Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Son dakika Jair Bolsonaro haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Jair Bolsonaro gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Jair Bolsonaro haber sayfamızda...

Jair Bolsonaro

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 282 jair bolsonaro haberi bulunmuştur.
YouTube, Bolsonaro'nun videolarını 'Covid'le ilgili yanlış bilgi yaymaktan' kaldırdı
YouTube, Bolsonaro'nun videolarını 'Covid'le ilgili yanlış bilgi yaymaktan' kaldırdıVideo paylaşım platformu YouTube, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun 15 videosunu, koronavirüsle ilgili yanlış bilgi yaydıkları gerekçesiyle kaldırdı. YouTube'tan yapılan açıklamada, kararın ideolojik ya da siyasi olmadığı, içeri politikasıyla ilgili olduğu kaydedildi. Kararla ilgili olarak Brezilya liderinden henüz herhangi bir açıklama gelmedi.
22.07.2021Dünya
Son dakika... Brezilya Devlet Başkanı hastaneye kaldırıldı!
Son dakika... Brezilya Devlet Başkanı hastaneye kaldırıldı!Son dakika haberine göre, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun hıçkırık tutması sebebiyle hastaneye gittiği açıklandı. Ayrıca Bolsonaro'nun, sabah toplantılarını iptal ettiği öğrenildi.
14.07.2021Dünya
Bolsonaro hakkında yolsuzluk soruşturması
Bolsonaro hakkında yolsuzluk soruşturmasıTartışmalı söylemleri ile gündemden düşmeyen Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro hakkında yolsuzluk suçlamasıyla soruşturma başlatıldı
4.07.2021Dünya
Brezilya lideri Bolsonaro'ya aşı anlaşmasında 'yolsuzluk' soruşturması
Brezilya lideri Bolsonaro'ya aşı anlaşmasında 'yolsuzluk' soruşturmasıYarım milyonu aşkın insanın hayatını kaybettiği Brezilya'da koronavirüs salgınına 'küçük bir grip' diyen 'Tropik Trump' Bolsonaro, yargı kıskacında. Salgın boyunca bakanların istifa ettiği ülkede, aşı anlaşması da askıya alındı.
3.07.2021Dünya
Amazonlar'da şiddetli yangınlar! 14 yıldır böylesi görülmedi
Amazonlar'da şiddetli yangınlar! 14 yıldır böylesi görülmediDünyanın akciğeri olarak bilinen Amazonlar'da haziran ayında son 14 yılın en şiddetli yangınları kaydedildi. Brezilya hükümeti, ekonomik kazanç için doğa tahribatına göz yummakla suçlanıyor.
2.07.2021Dünya
Brezilya Amazonlar'a asker gönderiyor
Brezilya Amazonlar'a asker gönderiyorBrezilya’da hükümet orman tahribatıyla mücadele etmek amacıyla Amazon Ormanları'na yeniden asker gönderme kararı aldı.
29.06.2021Dünya
Amazon'da yasa dışı ağaç kesimine karışan Brezilya Çevre Bakanı istifa etti
Amazon'da yasa dışı ağaç kesimine karışan Brezilya Çevre Bakanı istifa ettiBrezilya Çevre Bakanı Ricardo Salles, Amazon ormanlarında yasa dışı ağaç kesimi ve kereste ticareti hakkında yürütülen soruşturmanın ardından istifasını sundu.
24.06.2021Dünya
Ülkede kabus! Ölenlerin sayısı yarım milyonu geçti
Ülkede kabus! Ölenlerin sayısı yarım milyonu geçti Son dakika haberine göre; ABD'nin ardından dünyada en çok yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölümün görüldüğü Brezilya'da yaşamını yitirenlerin sayısı 500 bini aştı. Öte yandan Brezilya'nın birçok şehrinde binlerce kişi, Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'ya karşı protesto gösterileri düzenledi. İşte detaylar...
20.06.2021Dünya
'Tropik Trump' Bolsonaro'ya maskesiz motosiklet sürmekten para cezası
'Tropik Trump' Bolsonaro'ya maskesiz motosiklet sürmekten para cezasıBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Sao Paulo eyaletinde düzenlenen motosiklet konvoyunda maske takmadığı gerekçesiyle para cezasına çarptırıldı.
13.06.2021Dünya
Arjantin Devlet Başkanı şiiri yanlış okudu, Brezilya karıştı
Arjantin Devlet Başkanı şiiri yanlış okudu, Brezilya karıştıArjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez'in bir şiiri karıştırıp, "Meksikalılar yerlilerden, Brezilyalılar ormandan geliyor ama biz Arjantinliler gemilerden geliyoruz, Avrupa'dan gelen gemilerden." şeklinde okuması Brezilyalıların tepkisine neden oldu.
10.06.2021Dünya
Amazon’u altın avı katlediyor
Amazon’u altın avı katlediyorBrezilya’da çevre örgütü Greenpeace’in uçağıyla havadan çekilen fotoğraflar, madencilerin yasa dışı olarak özellikle Amazon Ormanları ve çevresinde yaşayan yerlilerin topraklarını nasıl tahrip ettiğini gözler önüne serdi.
29.05.2021Dünya
Her yıl Danimarka büyüklüğünde yağmur ormanı yok oluyor
Her yıl Danimarka büyüklüğünde yağmur ormanı yok oluyorDünyada her yıl çikolata, sığır eti, soya ve palmiye yağı üretimi için Danimarka büyüklüğünde yağmur ormanı yok ediliyor. Doğayı koruma örgütü Forest Trends'in yeni raporu bu sonucu ortaya koydu.
19.05.2021Dünya
400 bin kişinin öldüğü Brezilya'da Bolsonaro'nun salgın yönetimi hakkında soruşturma
400 bin kişinin öldüğü Brezilya'da Bolsonaro'nun salgın yönetimi hakkında soruşturmaDünyada Kovid-19 ölümlerinin en çok olduğu ikinci ülke Brezilya'da koronavirüs kaynaklı olarak yaşamını yitirenlerin sayısı 400 bini geçti. Devlet Başkanı Bolsonaro'nun Covid salgınına yaklaşımı hakkında Ulusal Kongre bünyesinde soruşturma başlatıldı.
30.04.2021Dünya
Brezilya'da hükümeti araştıracak 'salgın' komisyonu kuruldu!
Brezilya'da hükümeti araştıracak 'salgın' komisyonu kuruldu!Brezilya Senatosu'nda, Devlet Başkanı Jair Bolsonaro hükümetinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tutumunu ve ihmalkar davranıp davranmadığını araştıracak komisyon kuruldu.
27.04.2021Dünya
'Tropik Trump' Bolsonaro söz verdikten bir gün sonra tam tersini yaptı
'Tropik Trump' Bolsonaro söz verdikten bir gün sonra tam tersini yaptıKoronavirüs salgınındaki facia yönetimiyle gündemden düşmeyen Brezilya lideri, 2030’a kadar ormanların tahribatıyla mücadeleye ayrılan bütçeyi iki kat arttırma taahhüdünde bulunmuştu.
24.04.2021Dünya
Sao Paulo valisi, koronavirüse aldırmayan Bolsonaro'nun cinayetle suçlanmasını istedi
Sao Paulo valisi, koronavirüse aldırmayan Bolsonaro'nun cinayetle suçlanmasını istediVali Joao Doria, "Eğer salgının başından bu yana doğru hareket edebilmiş bir devlet başkanımız olsaydı, virüsten hayatını kaybedenlerin yarısı kurtarılabilirdi. Bugün biz Brezilya'da iki şeyle mücadele ediyoruz. Biri Covid-19, diğeri Devlet Başkanı Bolsonaro'nun yaydığı Bolsonaro virüsü" dedi.
23.04.2021Dünya
Son dakika... Brezilya Devlet Başkanı'ndan yasa dışı ormansızlaşmayı bitirme sözü!
Son dakika... Brezilya Devlet Başkanı'ndan yasa dışı ormansızlaşmayı bitirme sözü!Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, İklim Zirvesi'nde yasa dışı ormansızlaşmayı 2030'a kadar bitirme sözü verirken, Arjantin Devlet Başkanı Albenrto Fernandez, bölge ülkelerine birlikte adım atma çağrısı yaptı.
22.04.2021Dünya
Son dakika: Böyle basıldılar! Sabahın ilk ışıklarında rezalet
Son dakika: Böyle basıldılar! Sabahın ilk ışıklarında rezaletSon dakika haberine göre, polis ekipleri isimsiz bir ihbarı değerlendirerek kentin işlek bölgelerinden birine bulunan gece kulübüne baskın düzenledi. Işıkların yanmasıyla rezalet ortaya çıkarken, mekanın içerisinde onlarca kadın ve erkek hakkında işlem yapıldı. İşte son dakika haberinin detayları...
11.04.2021Dünya
Son dakika... Skandal patladı! Sahte hemşire tuzlu suyla aşıladı, dozu 105 dolar...
Son dakika... Skandal patladı! Sahte hemşire tuzlu suyla aşıladı, dozu 105 dolar...Son dakika haberlere göre, zenginlerin evlerine giderek 'koronavirüs aşısı' yapan sahte hemşirenin ayrıca bir garajda kurbanlarına iğne batırdığı ortaya çıktı. Şok görüntülerin yayınlanmasıyla skandalın boyutu katlandı.
7.04.2021Dünya
Brezilya Devlet Başkanı, Putin ile Rus aşısının alımını görüştü
Brezilya Devlet Başkanı, Putin ile Rus aşısının alımını görüştüBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği "Sputnik V" aşısının satın alınmasını ve Brezilya'da üretimini konuştu.
6.04.2021Dünya
Bolsonaro kabinesindeki 6 değişikliği açıkladı
Bolsonaro kabinesindeki 6 değişikliği açıkladıBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, aralarında istifa eden savunma bakanı ile istifa ettiği iddia edilen dışişleri bakanı da olmak üzere, kabinesindeki 6 değişikliği duyurdu.
30.03.2021Dünya
Bolsonaro kabinesindeki 6 değişikliği açıkladı
Bolsonaro kabinesindeki 6 değişikliği açıkladıBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, aralarında istifa eden savunma bakanı ile istifa ettiği iddia edilen dışişleri bakanı da olmak üzere, kabinesindeki 6 değişikliği duyurdu.
30.03.2021Dünya
Son dakika... Brezilya Savunma Bakanı istifa etti!
Son dakika... Brezilya Savunma Bakanı istifa etti!Brezilya Savunma Bakanı Fernando Azevedo e Silva'nın görevini bıraktığı açıkland
29.03.2021Dünya
Brezilya Dışişleri Bakanı Araujo'nun istifa ettiği öne sürüldü
Brezilya Dışişleri Bakanı Araujo'nun istifa ettiği öne sürüldüBrezilya Dışişleri Bakanı Ernesto Araujo'nun, parlamenterlerin baskısı nedeniyle Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'ya istifasını sunduğu iddia edildi.
29.03.2021Dünya
Brezilya'da kriz! Bolsonaro sınıfta kaldı
Brezilya'da kriz! Bolsonaro sınıfta kaldıFarklı kesimlerden birçok kişi, vaka ve ölü sayısı bakımından dünyada ABD'den sonra gelen Brezilya'nın Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun hem önlemleri almakta geciktiğini hem de somut bir eylem planının olmadığını belirtiyor.
25.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

BrezilyaJair BolsonarokoronavirüsbolsonaroAmazon

Jair Bolsonaro ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.