Online festival olur mu?

Koronavirüs sonrası hayatımız kökten değişti. Her şeyimizi online olarak hallediyoruz. Son olarak buna festivaller de katıldı. Peki, online festival nasıl olur? Molatik olduğumuz konu online festivaller.

Online festival olur mu?

Son 1 yıldır hayatımızın değişimine canlı canlı tanıklık ettik. Yemek siparişleri (gerçi zaten veriyorduk), elbise almak, toplantıya katılma, home office çalışmak derken hayatımız bir anda online oldu. Çoğu kişi de bu durumu garipsemedi. Zaten uzun yıllardır hayatımızda online olaylar. Ancak olayın festivallere kadar uzanacağını çoğumuz tahmin edemedik.

Evimiz sahne oldu

 

Son olarak dediğim gibi hayatımıza festivaller girdi. Online olarak bilgisayar, telefon başına geçip sevdiğimiz sanatçıları canlı canlı izleyebiliyoruz. O festivallerden birisi de Milyonfest Online oldu. Evimizi sahneye çevirecek olan festivalde Mazhar Fuat Özkan, Sertab Erener, Duman, Athena, Pentagram, Ceza’nın da aralarında olduğu 15 sanatçı canlı konser verecek. Bu büyük bir fırsat. Sonuçta sahnede belirli sayıda kişi izleyebilirken böylece daha fazla insana hitap edebilecek sanatçılar.

Belki ilerleyen yıllarda sanatçılar hologram şeklinde evlerimize konuk olacaklar. Neden olmasın. Bu kadarını kim bekliyordu ki?

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 

 

Bu makaleye ifade bırak