Geri Dön

222 Alan Kodu Nerenin? 0222 Telefon Kodu Nereye Ait?

Ülkemizde birçok il bulunur. Bulunan bu illerin ilçeleri de bulunmaktadır. İlçeler arası yapılan telefon görüşmelerinde sadece telefon numarasının girilmesi yeterlidir. Fakat şehirlerarası yapılacak olan aramalarda aranacak olan ilin alan kodu mutlaka girilmelidir. Peki 222 alan kodu nerenin? 0222 telefon kodu nereye ait? İşte, merak edilen tüm detaylar.

222 Alan Kodu Nerenin? 0222 Telefon Kodu Nereye Ait?

Ülkemizde bulunan her ilin alan kodları birbirinden farklıdır. Her ilin bir tane alan kodu bulunmaktadır. Fakat bazı illerin birden fazla alan kodu olabilir.

222 Nerenin Alan Kodu?

Ülkemizde bulunan alan kodlarından birisi de 222 numaralı alan kodudur. 222 numaralı alan kodu Eskişehir iline aittir. Fakat 3 haneli olan alan kodları kullanılırken başına 0 eklenerek 4 haneli şekilde kullanılır.

0222 numaralı alan kodu ülkemizde yer alan Eskişehir iline aittir. Başka bir şehirden Eskişehir'de bulunan bir sabit numara aranacak ise başına mutlaka Eskişehir'in alan kodu 0222 numarası eklenmelidir. Fakat aynı il içerisinde bir sabit numara aranacak ise alan koduna girmeye gerek duyulmaz. Alan kodu sadece şehirlerarası aramalarda kullanılmaktadır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber