Geri Dön
DekorasyonBitkileri evimizin dekorasyon yıldızları haline nasıl getiririz?

Bitkileri evimizin dekorasyon yıldızları haline nasıl getiririz?

Kaktüsler, yuka, küçük meyve ağaçları ve yeşil bitkiler dekorumuzun yıldızlarıdır! Onlarla evinizin içinde mini bahçenizi yaratabilirsiniz. Küçük bitkileri yan yana koyarak hacim ve hareket katabilirsiniz.

Bitkileri evimizin dekorasyon yıldızları haline nasıl getiririz?

Artık iç dekorasyonumuzda bitkilerin özel bir yeri olduğunu kimse inkâr etmiyor. Bitkiler evimize gelip onu aydınlatıyor. Ve bazen yuvamıza doğaçlama bir orman atmosferi veriyor.

Yeşil bitkiler: dekorasyonda onları nasıl vurgularsınız?

Ev bitkilerinizi sergilemek onların güzelliğini ortaya çıkarmak evinize çok hoş bir hava katar. Dekorasyonda yeşil bitkileri vurgulamak zor değil… Hoş saksılara yerleştirin ve onları dekoratif objeler haline getirin. Küçük bir orman oluşturmak için bir yerine birkaç bitki seçin. Yeşil bitkilerinizi ahşap bir masanın üzerine yerleştirin, beyaz bir duvarı süslemek için raflara koyun ya da, unutulmuş bir merdivenin inişini değerlendirin… Onları tavana asmak da bitkilerinizin güzelliğini takdir etmek için mükemmel bir yol olabilir.

Bitkileri evimizin dekorasyon yıldızları haline nasıl getiririz

Bitkilerin dekoratif olanlarını seçebilirsiniz

Genellikle yeşil bitkilerin çok gösterişli olmadığını düşünürüz. Ancak bazıları sizi şaşırtabilir. Pembemsi yaprakları olanlar, değişik şekilde yaprakları olanlar, şeritliler ve hatta etobur bitkiler… Biraz daha araştırma yapın ve büyükannenizden kalma bitkiler yerine yeni keşiflerinizin tadını çıkarın.

Hangi bitki neden tercih edilir?

Kaktüsler: Bakımları kolaydır ve küçük alanlar için mükemmellerdir.

Sulu meyveler: Bazen renkli yaprakları sayesinde dekorasyona inanılmaz bir yumuşaklık katarlar.

Kaladyum: Bazen yoğun kırmızıya dönüşen sıcak renkleri ile çok güzel bir etki bırakırlar.

Deve tabanı: Orijinal ajur yaprakları ile her zaman odak noktası olurlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler