Geri Dön
Cem Belevi'nin 'Melekti Sanki' şarkısı radyolarda tutar mı?

Cem Belevi'nin 'Melekti Sanki' şarkısı radyolarda tutar mı?

Deeperise katkılı 'Bilmez'le müzik kariyerinin en cool işine imza atan Cem Belevi, bu kez sözü ve müziği kendisine ait 'Melekti Sanki' ile yolculuğuna devam ediyor. Peki Cem Belevi'nin 'Melekti Sanki' şarkısı radyolarda tutar mı?

Mayk Şişman
Mayk Şişman

'Bilmez'le ters köşe yapmıştı

Cem Belevi son dönemde ağır ama sağlam adımlarla yoluna devam ediyor. Müzik yolculuğunda 'Sor' gibi önemli bir hit'i bulunan Belevi, Derya Uluğ ile birlikte kaydettikleri 'Leyla & Mecnun'la gerek radyolarda gerekse dijitalde oldukça sağlam bir başarıya imza atmıştı. Son olarak Deeperise katkılı 'Bilmez' şarkısıyla karşımıza çıkan Belevi, müzik kariyerinin en cool ve modern işiyle karşımıza çıkmıştı. 'Bilmez' radyolarda beklentimin bir tık üstüne çıkarak oldukça çalındı ve sevildi. Haliyle Cem Belevi'nin diskografisine nasıl bir halka ekleyeceğini merak ediyordum. Bu merakım 'Melekti Sanki' adlı yeni Cem Belevi şarkısıyla sona erdi.

Nakaratı hemen akılda kalıyor

'Melekti Sanki'nin sözü ve müziği Cem Belevi'ye ait. Şarkının düzenlemesi Osman Taşdaş imzalı. Şarkı, tıpkı Belevi'nin 2015 yılında yayınladığı ve bana göre en müzisyenin en önemli hit'lerinden biri olan 'Sor' gibi akustik bir aranjeye sahip. Daha ilk dinlemede hemen ezberleyip söylemeye başlıyorsunuz şarkıyı. Özellikle nakaratına gelindiğinde kendinizi "Ooo" kısmına eşlik ederken buluyorsunuz. Şarkı sıcak ve sempatik. 'Bilmez'le elektronik altyapılı bir deneme yapan Cem Belevi dinleyiciye "Hadi biraz da akustik" diye ters köşe yapıyor. Şarkıcıların 'tutan' bir işten sonra aynı çizgide ilerlemeyip ters köşeler yaparak yolculuklarına devam etmesi inanılmaz doğru bir adım. Cem Belevi, şaşırtarak yoluna devam etmeyi seçmiş ve bence bu noktada doğru bir adım atmış.

Cem Belevinin Melekti Sanki şarkısı radyolarda tutar mı

Bir Fettah Can şarkısını Berkay söylüyor gibi

'Melekti Sanki' tüm olumlu özelliklerine rağmen önemli bir dezavantajı da barındırıyor elbette. 'Melekti Sanki' her ne kadar bir Cem Belevi şarkısı olsa da vokale odaklandığınızda kafalar biraz karışıyor. Çünkü 'Melekti Sanki' bir hayli Berkay ya da Fettah Can şarkısı gibi. Daha doğrusu bir Fettah Can şarkısını Berkay yorumluyor sanki. Radyolarda bu şarkıya denk gelme ihtimalimiz yüzde 1 milyon diyorum. Çok net ortada. 'Melekti Sanki' özellikle radyolarda tutsun diye yazılmış bir şarkı. Ama bu şarkının mimarı Cem Belevi olsa da 'Bilmez'deki o karakteristik vokal, o "Kim bu adam?" diye merak ettiren his bu şarkıyı dinlediğinizde oluşmuyor. "Kesin Berkay/Fettah Can söylüyor bu şarkıyı" zannediyorsunuz. Cem Belevi ağır ama sağlam adımlar atıyor, bu net ortada. Ama 'Melekti Sanki'nin ona 'marka değeri' katacağını, onu diğer rakip Türkçe pop erkek vokallerden ayırmaya yardım edeceğini çok düşünmüyorum. 'Melekti Sanki' sıcak ve sempatik ama sanki biraz günü kurtarıyor daha çok. Cem Belevi'nin 'Bilmez' gibi farkını daha net ortaya koyan işlerle, daha modern altyapılarla yoluna devam etmesi bence daha doğru olur.

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Benzer İçerikler