Rıza Kocaoğlu'nun 'göbek' tepkisi neden önemli?

Oyuncu Rıza Kocaoğlu'nun sevgilisi Hazal Subaşı ile çıktığı tatilde göbeğini büyüttüğü görülmüştü. Çoğu magazin sayfasında boy boy göbekli fotoğrafları yayınlanan Rıza Kocaoğlu, basına yansıyan fotoğraflarından sonra esprili bir paylaşımda bulundu. Rıza Kocaoğlu’nın esprili paylaşımı neydi? Göbeğiyle ilgili yaptığı espri neden önemli?

Rıza Kocaoğlu'nun 'göbek' tepkisi neden önemli?

Detoksa girmiş

Detoksa girmiş

Hazal Subaşı ile Rıza Kocaoğlu, Bodrum’daki bir detoks merkezinde tatil yaparken görüntülenmişti. Hal böyle olunca Rıza Kocaoğlu'nun aldığı kilolar dikkatlerden kaçmadı. Gündem olan kiloları ve göbeği geçen yıl olan fit vücuduyla kıyasa girdi.

“Ay'a benzer göbeğim…”

“Ay'a benzer göbeğim…”

Durum böyle olunca da Rıza Kocaoğlu duruma sessiz kalamayıp Twitter hesabı üzerinden esprili bir paylaşım yapmış. "Ay'a benzer GÖBEĞİM. E doğal olarak diyetteyim. Ah şu kaderi çözersem eğer…Bekle geliyorum. Çok öpüyorum hepinizi" diyerek hem göbeğini hem de söylenenleri eğlenceli bir dille karşılamış Rıza Kocaoğlu.

Neden önemli?

Neden önemli?

Peki Rıza Kocaoğlu’nun bu paylaşımı neden önemli? Yaz aylarında sıklıkla karşılaştığımız bir tablo aslında ünlü isimlerinden sahildeki görüntüleri, fit vücutları veya aldığı kilolar... Kadın-erkek demeden eğer bilindik bir yerde, ünlü bir isim tatil yapıyorsa mutlaka kilosu veya fit vücuduyla gündeme gelecek demektir.

Mayolu fotoğraflar…

Mayolu fotoğraflar…

İnsanların da yer yer sorguladığı, “Ne gerek var şimdi buna?” dediği ama herkesin istemsiz bir şekilde takip ettiği bir alan magazin. E haliyle o fotoğrafları çekenler de bir şekilde ekmeğini onun üzerinden kazanıyorlar. Yaz aylarında da ünlülerin mayolu fotoğrafları magazinin vazgeçilmezi oluyor.

“Sana ne benim kilomdan”

“Sana ne benim kilomdan”

Durum böyle olunca da bazı ünlüler magazincilere ve gazetecilere sert çıkışlarda bulunuyor veya ortalıktan hemen kayboluyorlar. Ya da İşte Benim Stilim programında Ayşegül Doğan'ın Özlem Özden'e söylediği gibi "Sana ne benim boyumdan" dercesineSana ne benim kilomdan kardeşim” de diyor olabilirler, haksız da sayılmazlar ama ne yapacaksın magazin bu. “Madem öyle gündem olmak istemiyorsun sessiz sakin bir yerde yap tatilini vs." diyerek bu gibi tartışmalar uzuyor gidiyor.

Aksini denemiş…

Aksini denemiş…

Fakat Rıza Kocaoğlu bu tartışmaların aksine tatlı bir yola başvurmuş. “Kilo bu alınır verilir” diyerek Mustafa Sandal’ın efsane şarkılarından biri olan ‘Ay'a Benzer’i göbeğine ‘cover’lamış. “Size ne kardeşim benim göbeğimden” demek yerine “E doğal olarak diyetteyim” diyerek bence tatlı bir şekilde hem sevenlerini hem de göbeğini kucaklamış.

Bedenini kabullenmiş

Bedenini kabullenmiş

Kendiyle barışık olması da dikkatlerden kaçmıyor ayrıca. Geçen seneki fiziği ile konuşulduğunda birazcık daha sert bir tavır sergileyip asabileşebilirdi fakat bu yolu tercih etmemiş. Fit olan da benim göbekli olan da diyerek kabullenmiş bu durumu. Büyütmeye gerek yok diyerek işi şakaya vurmuş.

Şakanın sırası geldi

Şakanın sırası geldi

Bence de Rıza Kocaoğlu gibi yapıp kilo ile ilgili meseleleri büyütmemeliyiz. ‘Body shaming’in üst düzeylerde konuşulduğu bu günlerde ünlü isimlerin kendileriyle ve bedenleriyle ilgili bu tarz şakalar yapabiliyor olması ve kimseyi kırmadan ifade etmeleri de oldukça güzel bence. Anlaşılan o ki Rıza Kocaoğlu kiloları verene kadar göbeğiyle ritim tutarak bir müddet “Ay'a benzer göbeğim, e doğal olarak diyetteyim” diyerek gezer.

Dolanalım bakalım…

Dolanalım bakalım…

Gezsin de bence. Bence hepimiz bundan sonra kilo aldığımızda göbeklerimize vura vura “Ay'a benzer göbeğim” diyerek dolanabiliriz. Eğlenceli geliyor kulağa. Denensin bakalım…

Bu makaleye ifade bırak