Oğuzhan Koç'un 'Bence De Zor' klibi şimdiden klasik olmaya aday!

Oğuzhan Koç özellikle 'Kendime Sardım'la başlayan 'hit' fırtınasına 'Heyecandan' ve 'Kendime Sardım'la devam etmişti. Oğuzhan Koç, bu seriyi 'Bence De Zor'la devam ettiriyor. 'Bence De Zor', Mali Ergin yönetmenliğinde çekilen sıcacık videosuyla şimdiden klasik olmaya aday!

Oğuzhan Koç'un 'Bence De Zor' klibi şimdiden klasik olmaya aday!

Dümeni tamamen müziğe kırdı

Oğuzhan Koç, radyoların da dijitalin de en çok sevdiği isimlerin başında geliyor. İçinde şahane eğlenceli şarkıların yer aldığı 'Ben Hala Rüyada' albümüyle müzikte ne kadar yetenekli olduğunu herkese gösteren Koç, solo kariyerine bir süre ara verdikten sonra son birkaç yıldır dümeni tamamen kendi müzik kariyerine kırmış durumda. İyi de yapıyor. Çünkü Oğuzhan Koç'un besteleri de vokali de hem niceliksel hem de nitelikli. Hem samimi hem de geniş kitlelerce kabul görecek bir tarzı var şarkıcının. Hal böyle olunca ondan daha çok üretim görmek istiyoruz.

 

 

Hem matematik hem de samimiyet

Son dönemde radyoları fetheden pek çok şarkı yayınladı şarkıcı. 'Kendime Sardım' bu şarkılar arasında en büyük hit oldu diyebiliriz rahatlıkla. 'Heyecandan' ve 'Hepsi Geçiyor' da yine çok sevildi, çok dinlendi. Zaten Oğuzhan Koç şarkılarının ortak özelliği ilk dinlemede sevilmesi, birkaç dinlemeden sonra bağımlılık yaratması... Peş peşe bu kadar iddialı şarkıdan sonra Oğuzhan Koç asla çıtayı düşürmüyor ve yoluna 'Bence De Zor'la devam ediyor. Şarkının sözü ve müziği Koç ile Çağrı Telkıvıran'a, aranje de yine Telkıvıran'a ait. Hit şarkı üretmenin bir formülü var, o da biraz matematik biraz samimiyet. Oğuzhan Koç'la Çağrı Telkıvıran bu işi çok ama çok iyi başarıyor. Kimyaları tutuyor, müzik matematiğini biliyorlar, bir yandan da samimi ve sıcak işler üretiyorlar. E daha ne olsun!

 

 

Videosu şarkıyı yükseltmiş, uçurmuş

'Bence De Zor'un en büyük avantajı şarkının içindeki iniş ve çıkışlar. Özellikle şarkının sonuna doğru vokal çıkışı son derece başarılı. Köprüdeki 'Bence de zor' tekrarları akılda kalıcı, nakaratta bir es veriliyor adeta top çeviriliyor ve hemen ardından çok sevimli bir nakarat sonrası melodi eşlik ediyor. Yani dinleyeni asla sıkmayan, her bölümünde farklı tatlar veren son derece iyi aranje edilmiş sıcak bir şarkı 'Bence De Zor'. 'Kendime Sardım' kadar 'büyük' bir şarkı olmasa da yine de çok sevilecek, zaman içinde mutlaka kıymeti bilinecek bir iş olmuş 'Bence De Zor'. Şarkının asıl bombası ise elbette Mali Ergin yönetmenliğinde çekilen video klibi. Şarkıyı yükseltmiş, bambaşka bir yere koymuş klip. Şimdiden klasik olmaya aday bir video olmuş. Şarkıyı klipsiz dinlediğinizde sevebilirsiniz ama asıl videosuyla izlemeniz şart. Mali Ergin'i şarkıyla uyumlu hatta daha ileriye taşıyan bir video çektiği için kutlamak istiyorum nacizane. Oğuzhan Koç'un kendisinin rol almadığı bir kliple yoluna devam etmesi ise diğer popçulara örnek olmalı. Artık pozlardan, büyük prodüksiyonlardan kurtulalım, daha yaratıcı, daha 'şarkıya özel', 'şarkının istediği ruh'la çekilen kliplerin peşinden gidelim bence...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak