Gülçin Ergül neden yeni Hepsi albümüne mesafeli?

Hepsi grubunun 4 üyesiyle birlikte tekrar bir araya gelmeleri, aralarındaki buzları eritmeleri grubun hayranlarını mutlu etmişti. Ancak Gülçin Ergül, olası bir Hepsi albümüne mesafeli. Peki neden? Gülçin Ergül neden yeni Hepsi albümüne mesafeli?

Gülçin Ergül neden yeni Hepsi albümüne mesafeli?

Yeni bir albüm kaydedecekler mi?

Hepsi grubu son dönemde sıkça konuşuluyor. Yıllar sonra dört grup üyesinin de arasının düzelmesinden sonra herkes heyecanlandı. 2000'li yıllara damga vuran Hepsi grubunun 4 üyesinin de aralarındaki buzları eritmesinden sonra, daha doğrusu Gülçin Ergül ile Cemre Kemer'in barışmasından sonra herkesin aklına şu soru geldi: "Hepsi grubu yeniden bir albüm kaydedecek mi?"

 

 

Neden bu kadar mesafeli?

Bu soruya Gülçin Ergül şöyle bir cevap vermiş: "Grup olarak arkadaşlığımız devam ediyor ama belirttiğimiz gibi müzik anlamında herhangi bir çalışma yapmayacağız. Zaten herkes kendi hayatında, kendi başarısında. Herkes birbirini destekliyor." Gülçin Ergül açık bir şekilde belirtmiş. "Müzik anlamında yollarımız ayrıldı, bir daha Hepsi grubu olarak 4'lü kadroyla bir şey yapmayacağız" demek istiyor. İyi de neden? 4 grup üyesinin yıllar sonra bir araya gelip belki bir single yayınlaması, böyle bir jest yapması gayet istenilen, talep edilen bir şeyken neden Gülçin Ergül bu kadar mesafeli davranıyor?

 

 

Sebebi ego mu?

Bunun sebebi ne olabilir? Gülçin Ergül, geçmişte imza attığı Hepsi şarkılarını kendi müzikal tavrından baktığında 'yetersiz' görüyor olabilir mi? "Ben o şarkılarla anılmak istemiyorum, kendime yeni bir yol çizdim, beni o şarkılarla değil 'Bir Tanecik Aşkım'la, 'Ara Ara'yla hatırlayın" mı demek istiyor? Olası bir Hepsi albümüne aşırı mesafeli olması eski Hepsi şarkılarını, sound'unu kendine artık yakın bulmaması hatta "O şarkılarla anılmak istemiyorum" gibi bir ego yüzünden mi? Hande Yener bile elektronik müzik döneminde 'Kırmızı'sına güç bela sahip çıkmışken Gülçin Ergül'ün de Hepsi şarkılarını ve sound'una mesafe koymasını değil "Bana çok şey kattı o dönem" deyip sahip çıkmasını beklerdim. Kendisini sürekli Hepsi'den ayrılaştırmasını ve hatta kendini Hepsi üyelerinden daha özel bulduğunu hissettirmesi hem doğru değil hem de onun gibi şahaneler şahanesi bir vokale pek yakışmıyor. Koyu bir Hepsi hayranı olsaydım Gülçin Ergül'ün bu açıklamasından sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşardım. Geçmişe sahip çıkmadan ilerlemek mümkün değil çünkü. Gülçin Ergül neden geçmişiyle barışmak istemiyor, bence bunu biraz sorgulamak lazım...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak