Bilgi Rehberi Eski Köye Yeni Adet filmi oyuncuları kimler? Eski Köye Yeni Adet filminin konusu nedir?

Eski Köye Yeni Adet filmi oyuncuları kimler? Eski Köye Yeni Adet filminin konusu nedir?

15.07.2022 - 19:13 | Son Güncellenme:

Eski Köye Yeni Adet filmi bu akşam televizyon ekranlarında yayınlanacak. 2018 yılında vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda birçok isim yer alıyor. Peki Eski Köye Yeni Adet filminin konusu nedir, oyuncuları kimler?

Eski Köye Yeni Adet filmi oyuncuları kimler Eski Köye Yeni Adet filminin konusu nedir

Eski Köye Yeni Adet filminin yönetmenliğini Gülistan Acer ve Ferit Karahan gerçekleştirdi. Bülent Emrah Parlak, Nail Kırmızıgül,Füsun Demirel ve Burcu Gönder filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Peki Eski Köye Yeni Adet filminin konusu nedir?

Haberin Devamı

ESKİ KÖYE YENİ ADET OYUNCULARI

Bülent Emrah Parlak
Nail Kırmızıgül
Füsun Demirel
Burcu Gönder Parlak
Haki Biçici
Gülhan Tekin
Metem Yılmazkaya
Osman Akça
Ali Rıza Tanyeli
Muhammed Cangören
Asiye Dinçsoy
Gürsu Gür
Nülufer Kılıçarslan
Ali Rıza Kubilay
Güner Özkul
Derya Karadaş
Nursel Köse

ESKİ KÖYE YENİ ADET FİLMİ KONUSU

1990'ların sonunda köye bir sağlık ekibi gelir ve en az üç çocuğu olan tüm kadınlara doğum kontrolü için spiral takar. Sağlık ekibinin köyden ayrılmasıyla köyün erkekleri toplanıp kadınlara takılan cihazın ne olduğuna dair fikirler üretirken, birbirinden komik yanlış anlamalarla aletin bir mikrofon olduğuna kanaat getirirler. Bundan sonra devletin kulağının her an kendilerinde olduğunu ve dinlendiklerini zanneden erkekler, kadınların yanında politik hiçbir meseleden bahsetmemeye, onlara daha kibar davranmaya özen gösterir. Devletten takdir görmek ve sesini duyurabilmek için kadınlardaki mikrofona hazır ola geçerek "Vatan Sana Canım Feda" diye bağırırlar. Bu yanlış anlama çözülene dek köyde her şey değişecektir.