Donald Trump

Donald Trump

Son dakika Donald Trump haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Donald Trump gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Donald Trump haber sayfamızda...

Donald Trump

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.875 donald trump haberi bulunmuştur.
ABD’de kürtaj, artık anayasal hak değil
ABD’de kürtaj, artık anayasal hak değilABD Yüksek Mahkemesi, tartışmalı bir kararla ülke genelinde kürtaj hakkını anayasal olarak garanti altına alan 1973 tarihli “Roe v. Wade kararını” iptal etti.
25.06.2022Dünya
Trump, Kongre baskını davası için 'düzmece' dedi!
Trump, Kongre baskını davası için 'düzmece' dedi!ABD'nin eski başkanı Donald Trump, 6 Ocak 2021'de düzenlenen Kongre baskınıyla ilgili Temsilciler Meclisi bünyesinde yapılan davayı "tam bir düzmece" olarak nitelendirdi.
14.06.2022Dünya
Trump ‘darbe girişimi yaptı’
Trump ‘darbe girişimi yaptı’ABD’de 6 Ocak 2021’de gerçekleşen Kongre baskınıyla ilgili dava başladı. İlk duruşmada, eski başkan Donald Trump’ın darbe girişiminde bulunduğu öne sürüldü.
11.06.2022Dünya
Donald Trump 'darbe girişimiyle' suçlandı
Donald Trump 'darbe girişimiyle' suçlandıABD Kongre binasına geçtiğimiz yıl düzenlenen baskınla ilgili dava başladı. Demokratların öncülüğünde oluşturulan komitede, ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın bu baskını koordine ederek bir darbe girişimi planladığı ileri sürüldü.
10.06.2022Dünya
Kendi kızı bile iddiasını reddetti! Trump'a şok suçlama...
Kendi kızı bile iddiasını reddetti! Trump'a şok suçlama...ABD Kongre binasına 6 Ocak 2021'de düzenlenen baskınla ilgili dava başladı. 17 ay boyunca araştırmalar yapan komitede, ABD'nin eski başkanı Donald Trump'la ilgili çok çarpıcı iddiaların ortaya atıldığı davada, Trump'ın kendi kızı bile iddialarını reddetti.
10.06.2022Dünya
ABD, Filistin misyonunu ‘yükseltti’
ABD, Filistin misyonunu ‘yükseltti’ABD Başkanı Joe Biden’ın Haziran ayının sonunda planlanan İsrail ve Filistin gezisi öncesi, Amerikan Dışişleri Bakanlığı Filistin’deki misyonunun ismini değiştirdi.
10.06.2022Dünya
‘Hediyelere ne oldu Trump?’
‘Hediyelere ne oldu Trump?’ABD’de Demokratlar, Cumhuriyetçi eski başkan Donald Trump’a görevi sırasında yabancı hükümetler tarafından verilen hediyelerin kaybolup kaybolmadığı konusunda soruşturma başlatıldığını açıkladı.
9.06.2022Dünya
Cumhuriyetçilerin Pensilvanya'da senato adaylığını Mehmet Öz kazandı
Cumhuriyetçilerin Pensilvanya'da senato adaylığını Mehmet Öz kazandıABD'nin Pensilvanya eyaletinde Cumhuriyetçi Partinin Senato adayını belirlemek üzere yapılan seçimi, ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz kazandı.
4.06.2022Dünya
İlkokuldaki katliamın kurbanlarını saydıktan sonra dans eden Trump topa tutuldu
İlkokuldaki katliamın kurbanlarını saydıktan sonra dans eden Trump topa tutulduEski ABD Başkanı Donald Trump, Teksas'taki ilkokul saldırısında ölenlerin listesini okuduktan sonra dans ettiği için sert biçimde eleştirildi.
29.05.2022Dünya
İsrail, ülkeyle ilişki kurmayı kanunla yasaklayan Irak'ı kınadı
İsrail, ülkeyle ilişki kurmayı kanunla yasaklayan Irak'ı kınadıİsrail, çıkarılan kanunla kendisiyle normalleşmeyi yasaklayan Irak'a tepki gösterdi. İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, Bağdat kınandı.
29.05.2022Dünya
Teksas polisinden okul saldırısı itirafı: Yanlış karar verdik!
Teksas polisinden okul saldırısı itirafı: Yanlış karar verdik!ABD'nin Teksas eyaletinde 19 öğrenci ile 2 öğretmenin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının ardından eleştiri oklarının hedefi olan polis departmanı, saldırgana zamanında müdahale edilmemesinin, olay yerine taktik timlerinin gelmesini beklemenin "yanlış bir karar" olduğunu belirtti.
28.05.2022Dünya
‘ABD’nin başarısızlığı!’
‘ABD’nin başarısızlığı!’ABD’nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ülkesinin Türkiye’nin PKK ile ilgili kaygılarını anlayamamasını “Washington’un başarısızlığı” diye nitelerken, “Biden’ın Ortadoğu’da ne istediği net değil” dedi.
28.05.2022Dünya
New York Temyiz Mahkemesi'nden Trump’a şok! Reddedildi
New York Temyiz Mahkemesi'nden Trump’a şok! ReddedildiNew York Temyiz Mahkemesi, ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Trump Organization hakkındaki soruşturmanın siyasi olarak motive edildiği iddiasına için yaptığı itirazı reddederek, Trump ile oğlu Donald Trump Jr. ve kızı Ivanka Trump’ın Trump Organization’ın iş uygulamalarına ilişkin sivil soruşturmanın bir parçası olarak yeminli ifade vermelerine oy birliğiyle karar verdi.
26.05.2022Dünya
Son dakika... Biden: Samimiyse Kim'le görüşebilirim
Son dakika... Biden: Samimiyse Kim'le görüşebilirimİlk kez Asya turuna çıkan ABD lideri, Güney Kore'den Kuzey Kore'ye mesaj gönderdi. Biden, Kuzey Kore'ye koronavirüs aşısı teklif ettiklerini ancak yanıt alamadıklarını da açıkladı.
21.05.2022Dünya
ABD'de bebek maması sıkıntısı: Biden yasayı yürürlüğe koydu!
ABD'de bebek maması sıkıntısı: Biden yasayı yürürlüğe koydu!ABD Başkanı Joe Biden, ülkede bebek maması sıkıntısını gidermek amacıyla Savunma Üretim Yasası'nı yürürlüğe koydu.
19.05.2022Dünya
Senatör adaylığında başa baş mücadele
Senatör adaylığında başa baş mücadeleEski ABD Başkanı Donald Trump’ın desteklediği kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz, Pensilvanya eyaletinden Cumhuriyetçi Parti’nin senatör adayı olmak için Dave McCormick’le başa baş mücadele veriyor.
19.05.2022Dünya
Mehmet Öz, Pensilvanya’daki senato seçimini önde götürüyor
Mehmet Öz, Pensilvanya’daki senato seçimini önde götürüyorABD’nin Pensilvanya eyaletindeki senato ve eyalet valiliği adaylarını belirmek için düzenlenen ön seçimleri Prof. Dr. Mehmet Öz önde götürüyor.
18.05.2022Dünya
ABD, Trump döneminde Küba'ya getirilen kısıtlamaları hafifletiyor
ABD, Trump döneminde Küba'ya getirilen kısıtlamaları hafifletiyorABD, eski Başkan Donald Trump döneminde uygulanmaya başlanan kısıtlamaları hafifletme kararı aldı. Aileye para gönderilmesine ve adaya seyahat edilmesine yönelik kısıtlamalar gevşetilecek. Kübalıların ABD vizesi alma süreci hızlandırılacak.
17.05.2022Dünya
Biden, Trump'ın kararını değiştiriyor! Dikkat çeken 'Somali' iddiası
Biden, Trump'ın kararını değiştiriyor! Dikkat çeken 'Somali' iddiasıABD Başkanı Joe Biden’ın yaklaşık 500 ABD askerini yeniden Somali'ye konuşlandırılmasına yönelik planı onayladığı öne sürüldü.
16.05.2022Dünya
‘Beni kapak yapmadılar çünkü çok ayrımcılar’
‘Beni kapak yapmadılar çünkü çok ayrımcılar’Melania Trump, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra verdiği ilk röportajında, kendisine first lady’lik döneminde kapağında yer vermeyen Vogue dergisinin yayın yönetmenine ateş püskürdü.
15.05.2022Dünya
Eski Savunma Bakanı Esper: Trump demokrasi için tehlike teşkil ediyordu
Eski Savunma Bakanı Esper: Trump demokrasi için tehlike teşkil ediyorduEski ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Donald Trump'ın demokrasi için tehlike teşkil ettiğine inandığını belirterek eylemlerinin geçen yıl Kongre binasındaki ayaklanmaya yol açtığını öne sürdü.
11.05.2022Dünya
Son dakika! Donald Trump Twitter'a dönecek mi? Elon Musk açıkladı
Son dakika! Donald Trump Twitter'a dönecek mi? Elon Musk açıkladıSon dakika haberine göre; Sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için geçtiğimiz günlerde anlaşmaya varan Elon Musk, satın almanın tamamlanmasının ardından ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Twitter’daki yasağını kaldıracağını ifade etti.
10.05.2022 Dünya
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganları
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganlarıSon dakika haberlere göre, Kızıl Meydan'daki Zafer Günü törenlerinde kürsüye çıkan Putin, Ukrayna'yı cehenneme çeviren kararını "Batı topraklarımızı işgale hazırlanıyordu. Başka planları vardı, bizi dinlemediler" diyerek savundu. Polonya'da ise mezarlığa çiçek bırakan Rus Büyükelçi kimsenin beklemediği bir protestoya uğradı.
9.05.2022Dünya
Trump'ın Meksika planını ifşa etti! Ortalığı karıştıracak iddia
Trump'ın Meksika planını ifşa etti! Ortalığı karıştıracak iddiaEski ABD Savunma Bakanı Mark Thomas Esper, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın iki kez Meksika’ya füze fırlatmayı önerdiğini iddia etti.
6.05.2022Dünya
Eski Savunma Bakanı açıkladı: 'Trump, füze atmayı teklif etti!'
Eski Savunma Bakanı açıkladı: 'Trump, füze atmayı teklif etti!'Eski ABD Savunma Bakanı Mark Esper, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın uyuşturucu laboratuvarlarını yok etmek için Meksika'ya füze atmayı önerdiğini iddia etti.
6.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Donald Trump ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.