Geri Dön
Adana sıcak havalarla mücadelede gelişme gösteriyor

Adana sıcak havalarla mücadelede gelişme gösteriyor

Adana'nın meşhur sıcaklarından herkes haberdar. Daha önce sıcaklarla mücadele edebilmek için güneşe ateş etmek, at arabasıyla şehrin ortasındaki su kanalında seyahat etmek, futbol maçında sıcaktan bunalan tribünlere itfaiyenin su fışkırtması gibi eylemler gerçekleştirilmişti. Şimdi de bir başka çözümle karşımızdalar.

Turcel Orman
Turcel Orman

Zevkli bir seyahat deneyimi

Türkiye'de genellikle küçük kasaba ve köylerdeki esnafların yük taşımak için kullandığı sepetli motosiklet, Adana'da yeniden dizayn edilerek dış mimarlıkta çığır açıldı.

Motosikletin sürücü koltuğunun hemen yanında bulanan yük taşıma sepeti yerine minimal boyutlarda bir küvet koyan ve küveti de suyla dolduran Adanalı iki genç, seyahatlerine cool bir hava kattı. Hem karizmatik anlamına hem de serinleme anlamındaki bu cool'luk, daha önce kamyonuna klima taktıran Adanalı bir kamyoncuda da görülmüştü. Fakat bu iki genç, daha kısıtlı imkanlara sahip olduğu için bu yeni serinleme aracı daha kıymetli.

Bu girişim ilerletilebilir

Adana'da bulunan Kasım Gülek Köprüsü üzerinde görüntülenen bu sefakâr gençler, ilerleyen zamanlarda toplu taşıma sektörüne yeni bir soluk getirebilir ve UBER'den boşalan rekabet havuzunu suyla doldurabilir.

Hatta daha zengin müşterilerine hizmet verirken su yerine süt kullanarak süt banyosu eşliğinde yolculuk yaptırabilirler bile.

Şu anda başlangıç aşamasında olan ve kısıtlı imkanlarla sağlanan bu toplu ve sulu taşıma girişimi, yatırımcılar tarafından destek görecek mi bakalım?

Ayrıca Adana'nın absürt haberlerle gündeme gelmekten sıkılmış bir şehir olabileceğini düşünüyorduk.

Adana sıcak havalarla mücadelede gelişme gösteriyor

Fakat öyle belli ki absürt haberle Adana'yı, Adana da absürt haberleri seviyor.

turcel.orman@milliyet.com.tr

Benzer İçerikler