Moda
Sağlık
Foto Galeri
Yazarlar

Seren Serengil ile Sacit Aslan davalık oldu

Sunucu Seren Serengil, gazeteci Sacit Aslan’a kendisine hakaret ettiği iddiasıyla dava açtı.

İHA

Sunucu Seren Serengil, gazeteci Sacit Aslan’ın internet sitesi üzerinden kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle avukat Ersoy Akdemir aracılığıyla dava açtı. Davanın İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmasına Sacit Aslan’ın avukatı katıldı.

Sacit Aslan’ın avukatı, sanığın bir sonraki celseye katılacağını ifade ederek, konuya ilişkin Asliye Hukuk Mahkemesi'nde de bir dosya olduğu, bunun incelenmesini talep etti.

Mahkeme, sanığın bir sonraki celse avukatı tarafından hazır edilmesine ve Asliye Hukuk Mahkemesi2ndeki dosyanın incelenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Davaya ilişkin açıklama yapan sunucu Seren Serengil’in avukatı Ersoy Akdemir, “Hukuk dünyasında daha önce hiç karşılaşılmamış düzeyde tuhaf taleplerin dile getirildiği bu konuyla ilgili hakaretten suç duyurusunda bulunulmak durumunda kalınmıştır” dedi.

İDDİANAMEDEN
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede Seren Serengil ‘müşteki’, Sacit Aslan ‘şüpheli’ sıfatıyla yer aldı. İddianamede, Sacit Aslan’ın internet sitesinde Seren Serengil’e yönelik, “Türk hukuk tarihinde belki de ilk defa bir karar sonrası bir kişinin terbiyesiz ve ahlaksız olduğuna mahkeme karar verecek. Anadolu ahlak standartları ve Atatürk’ün çağdaş Cumhuriyet değerlerine aykırı ve nezaketsiz, terbiyesiz, erdem yoksunu ve ahlakı sıkıntısı olduğunun tespiti, bu dava kimi hukuk çevrelerinde, aynı zamanda ülkede devam eden üslup yoksunluğu ve nezaket yoksulluğuna son verecek bir yaptırımda ortaya koyacak” şeklinde hakaret içerikli yazı paylaştığının iddia edildiği kaydedildi.

Şüpheli Sacit Aslan’ın Sarıyer Asayiş Büro Amirliği'nde alınan ifadesine yer verilen iddianamede, kendisinin konu ile alakası olmadığının yazılanların avukat Yusuf Erikel’in Seren Serengil hakkında açtığı davadaki dilekçede yazdıkları olduğu, kendisinin sadece Yusuf Erikel’in açtığı davayı bir basın mensubu olarak yayınladığını beyan ettiği ve suçlamayı kabul etmediği belirtildi.

Şüphelinin ‘hakaret’ suçunu işlediğine ilişkin yeterli delilin bulunduğunun belirtildiği iddianamede, 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar cezalandırılması talep edildi.

Diğer Haberler

  1. Sıla'dan yeni şarkı müjdesi
  2. Süperstar Ajda Pekkan'dan süper hareket
  3. Ünlü rapçi Slowthai hayranının ağzına tükürdü
  4. Ceren Hindistan'dan şaşırtan itiraf: O yöntemi denedim
  5. Gökdeniz-Serra Karadeniz çifti yeni yıl alışverişinde
  6. Can Yaman İspanyol muhabirle flört etmeye çalıştı
  7. Kahve eşliğinde sohbet
  8. Bülent Serttaş'tan yeni yıla yeni şarkı
  9. Cenk Eren'in alışveriş keyfi
  10. Burçin Ergin polisiye rol istiyor

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.