Geri Dön
Telefon Kodu855 Nerenin Telefon Kodu? +855 Hangi Ülkeye Ait?

855 Nerenin Telefon Kodu? +855 Hangi Ülkeye Ait?

Dünyada bulunan tüm ülkelerin birer telefon kodları bulunur. Bu kodlar uluslararası aramalarda telefon numaralarının önünde yer alır. Böylece yurtdışından gelen aramaların hangi ülkeden yapıldığı öğrenilir. 855 numaralı telefon kodu da bunlardan birisidir. Peki 855 nerenin telefon kodu? +855 hangi ülkeye ait? 855 alan koduna ait bilinmesi gerekenler.

855 Nerenin Telefon Kodu? +855 Hangi Ülkeye Ait?

855 numaralı telefon kodu Güneydoğu Asya'da yer alan Kamboçya ülkesine ait bir koddur. Kamboçya ülkesinin nüfusu 15 milyon kişidir. Ülkede yer alan akarsu ve göller yağışlar sebebiyle kışın taşmaktadır. Ülke engebeli değil, düzlüktür.

855 Nerenin Alan Kodu?

Her ülkenin kendisine ait bir telefon kodu bulunmaktadır. 855 numaralı telefon kodu ise Güneydoğu Asya'da yer alan Kamboçya ülkesine ait bir telefon kodudur. Kamboçya'dan yapılan yurtdışı aramalarında aranan telefonda Kamboçya'nın ülke kodu telefon numarasının önünde yer almaktadır.

+855 numaralı telefon kodu Kamboçya ülkesine aittir. Yurtdışından gelen aramalarda telefon numarasının önünde +855 numaralı telefon kodu yer alıyor ise bu arama Kamboçya ülkesinden yapılıyor demektir. Ülke kodlarından sonra ise alan kodları, ardından telefon numarası yer almaktadır. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler