Ragga Oktay şu an ne yapıyor?

Türk müziğine yeni bir soluk getiren isimlerden birisi de Ragga Oktay’dı. Bir dönem fırtına gibi esen Ragga Oktay daha sonra reklamlar aracılığıyla karşımız çıktı. Peki, Ragga Oktay şimdilerde ne yapıyor? Molatik olalım Ragga Oktay’a…

Ragga Oktay şu an ne yapıyor?

Hollanda’nın Rotterdam  kentinde Türk gettosunda dünyaya gelen Oktay Yurtalan, 12 yaşına geldiğinde ilk albümüne imza attı. Müzik tarzı ise diğerlerinden çok farklıydı. Birçok tarzı bir araya getirmiş, Dr. Dre’den Barış Manço’ya geniş bir yelpazeden beslenmişti. Hızlı tarzıyla lakabı bir anda Ragga Okty olmuştu. Ayrıca futbol da oynuyordu, 2. lige kadar da yükselir futbolcuyken.

Tanınmaya başladı

Zaman içerisinde Türkiye - Hollanda arası mekik dokuyan Ragga Oktay Aman O Ragga Oktay Geliyor albümüyle çıkışını yapar 1997’de. 1998’de de Çukuata Kız parçası çok popüler olur. Hatta Hollanda’da Tarkan konseri öncesi müzisyen olarak sahneye çıkar, 30 bin kişiye şarkılarını söyler. Böylece günden güne Ragga Oktay ünlenir.

2000’ler ona yaradı

2000’lere geldiğimizde ise Ragga Oktay’ın parçaları daha popüler hale gelir, sadece müzik camiasında değil reklamlarda da oynamaya başlar jinglelar yapar. Zaman içerisinde sinemaya da el atar filmlerde oynar, yönetmenlik de yapar.

Ragga Oktay şimdilerde ne yapıyor?

En son albümünü 2017 yılında çıkardı Ragga Oktay ancak singlelar da yapıyor kendisi. Hala bildiğimiz tarzını koruyor, Instagram hesabında eğleniyor, müzik yapıyor. Türkiye’de çok fazla seveni de var biliyoruz. Biraz yaş almış ama hala eski performansı yerinde. Yaşlanmış diyemiyoruz, çünkü kendisi yaşlanmaya meydan okuyan isimlerden. Belki Dönemce’ye de konuk olur bilemiyoruz… Müzikten uzak kalmaması dileğiyle.  

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Instagram: Selçuk Bulut

 

Bu makaleye ifade bırak