Stefonknee Wolscht: Yedi çocuklu babanın kadın olma yolculuğu

Dünya birçok garip hikâyeyle dolu. Fakat Kanadalı Stefonknee Wolscht'un hikâyesi ağızları açık bırakan türden. 46 yaşında 7 çocuklu bir babanın cinsiyet değiştirmeye karar vemesi ve başka bir aileye evlatlık gitme hikâyesini konu alıyoruz bu defa. Karşınızda Stefonknee Wolscht'un bir hayli ilginç hikâyesi...

Stefonknee Wolscht: Yedi çocuklu babanın kadın olma yolculuğu

23 yıllık evliydi

23 yıllık evliydi

Kanadalı Stefonknee (şimdi tercih ettiği adıyla Stephanie) Wolscht, önceki adıyla Paul yeni adıyla Stefonknee Wolscht, Kanada'da sıradan bir ailede yetiştikten sonra okulunu bitirip mutlu bir evlilik yaptı. 46 yaşında 23 yıllık evli bir adamdı. Yedi çocuk sahibiydi.

Kadın olmak istedi

Kadın olmak istedi

Wolschtt bir gün kadın olmak istediğini fark edince tüm hayatı aniden değişti. Wolscht trans bir kadın olmak istediğini eşine söylediğinde eşinden sert bir karşılık aldı. Wolscht'un eşi "Ya bu fikirden vazgeç ya da evi terk et" dedi.

Çocukları sorun etmedi

Çocukları sorun etmedi

Çocukları onun durumundan utandıklarını ama yine de böyle mutlu oluyorsa kendileri için sorun olmadığını söylese de herkes o kadar anlayışlı olmadı ve Paul işsiz kaldı. Evden ayrılıp işsiz de kalınca bir süre sokaklarda yaşadı. 2 kez canına kıyma girişiminde bulunsa da başarılı olamadı.

Hormon tedavisi

Hormon tedavisi

Cinsiyet değiştirenlerin hayatlarını yollarına sokmalarına yardımcı olan bir kuruluşta hormon tedavisi gördü. Kadın gibi yaşamaya başlasa da tam olarak huzura kavuşamadı. Huzuru bulması için yapacakları olaya ilginç sıfatını bile yetersiz bırakacaktı.

Küçük bir kız çocuğu oldu

Küçük bir kız çocuğu oldu

Paul erkek olarak geçirdiği çocukluk yıllarını ıskaladığını düşünüyordu. İlkokuldan itibaren kızları kıskanan ve giydikleri elbiselere özenen Paul, bir gün aniden hayatına küçük bir kız çocuğu gibi devam etmeye karar verdi.

7 yaşındaki torunu

7 yaşındaki torunu

Bakımını üstlenen yeni ailesinin evinde cicilerini giyip oyuncak bebeklerle oynayan Wolscht'un en iyi arkadaşı, yaşlı çiftin 7 yaşındaki torunu. 

"Oldukça rahatlar"

"Oldukça rahatlar"

Şimdi "Benim küçük bir kız çocuğu olmamla ilgili oldukça rahatlar" diye anlattığı üvey anne babasının küçük kız çocuğu olarak yaşıyor.

'Baba gibi giyinmesi'

'Baba gibi giyinmesi'

2012 yılında Wolscht, 'baba gibi giyinmesi' ve kilisenin en arka sırasında oturması koşuluyla en büyük kızının düğününe davet edildi.

Mutlu bir hayatı var

Mutlu bir hayatı var

Wolscht son canına kıyma denemesini kızının düğün günü yaptı ancak başarısız oldu. Trans kadın şimdi yeni ailesiyle mutlu bir hayat yaşıyor.

Farkındalık için

Farkındalık için

Yeni hayatında her zaman olduğundan daha mutlu olduğunu anlatan Wolscht, toplumda farkındalık yaratmak için hayatını basınla paylaştığını söyledi. Bütün bu hikâye üzerine siz ne düşünürsünüz orası size kalmış. 


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak