Telefon Kodu 62 Nerenin Telefon Kodu? +62 Hangi Ülkeye Ait?

62 Nerenin Telefon Kodu? +62 Hangi Ülkeye Ait?

25.09.2023 - 12:00 | Son Güncellenme:

Alan kodu her ülke için farklıdır. Alan kodunun başına + simgesi ile gösterilen çift sıfır konulur. Çift sıfır konulmadan yazılan alan kodları aramanın geçersiz olmasına neden olur. 62 de bir ülkenin alan kodudur. 62 alan kodunun hangi ülkeye ait olduğunu merak ediyorsanız cevapları hazırladık.

62 Nerenin Telefon Kodu +62 Hangi Ülkeye Ait

Alan kodu, ülkelerin telefonla iletişimi için gerekli olan rakamlardır. İnsanlar, farklı bir ülkenin telefonunu çevirmeden önce numaranın başına alan kodunu yazar. Şehirler ve ülkelerin beşeri özelliklerine göre gruplandırılan alan kodu zaman içinde değişmez.

62 Nerenin Alan Kodu?

+62 Endonezya'nın alan kodudur. Dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi olan Endonezya Cumhuriyeti'nde, yaklaşık bin kalıcı yerleşik ada bulunur. Bu adalarda yaşayan 203 milyon insan vardır. Kendi dilleri ve lehçeleri olan iki ila üç yüz etnik grup, adalara dağılmıştır. Endonezya ulusal kültürünün doğası, Hindistan'ın kültürüne benzemektedir.

Endonezya kültürü çok yüksek, eski toplumlara ve etnik gruplar arası ilişkilere dayanır. Yirminci yüzyılda milliyetçiliğe yönelen bu ulus, kurumlarının çoğunu oluşturan Avrupa emperyalizmine karşı mücadele etmiştir. Ulusal kültür şehirlerde görülür, ancak kültürün bazı yönleri kırsal kesime de ulaşır. Endonezya'nın sınırları, yirminci yüzyılın başında tamamen oluşmuş olan Hollanda Doğu Hint Adaları'nın sınırlarıdır. Endonezya kültürü, halkının çoğunun paylaştığı tarihsel köklere, kurumlara, geleneklere, değerlere ve inançlara sahiptir.

 

Yazarlar