Geri Dön

27 Nerenin Telefon Kodu? +27 Hangi Ülkeye Ait?

Dünyadaki bütün ülkelerin telefon kodu bulunur. Böylelikle yurt dışı gelen aramalarda aramanın hangi ülkeden yapıldığı anlaşılır. Tüm ülkelerin telefon kodları bilinemeyebilir. Fakat bunu öğrenmek kolaydır. Bazı ülke kodları ise ülkemizde alan kodu olarak da kullanılmaktadır. Peki, 27 nerenin telefon kodu? +27 hangi ülkeye ait? Sizler için bu konuyu detayları ile derledik.

27 Nerenin Telefon Kodu? +27 Hangi Ülkeye Ait?

Ülkemizde birçok il bulunmaktadır. Bulunan bütün illere ait alan kodları bulunmaktadır. Bu alan kodlarının başına 0 eklenerek kullanılır. 

 27 Nerenin Alan Kodu?

Birçok telefon kodu bulunur. Bu kodların hepsi birer ülkelere aittir. Bazı kodlar ise ülkemizde alan kodu olarak da kullanılır. Fakat 27 numaralı bir alan kodu bulunmamaktadır. +27 numaralı ülke kodu bulunmaktadır ve Güney Afrika Cumhuriyeti ülkesine aittir. 

+27 numaralı telefon kodu Afrika kıtasında bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti ülkesine aittir. Yurt dışından gelen aramaların başındaki ülke kodu 27 olması durumunda bu aramanın Güney Afrika Cumhuriyeti ülkesinden yapıldığı anlaşılır. Ülke kodunun bulunması, alan kodunun yer almayacağı anlamına da gelmemektedir. Aramalarda alan kodları da yer alır. Böylelikle ilk olarak ülke kodu yazılır. Daha sonra alan kodu yazılır. Son olarak da telefon numarası yazılır. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber