SAĞLIK
YEMEK
ASTROLOJİ
GÜZELLİK

SAĞLIK HABERLERİ

Selülitin yeni dostu: Pantolon! Giymeyi bıraktığınızda vücudunuzdaki değişime inanamayacaksınız

Kıyafet dolaplarının vazgeçilmezi olan pantolon, sayısız çeşidiyle gerçek bir hayat kurtarıcı. Her yaştan ve her cinsiyetten kişilerin kullandığı pantolon çoğu zaman rahat bir kıyafet türü olarak yorumlansa da vücudumuzda bıraktığı etkiler o kadar da olumlu değil. Olur da bir gün pantolon giymeli tamamen bırakırsanız ne demek istediğimizi daha net anlayabilirsiniz. Yapılan çalışmalara göre pantolon giymeyi bırakmak vücutta büyük değişiklikler yaratıyor. Ne mi onlar?

Enfeksiyon, obezite ve kanser riskini düşürüyor! ‘Anne sütünü ocakta veya mikrodalga fırında ısıtmayın’

Anne sütü ilk 6 ay bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan tüm besin öğelerini içeren, kolaylıkla sindirilebilen ve enfeksiyonlardan koruyan önemli bir besin. Anne sütünün oda sıcaklığında 3 saat, buzdolabında 3 gün ve buzlukta 3 ay boyunca güvenli bir şekilde saklanabildiğini hatırlatan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ela Tahmaz Gündoğdu, anne sütünün anne ve bebek sağlığı üzerine en önemli 5 faydasını açıkladı.

Yüz binlerce bebeğin hayatını kurtardı! Mikropları yok eden, ishali bitiren çorba

Asırlar boyunca birçok farklı değişim ve dönüşüme uğrayan tıp tarihi, ölümcül olduğu düşünülen pek çok rahatsızlığın tedavisini bulmayı başardı. Ancak pediatri, eski yıllarda bağımsız bir tıp alanı olarak gelişiyordu. Bebeklerde yükselen ölüm oranı ve ishal problemi pediatri profesörü Ernst Moro'nun buluşu sayesinde binlerce bebeğin hayatı kurtuldu. İşte detaylar.

© Copyright 2024

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.