta Gökçe'nin 'Tuttu Fırlattı' ya da 'Çık Hayatımdan' gibi muazzam işlerinin gölgesinde kalan bir eğlencede olsa da klasik Gökçe dinleyicileri için güzel bir alternatif olmuş.

 

 

"Nerede eski Gökçe?" diyenler...

Gökçe, 'Aksiyondayım'la Balkan sound'lu müziğine hafif 'yaramaz' ve 'slogan' sözler ekleyerek kendi müziğine çeşitlilik katmış. Tarzının dışına çıkmamış. Ama ne hikmetse bazı dinleyiciler "Nerede eski Gökçe?" modunda girmiş. Gülşen ve Edis'in 'Nirvana'ya erdiği bir sound'la yeniliği denemesine de benzer tepkiler gösterenler online olmuş yani. Size de komik gelmiyor mu? Gökçe bildiğimiz yoldan devam ediyor müziğine ancak bazı dinleyiciler "Nerede eski Gökçe" moduna giriyor. Yeniyi deneyen isimler ise dislike yağmuruna tutuluyor. Gökçe umarım 'Aksiyondayım' şarkısına gelen negatif yorumlardan ötürü bildiği yoldan şaşmaktan vazgeçmez...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak