13 Temmuz 2018 Güneş Tutulması hangi burcu nasıl etkileyecek?

Cuma sabahı çok erken saatlerde yaşanacak olan Güneş Tutulması, bütün burçları derinden etkileyecek. Ama en çok da Yengeç, Oğlak, Terazi ve Koç burçlarını...

13 Temmuz 2018 Güneş Tutulması hangi burcu nasıl etkileyecek?

13 Temmuz sabahı saat 05.49'da, Yengeç burcunun 20 derecesinde bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Güneş tutulmaları, esasında bildiğimiz Yeni Ay'dır ama etkileri Yeni Ay'dan katbekat daha güçlüdür. Bu tutulmanın da etkilerini çok net hissedeceğiz. Yengeç, öncü bir burç olduğu için etkisini çabuk ortaya çıkaracak. Hatta öncesinde bile hissettmiş olabilirsiniz. Güneş tutulmasının nasıl bir şey olacağını anlatmadan önce, bu süreçten en çok hangi burçların etkileneceğini söylemeliyim: Yengeç, Oğlak, Terazi ve Koçlar; ve doğum haritalarında, bu burçların 20 derece ve yakınlarında gezegenleri, yükselen burcu olanlar bu etkileri daha çok hissedecek. Sizin doğum haritanızda durum ne? 20 dereceye düşen önemli bir gezegeniniz var mı? Öğrenmek istiyorsanız mutlaka doğum haritanızı inceletin, profesyonel danışmanlık alın.  

Güneş tutulmaları astrolojik olarak en önemli göstergelerden biri. Bu tutulmalar sırasında hayatımızda çok net değişimler olur, adeta 'kadersel' diyebileceğimiz olaylarla karşılaşırız. Hayatımızı derinden etkileyecek insanlarla tanışır, iş değiştirir, önemli kararlar alırız. Ancak ne yazık ki her tutulma bu kadar pozitif çalışmaz. Değişmesini istemediğimiz olaylar da bazı durumlarda birden tepetaklak olabilir. Bu seferki Yengeç tutulması, retro olan Plüto ile karşıt açı yapıyor ve Kastor sabit yıldızıyla birleşiyor. Peki bu ne demek? 

 

 

Kastor sabit yıldızını astrolojide pek sevmeyiz. Doğum haritalarında vurgulandığında kişiye zarar verebilir; saldırgan bir kişiliği, şiddeti, inatçılığı vurgulayabilir. Kastor özel ilişkilerde talihsizlikler yaratabiliyor, sinir hastalıkları yapabiliyor. Dünya astrolojisinde ise büyük savaşları, suikastları işaret ediyor. 

Plüto da buna benzer şekilde dönüşüm enerjisi taşıyan bir gezegen. Plüto'yu gördüğümüz yerde bir bitiş ararız. Bu tutulma sırasında hayatlarımızda bazı bitiş ve başlangıçlar olacak. Elbette yeni bir şeye başlamak için her zaman bitiş gerek. Bu bitişi Plüto bizim için yapacak. Hayatımızda gereksiz olan, eskimiş, artık işimize yaramayan ne varsa dönüştürecek. Ancak unutmayın; bu bitiş kendi irademizle de olabilir, zorlayıcı etkilerle, acı verici, sarsıcı sonlarla da olabilir. Plüto krizdir. Bu krizi nasıl algılayacağınız ise size bağlı. 

13 Temmuz 2018 Yengeç Burcu Güneş Tutulması sırasında kendimizi endişeli, güvensiz, kaygılı hissetmemiz normal. Çünkü Yengeç, güvenlikle alakalı bir burç. Aile, yuva, yakınlarımız, beslenme, barınma, güvenlik gibi konuları; yurdumuz, vatanımız, milletimizle ilgili hassasiyetleri anlatır. Plüto enerjisi ise bu alanlardaki kaygıları, kuşkuları, endişeleri arttırır.  


Danışmanlık için bana yazabilir veya web sitemi ziyaret edebilirsiniz:
www.gulumdagli.com
gulumdagli@gmail.com
instagram.com/gulumdagli 

Bu makaleye ifade bırak