Emilia Clarke'ın açıklamalarından ne anlamalıyız?

Game of Thrones dizisinde Daenerys Targaryen karakterini canlandıran Emilia Clarke, çekimler sırasında erkek oyunculara ayrıcalıklı davranıldığını söylemiş. Peki Emilia Clarke'ın açıklamalarından ne anlamalıyız? Gelin Molatik olalım...

Emilia Clarke'ın açıklamalarından ne anlamalıyız?

Erkek oyunculara ayrıcalıklı davranıldığını söylemiş...

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Thrones'un 8. sezonunun sona ermesinin ardından dinmeyen tartışmalara bir yenisinin daha eklendi. Dizide Daenerys Targaryen karakterini canlandıran Emilia Clarke, çekimler sırasında erkek oyunculara ayrıcalıklı davranıldığını söylemiş.

'Alabildiğim tek şey peruğumun arkasının kaldırılmasıydı'

Clarke, çıplak sahnelerde baskı hissettiğini ve zorlu çekim koşullarına dair düşüncelerini açıklayarak şu ifadeleri kullanmış:

"Gece Nöbeti'ndeki adamlar, Jon Snow, hep tüylü kürkler giyiyordu. Sıcakta çekim yaparken, üzerlerinde bu kostümler varken, kostümlerine iliştirilmiş pompa sayesinde küçük jeneratörleri vardı. Bunu borulara soğuk su pompalamak ve soğutmak için kullanıyorlardı bu yüzden altlarında tuhaf bir soğutma sistemi vardı. Kadınlara böyle bir olanak tanınmamıştı. Alabildiğim tek şey peruğumun arkasının kaldırılmasıydı"

Gayet yerinde ve anlaşılır bir tepki

Emilia Clarke’ın bu açıklamaları çok önemli. Çünkü bu durum bize belirli şeylerin hala daha tam olarak yerleşmediğini gösteriyor. Bu ve bu tarz ayrımcı hareketlerin önüne geçilmesi için de tabii ki bu tarz hareketlerin konuşulması ve tartışmaya açılması gerekiyor. Bu sebeple Emilia Clarke’ın sözlerini gayet yerinde ve anlaşılır buluyorum. Hatta böyle durumda kalan kim varsa seslerini duyurması gerektiğinin de altını çizmek istiyorum. Dile getirilmeli ki çözüme gidilebilsin.

Bu makaleye ifade bırak