WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamalar

Malum WhatsApp yeni güncellemesiyle çokça tepki çekti. İstediği izinler nedeniyle insanlar WhatsApp’a karşı kuşkuyla yaklaşmaya başladı ve alternatif uygulamalara yönelmeyi düşünüyorlar. Peki, WhatsApp’a WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamalar hangileridir? Molatik olduğumuz konu WhatsApp’a alternatif programlar.  

WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamalar

Viber

Viber
Birçok kişinin kullandığı bir uygulama da Viber. WhatsApp’ın en büyük rakibi. Aynı özellikleri kendisinde bulabilirsiniz. Gizli Sohbet özelliği ise belirli sohbetleri gizleme özelliği sunuyor.

BiP

BiP
Bütün operatörlerden indirip kullanabileceğiniz bir uygulama BiP. Telefonunuz kapalı bile olsa bilgisayardan iletişime geçmeye devam edebilirsiniz.

WeChat

WeChat
Çin’in kendi mesajlaşma uygulaması WeChat Çin’de en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. WhatsApp’a benzer bir uygulama kendisi.

Wire

Wire
Wire’ın en büyük artısı mesajlaşmak için numaranızı vermenizin gerekememesidir. E-posta ile de uygulamaya kaydolabiliyorsunuz. Ayrıca sizinle iletişime geçmek için karşı taraf sizden izin almak zorunda. Böylece gereksiz insanlarla muhatap olmuyorsunuz.

Signal

Signal
Elon Musk’ın sözleri sonrası gündeme geldi Signal. Güvenilir olması en büyük artısı. Görüntülü ve sesli konuşma imkanı veriyor.

Skype

Skype
Özellikle pandemi dönemi çokça kullanılan bir uygulama da Skype oldu. Ücretsiz olması, çoklu sohbete imkan vermesi en büyük avantajı. Bilgisayar ve mobil araçlarda kullanabiliyorsunuz.

Telegram

Telegram
Son yıllarda adından sıkça söz ettirdi Telegram. Kullananı da çok fazla. WhatsApp’a alternatif ilk sırada yer alıyor kendisi. Ücretsiz olması en büyük avantajı. Tablet, bilgisayar ve telefonda kolayca kullanabilirsiniz.

Threema

Threema
Threema’nın dezavantajı ücretli olması. Ancak mesajlaşmayı hem telefondan hem bilgisayardan devam edebiliyorsunuz. Mesajlaşma bittikten sonra otomatik olarak mesajları siliyor. Bu da güvenlik için olumlu bir adım.

LINE

LINE
WhatsApp’a alternatif bir başka uygulama da LINE. Sticker kullanabiliyorsunuz LINE’da.

Google Hangouts

Google Hangouts
Birçok telefonda mevcut ancak çok az kişinin kendisinden haberi var. Google Hangouts 10 kişiye kadar görüntülü arama yapmaya izin veriyor.

KakaoTalk

KakaoTalk
Sadece mesajlaşmanın ötesinde canlı yayın da açılabiliyor KakaoTalk’ta.  Ayrıca çeşitli filtreler de mevcut uygulamada.

Kik

Kik
Telefon numarası olmadan mesajlaşabileceğiniz başka bir uygulama da Kik.

ICQ

ICQ
Evet, ICQ. Kendisi bir döneme damga vurmuş efsane uygulamaydı. Telefonlarda kullanabileceğiniz şekilde yeniden bizlerle.

Microsoft Teams

Microsoft Teams
Yine pandemi dönemi hayatımıza giren bir uygulama Microsoft Teams. Çoklu görüntülü ve mesajlaşmaya imkan veriyor.

 
Bu makaleye ifade bırak