Google'a göre 2018 yılında dünya neleri konuştu?

2018 yılında Google'ın trendler listesine bakınca göze çarpan bir durum söz konusu: Dünya, magazin seviyor. Konu siyasilerle, kraliyet ailesiyle bile ilgili olsa ucu, dolaylı yoldan maganize çıkanlar okunuyor. Bakalım bunlar neler?

Google'a göre 2018 yılında dünya neleri konuştu?

1- İngiltere Düşesi Meghan Markle

1- İngiltere Düşesi Meghan Markle

Meghan Markle ve eşi Prens Harry için hızlı bir yıl oldu. Evlendiler ve Meghan Markle hamile kaldı. Ayrıca Meghan ve Kraliçe Elizabeth'in anlaşamadıkları, yeni düşesin kraliyet kurallarına pek de kulak asmadığı gündeme geldi.

Bu nedenlerden ötürü 2018 yılında en çok o aratıldı.

Prens Harry ve Meghan Markle'ın düğününde neler yaşandı?

2- Demi Lovato

2- Demi Lovato

Genç şarkıcı Demi Lovato'nun hayatı 2018 yılında tamamen değişti. Aşırı doz uyuşturucu kullandığı için hayati tehlike atlatan ve tedavi olan Lovato tüm arkadaş çevresini de değiştirdi. Özellikle çocukluğundan beri sıkı arkadaşı olan Selena Gomez'i tamamen silmesi çok konuşuldu.

Demi Lovato kariyerini neden mahvediyor?

Demi Lovato, Selena Gomez'i Instagram'dan silerek zan altında bırakıyor

3- Sylvester Stallone

3- Sylvester Stallone

Stallone artık 72 yaşında. Her ne kadar hala kaslı ve heybetli olsa da yaşlandı. 2018'in Şubat ayında aniden ortaya atılan Sylvester Stallone öldü iddiaları, onu bu yılın en çok aratılanları arasına sokan sebeplerden biri. Neyse ki tıpkı Shaggy öldü mü, DJ Akman öldü mü gibi asılsız bir haber olduğu anlaşıldı.

Bir diğer sebepse, Rambo'nun 5. filmle dönecek olması. Stallone, Rambo'nun klasik silahıyla poz vererek bunu duyurmuştu.

Sylvester Stallone gerçekten öldü mü?

4- Logan Paul

4- Logan Paul

Logan Paul, belki de YouTube'un en ünlü ismi. Logan Paul Vlogs adlı kanalının 20 milyona yakın takipçisi var. Paul, yılın başında Japonya'daki bir ormanda çektiği cesetli videosuyla büyük tepki çekmişti. İntihar eden bir insanın cesedine saygısızlık yapmakla suçlanan Paul, özür videosu yayınlamış ve YouTube'a bir süre veda etmişti.

Listeye girmesinin bir diğer sebebi de, kendisi kadar ünlü YouTuber KSI ile ringe çıkıp boks yapması.

YouTuber Logan Paul'un ceset videosu ortalığı karıştırdı

Logan Paul ve KSI ringte kıyasıya mücadele etti

5- Khloe Kardashian

5- Khloe Kardashian

Aslında Kardashian ailesinden Kim Kardashian'ın bu listeye girmesine alışığız fakat bu kez kardeşi girdi. Sebebi de anne olması. Hatta anne olup "Emziremeyeceğim, yapamıyorum" demesi de olay olmuştu.

Khloe Kardashian isyanlarda: "Artık emzirmeyeceğim, yapamıyorum!"

6- Jair Bolsonaro

6- Jair Bolsonaro

Brezilya'nın çiçeği burnunda devlet başkanı Bolsonaro, hem ilginç demeçleri hem garip seçim çalışmalarıyla tüm dünyada çok konuşuldu. Her ne kadar ülkesinde büyük destek alarak seçilse de dünya genelinde kendisine olan bakış açısı pek parlak değil.

Brezilya'da siyasete futbol karıştı: Düşene bir vole de Jair Bolsonaro'dan!

7- Brett Kavanaugh

7- Brett Kavanaugh

ABD Başkanı Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği yargıç Brett Kavanaugh, cinsel taciz iddialarıyla gündemi uzun süre meşgul etmişti. Hatta hala ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi Yüksek Yargıçı gibi üst düzey görevi olan birinin yüz kızartıcı suç işlemesi elbette tüm dünyada uzun süre konuşulmalıydı.

8- Hailey Baldwin

8- Hailey Baldwin

Justin Bieber'la evlenip evli barklı bir kadın olan manken Hailey Baldwin, Bieber'in eşi olarak dolaylı yoldan aratıldı. Belieber'ların "Kim bu Castin'imizin gönlünü çalan?" merakıyla arattıkları Baldwin hakkında bilgiler şöyle:

Justin Bieber ve Hailey Baldwin nişanlandı

Justin Bieber ve Hailey Baldwin'in nişanlanmasına Selena Gomez'in tepkisi

Justin Bieber'ın nişanlısı Hailey Baldwin kimdir?​

9- Stormy Daniels

9- Stormy Daniels

Porno film oyuncusu Stormy Daniels, yetişkin filmlerinin aranan ismi mi bilmiyoruz ama Google'ın aranan isimlerinden biri oldu. Donald Trump'la 2006 yılında ilişkiye girdiklerini söyleyen ve Trump'la ilgili birçok 'özel iddia' ortaya atan Daniels, bazı yetişkin film sitelerinin de en çok izlenen ismi olmuş. Kendisi için oldukça kârlı bir yıl. Tabii Trump, burnundan fitil fitil getirmezse.

10- Cardi B

10- Cardi B

Gerçek adı Belcalis Almanzar olan Cardi B, 26 yaşında ve şöhret basamaklarını 2018 yılında hoplaya zıplaya çıktı. Önce Invasion of Privacy albümü ve özellikle I Like It şarkısıyla zirveye çıkan, sonra da Nicki Minaj'la yaşadığı ayakkabı fırlatmalı kavgayla adından söz ettiren Cardi B, ünlüler dünyasının parlayan ismi konumunda.

Cardi B ve Nicki Minaj kavgasının sebebi ne?​
 

turcel.orman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak