Gossip Girl geri dönüyor!

Gossip Girl izleyen herkes şu cümleyi hatırlar: "Hey Upper East Siders, your one and only source into the scandalous lives of Manhattan’s elite is back!" Her bölümün başı bu sunumla açılıyor ve dış ses bize, "Merhaba!" diyordu: "Manhattan seçkinlerinin skandal hayatını bilen tek kaynağınız geri döndü!" Evet bu sefer gerçekten geri döndü! WarnerMedia, yeni ücretli yayın platformu HBO Max için 'Gossip Girl' spinoff'u çekeceklerini doğruladı.

Gossip Girl geri dönüyor!

Gossip Girl dizisinin geri döneceği söylentileri bir süredir dolaşıyordu. Artık birinci ağızdan doğrulanmış oldu. Ancak maalesef bu yeni dizi Serena van der Woodsen ve Blair Waldorf'un maceralarına odaklanmayacak.

Yeni dizi, orijinal şovun finalinden 8 yıl sonra başladığı için Gossip Girl yeni nesil New York özel okul gençlerini takip edecek.

Dizi aradaki yıllarda sosyal medyanın ve New York'un manzarasının değiştiğini de gösterecek.

2020 baharında açılacak olan WarnerMedia'nın yeni ücretli yayın platformu HBO Max'te yayınlanacak.
 

Blake Lively, bu dizi sayesinde bir yıldıza dönüştü.

Blake Lively, bu dizi sayesinde bir yıldıza dönüştü.

6 sezon yayınlanan 2012'de sona eren orijinal Gossip Girl, Manhattan seçkinlerinden bir grup gencin etrafında geçen roman serisine dayanıyordu.

Moda ve dramanın Yukarı Doğu Yakası'ndaki birleşimi, diziyi o zamanlar TV'nin en çok seyredilen işlerinden biri haline getirdi.

Mesela Blake Lively, bu dizi sayesinde bir yıldıza dönüştü.

Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick ve Taylor Momsen dahil olmak üzere başka büyük yetenekleri de bizlerle tanıştırdı. 

Orjinal oyuncular yeni dizide olacak mı?

Orjinal oyuncular yeni dizide olacak mı?

Orjinal oyuncuların yeni dizide olup olmayacağına dair henüz bir açıklama yok. Benim tahminlerime göre, maalesef olmayacaklar.

Yukarıda söylediğim gibi orjinalinden üzerinden 8 yıl geçtiği için dedikodu çemberinde yepyeni bir genç nesilin olma ihtimali yüksek. Yani Serena ve Blair'i unutmamız gerekiyor.

Zaten hatırlarsanız, 'New York, Seni Seviyorum XOXO' adlı final bölümü, web sitesini devralan yepyeni bir 'Gossip Girl' ile bitmişti.

Yine de benim gibi pek çok hayranın en azından bir bölümde Serena veya Blair, hiç olmadı Chuck Bass'i görmek istediğinden de eminim.

Gossip Girl ile özdeşleşen oyuncu kadrosu, röportajlarında olası bir spinoff hakkında farklı açıklamalar yapmıştı.

Mesela Nate karakterini canlandıran Chace Crawford'u dinleyelim:

“Kimsenin bu konuyu ciddi bir şekilde konuştuğunu sanmıyorum ama bu soru benim için klasik hale geldi. Bence tekrar yapmamamız lazım. Zaten ben de artık lisede olamam. Şahsen herkesi tekrar görmeyi çok isterim ama orijinal oyuncu kadrosunu bir araya getirmek zor olabilir. Gossip Girl'ün yeniden çekimi, ancak yeni karakterler yaratarak olabilir."

Blake Lively (Serena) ise 2017'de Variety'ye “Her şey değişir” demişti:

“Dizide bir 7 yıl daha geçirir miydim? Hayır. Çünkü bu zor bir iş. Zaten artık bebeklerim var. Onlardan uzak kalmak istemiyorum. Ama hayatım boyunca asla asla dememek gerektiğini de öğrendim. Henüz yapmadığım bir şey yapmak istiyorum, yaptığımı tekrarlamak değil. Ama bunu yapar mıyım? Kim bilir... New York'ta çekim yapmak, orada yaşamak ve çalışmak çok zevkliydi." 

10 bölüm olacak

10 bölüm olacak

Son bilgi şu: Dizinin yeni versiyonu toplam 10 saat sürecek. Yani 10 bölümden 1'er saat... Liselerde dinamiklerin değişmesine neden olan sosyal medya ve veri gizliliği gibi çağdaş sorunlar ele alınacak.

Orijinal dizinin yaratıcıları olan Josh Schwartz ve Stephanie Savage baş yapımcı olacak. Başrollerle ilgili henüz bir haber yok. 

Şimdi sakıncası yoksa, dedikodu hazırlığı yapmak için her bölümü baştan izleyeceğim... :))

XOXO, 

Gossip Girl 

Bu makaleye ifade bırak